Teraz jest Pn, 23-07-2018, 04:17

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 13-06-2013, 15:54 
Nowy użytkownik

KrzysiekZ: Od maja po ponad 2 leniej przerwie i zamknięciu konta realnego na zero wziąłem się za czytanie ebooków, słuchaniu webinariów i gapienia się w wykresy na okrągło. wszystko jest dla mnie zrozumiałe , umiem wyznaczać linie S/R, kanały, fibo, znam formację świecowe itp. natomiast problem polega na tym, że brak mi pomysłu na wejścia, nie czuje tego . Czy to normalne???? Patrzę na wykresy historyczne i widzę ok było wejście, widzę to, ale w większości wypadków jeśli bym wchodził tak samo to traciłbym i dla mnie to nadal ruletka. Mało tego -czasami każdy moment się nadaje dla mnie na wejście a czasem w ogóle nie ma takich momentów, bo ciągle coś przeszkadza. Jak zacznę rysować linię S/R na D1 to na H4 mam nowe, na H1 nowe itd. i robi się mi siatka linii S/R. Wiem że to bez sensu. Czy ktoś może mi pomóc????

PostNapisane: Cz, 13-06-2013, 21:10 
Pasjonat

Pochwały: 46
Jesli faktycznie dobrze wyznaczasz poziomy to zerknij tu viewtopic.php?p=20#p20. Natomiast proponuje zalozyc dziennik w dziale dziennik tradera i wstawic kilka analiz pomyslow na zagranie to sporo osob tam zerknie i wypowie sie i cos doradzi. Moze okazac sie ze popelniasz gdzies jakis blad i dlatego nie wychodzi.

PostNapisane: Pt, 14-06-2013, 00:13 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Możesz poczytać też dzienniki różnych osób z forum - tam zobaczysz jak można wchodzić, zastanowisz się czy "to" widzisz, a później spróbować na wykresach. I oczywiście zrób tak jak Kris mówi - załóż dziennik i zrób parę analiz. Nawet jeśli nie czujesz danego "setupu", to napisz co Ci w nim przeszkadza, czego się obawiasz i na pewno ktoś Ci doradzi.

Tytuł: aud/usd
PostNapisane: Wt, 18-06-2013, 15:27 
Nowy użytkownik

mam pytanie jak można wgrać wykres z mt4 na forum??????

PostNapisane: Wt, 18-06-2013, 15:49 
Moderator

Pochwały: 22
viewtopic.php?f=27&t=79

PostNapisane: Śr, 19-06-2013, 09:37 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Jak zacząć? Znajdź strategię i się jej trzymaj – szlifuj – albo znajdź osobę, która już jest tam, gdzie ty byś chciał dojść.

Boisz się, że Ci zamknie na stopie pomimo tego, że siedziałeś 3 godziny nad analizą? Niech pierwszy postawi piwo ten, komu zawsze takie setupy wychodziły i ani razu rynek ich nie zanegował.

Myślenie i analiza są dobre, ale wszystko co dobre w nadmiarze – szkodzi. ( mówię o wyznaczaniu miejsce – TR, SR, SD na poszczególnych interwałach.)

Rynek jak inne dyscypliny – musisz poszukać przewagi na swoją korzyść. Alegorii do inwestowania już wiele czytałem – poker, uwodzenie, jazda czym się da : samochód, pociąg, rower i we wszystkich chodzi tylko o to, abyś miał przewagę nad rynkiem w dłuższym okresie. Trzymaj się reguł, a nie wyjątków.

Czytałeś wiele prac, więc wiesz czego się trzymać. „Zluzuj majty” – jak to ktoś powiedział w skeczu – i inwestuj, czyli miej zyski większe niż straty.

PS. Widziałem krzywą kapitału pewnego polskiego gracza, który opiera się na świecach dziennych, no może max H4 schodził. W ciągu roku zarobił 80% kapitału. Ale zanim to się stało konto weszło mu w konsolidacje od+5 do -10% przez 27 zagrań! 27 zagrań na dziennych to nieraz są i 3 miesiące zabawy… Tak więc do przodu, konsekwentnie i będzie dobrze.

PostNapisane: Śr, 19-06-2013, 10:20 
Nowy użytkownik

kurcze Fx-Kris proszę o pomoc, wgrałem ten program wszystko ok ale jak to się wgrywa na forum to nie wiem, zaznaczam ramkę i co dalej - kopiuj wklej nie działa???????

PostNapisane: Śr, 19-06-2013, 18:35 
Pasjonat

Pochwały: 46
zahelo napisał(a):
kurcze Fx-Kris proszę o pomoc, wgrałem ten program wszystko ok ale jak to się wgrywa na forum to nie wiem, zaznaczam ramkę i co dalej - kopiuj wklej nie działa???????

Robisz screena i wstawiasz plik jako zalacznik. Tylko uzywaj pełnego edytora bo w tej ramce na dole mozesz zrobic tylko szybka odpowiedz bez zalacznikow. No chyba ze wyslesz plik na jakis hosting i wkleisz link do niego.
Polecam wstawiac tak:
viewtopic.php?p=490#p490

PostNapisane: Śr, 17-07-2013, 13:05 
Nowy użytkownik

Ja się tu jeszcze gubię. Uczyliście się sami?? Ja znalazłam szkolenie http://teletrade-dj.pl/, ale nie wiem, czy warto. Co o tym myślicie?

PostNapisane: Śr, 17-07-2013, 13:06 
Moderator

Pochwały: 22
Nie warto. O teletrade jest wiele wątków.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]