Teraz jest Cz, 16-08-2018, 04:40

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Breakout z LT
PostNapisane: N, 7-10-2012, 13:51 
Pasjonat

Pochwały: 46
Breakout z LT

Breakout z LT gramy zgodnie z kierunkiem trendu z TF wiodącego
• TF wiodący H4 – D1
• TF - Setup H1
• TF - Trigger M15
• Zasięg ruchu – przestrzeń między S/R
• RR – minimum 2:1 najlepiej 3:1

Podstawowe założenia
• Określenie przestrzeni dla ceny, najlepiej gdy swing jest długi wtedy mamy więcej miejsca na zagranie.
• Będziemy monitorować Pullback po Brakoucie z S/R na H1
• Rysujemy LT dla ruchu przeciwnego do kierunku trendu.
• Czekamy na retest wybitego przez Breakout S/R
• Po reteście S/R czekamy na Breakout naniesionego LT
• Po wybiciu LT czekamy na świecę powrotną na M15
• Jak już mamy wybicie możemy określić wielkość SL i podjąć decyzje czy jest zgodne z naszym RR
• Ustawiamy zlecenie oczekujące Buy Stop w trendzie wzrostowym lub Sell Stop w trendzie spadkowym 5 pips powyżej /poniżej wybicia
• SL ustawiamy 5 pips pod/nad formacją wybicia
• TP ustawiamy przed szczytem lub dołkiem około 5-10 pips. W zależności jak długi był swing.

Dlaczego zlecenia Buy stop i Sell stop w dodatku 5 pips powyżej / poniżej wybicia.
Takie zlecenia zabezpieczają nas przy fałszywych wybiciach z LT.
Dodatkowo należy pamiętać, aby ustawiać zlecenie dopiero po reteście S/R i wybiciu LT. Wcześniejsze wybicia z LT opuszczamy. Zdarza się tak, że cena wybija się z LT przed retestem S/R i już nie powraca w okolice S/R wtedy takich setupów nie gramy. Ryzyko powrotu ceny w okolice S/R jest dość spore, a wtedy nasz SL zostanie trafiony. Dlatego najpierw czekamy na test S/R, a potem na breakout z LT.

EUR USD - H1 - Setup Breakout z LT 2012-10-07_124646.gif

EUR USD - M15 - Trigger 2012-10-07_125832.gif

EUR USD - M15 - Trigger powiększenie 2012-10-07_130534.gif

Jak zweryfikować warunki do zajęcia pozycji

EUR USD - M15 - przbicie LT brak warunków do składania zlecenia 2012-10-07_131233.gif

EUR USD - M15 - przebiciej kolejnej LT - brak warunków do składania zlecenia 2012-10-07_132237.gif

EUR USD - M15 - Trigger kolejna LT - Warunki spełnione do złożenia zlecenia 2012-10-07_132644.gif

Pochwały przyznane za posta: 5

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pn, 8-10-2012, 13:59 
Nowy użytkownik

Kolejny znakomicie opisany wątek. Wielkie wyrazy uznania dla autora !!!
Pozdrawiam :)

PostNapisane: Pn, 8-10-2012, 16:39 
Stały bywalec

Dzieki Kris. Swietny watek!

PostNapisane: Cz, 29-11-2012, 00:42 
Stały bywalec

Mam pytania dotyczące trzeciego wykresu:
1) Środkowa niebieska strzałka wskazuje na świecę, która nie jest typową świecą odwrócenia (bardziej pasowałaby kolejna świeca), a mimo to ustawiamy zlecenie. Dlaczego? Może to kwestia nazwy – nazywasz ją tutaj świecą powrotną …
2) W którymś z wątków wskazywałeś na przewagę swing-pullbacku nad jednoświecowym pullbackiem. Tutaj sytuacja bardziej wygląda na ten drugi typ pullbacku. Nie przeszkodziło to w złożeniu zlecenia. Dlaczego? Jest to kwestia zgody na bardziej agresywne wejście?

PostNapisane: So, 1-12-2012, 13:30 
Pasjonat

krzem78 napisał(a):
Mam pytania dotyczące trzeciego wykresu:
1) Środkowa niebieska strzałka wskazuje na świecę, która nie jest typową świecą odwrócenia (bardziej pasowałaby kolejna świeca), a mimo to ustawiamy zlecenie. Dlaczego? Może to kwestia nazwy – nazywasz ją tutaj świecą powrotną …
2) W którymś z wątków wskazywałeś na przewagę swing-pullbacku nad jednoświecowym pullbackiem. Tutaj sytuacja bardziej wygląda na ten drugi typ pullbacku. Nie przeszkodziło to w złożeniu zlecenia. Dlaczego? Jest to kwestia zgody na bardziej agresywne wejście?

Jest to inna technika zagrywania, sugeruje nie mieszać ich ze sobą w szczególności z swing pullback i opisaną strategią intraday + longterm. Tu nie czekamy na sygnał odwrócenia, zagrywamy poprawny breakout z LT na podstawie wybicia i powrtotu.

PostNapisane: N, 6-01-2013, 23:00 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Czy mógłbyś przybliżyć prawidłowy sposób wyznaczania LT - z góry dziękuję...

PostNapisane: Pn, 7-01-2013, 00:58 
Pasjonat

Mikolaj2 napisał(a):
Czy mógłbyś przybliżyć prawidłowy sposób wyznaczania LT - z góry dziękuję...

Połączenie dwóch dołków lub dwóch górek. Tak w skrócie :)
Jak masz wątpliwości to daj jakieś screeny z naniesionymi LT to opisze na nich co i jak.

PostNapisane: Wt, 22-01-2013, 19:35 
Stały bywalec

Mam 2 prośby.
1. Możesz narysować LT na EURUSD na W1? Nie wiem jak odpowiednio połączyć coraz niższe szczyty.
2. Możesz wrzucić jeszcze kilka przykładów wejść z wybicia LT?
Z góry dzięki.

PostNapisane: Wt, 22-01-2013, 21:22 
Pasjonat

LT zewnętrzna i przyśpieszona z W1

Co do pkt 2) zapraszam do przedstawienia Twoich analiz i ewentualnych miejsc gdzie można było zagrać.

EUR USD W1 LT.gif

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 22-01-2013, 22:53 
Stały bywalec

Wiedziałem, że inaczej to narysujesz. W sumie nie sprecyzowałem. Chodziło mi o linie spadkową o ile taką można wykreślić.
edekw1.gif

Co do pkt 2 to właśnie nie do końca łapię ten sposób wchodzenia dlatego chciałem przykład od Ciebie, ale coś mogę pokazać.
Wklejam złoto z D1.
Wychodzi na to, że trzeba poczekać aż wybije z tej zielonej linii trendu i powróci aby przetestować i wtedy podjąć decyzję.
Potrzebuje jakiś prosty programik do rysowania po wyeksportowanym wykresie. Wtedy bym to ładnie pokazał o co mi chodzi.
złotod1.gif

Nałożyłem jeszcze fibo:
złotod1+fibo.gif

Dodam, że jestem początkującym na rynku stąd te moje ciągłe pytania.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]