Teraz jest Wt, 22-05-2018, 05:57

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 4-05-2013, 15:34 
Pasjonat

Pochwały: 46
Jako dodatkowe potwierdzenie konfluencji to zgadza się można to wykorzystać.

Obecnie bardzo prawdopodobne jest dalsze testowanie poziomu z tych dwóch czarnych linii które naniosłem na D1.
Jest to poziom SD z W1, a wyższa linia SR była wsparciem dla M-ki która powstał na W1. Tu opisywałem wybicie z M-ki 11 lutego. http://fx-forum.pl/viewtopic.php?p=3791#p3791

Jeśli SD z W1 nie zatrzyma ceny na poziomie 1.565 to bardzo prawdopodobne jest testowanie okolic poziomu 1.58000 i jego zasięgu który znajduje się w bliskiej i lubianej okolicy 61.8 Fibo, które Kabel lubi testować.
Natomiast patrząc na analizę z MN to wygląda na fałszywe wybicie z poziomu 1.52500 i kontynuację ruchu do nawet 1.6300 w tej konsoli. Pozostaje nam obserwować co pokaże cena i podążać zgodnie z jej kierunkiem i sygnałami jakie będzie nam serwować :)

PostNapisane: N, 5-05-2013, 09:58 
Stały bywalec

Odpowiadając prosperowi.
Kolego kłania się choćby teoria Dow`a. Tak tego Dow`a, to jego nazwiskiem nazwano najważniejszy przez lata indeks giełdowy.
Pomijam już licznych kontynuatorów, piszących o sposobach definiowania trendu.
Definicja LT (jak i swingów - wyższych szczytów i dołków, oraz niższych szczytów i dołków) jest dość prosta - LT nie powinna przecinać wykresu ceny w żadnym jego punkcie i powinna być z nim styczna w jak największej liczbie punktów.
Od tej definicji jest wiele wariacji - wewnętrzne LT, zakrzywione LT...

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: N, 5-05-2013, 12:49 
Gaduła

Pochwały: 4
Zobacz Jarek jak cena się zachowywała przy tej lini trendu, którą pokazujesz na kablu (chodzi mi o miejsca w których cena się odbijała od linii – czyli tam gdzie pozazczałeś)
1 Ładny pin na wysokości ostatniego szczytu i jazda w dół.
2 odbicie od LT i potężne momentum odrzucające linię
3 muśnieniecie LT i jazda w dół
Obecna sytuacja to już mamy 3 dzień klopsowania i tak naprawdę to nie widać (krótkoterminowo) kierunku
jarek kabel.png

Przedstawię wam moją analizę popartą moim krótkim doświadczeniem (czyli jakoś od początku tego roku)
Od kiedy zaczeły się spadki na kablu czyli początku tego roku. To praktycznie wszystkie dane makro z UK są gorsze od oczekiwanych. Od czasu odbicia czyli od marca to dane makro są lepsze od oczekiwanych (po za odbniżeniem Rait’ingu, ale to było w piątek wieczorem, więc brytole zdążyli to zapić w pubach i zapomnieć o sprawie, bo rynki tak naprawdę się nie zatrzęsły po tym komunikacie)
Mimo wszystko chciałbym się pokusić o shorta w okolicach strefy z D1 (zlecenie już czeka :) )
I chciałbym go dowieść do znaku zapytania.
Powodami na wzięcie shorta są strefa z D1 i powtarzalność którą też zauważyłem na historii kabla – ta para bardzo lubi formacje 1:1. A jak spojrzymi na wzrosty od marca z TF h4 to zobaczymy dwie bardzo podobne górki – podobne zasięgi i podobny czas trwania.
Co prawda wchodząc w ten setup to szukam jakby formacji 1:1:1, no ale zobaczymy :)
A dlaczego akurat chciałbym dowieść do znaku zapytania ? Bo wg mnie w tym miejscu (jeżeli pojawia się teraz czerwone świeczki) wiele się wyjaśni czy będzie koniec korekty i kontynuacja spadków czy będzie już można mówić o trendzie wzrostowym

Patrząc czysto na kreski to miejsce zaznaczone znakiem zapytania będzie bardzo dobrym miejscem do brania longów. Konfluencja składająca się ze wsparcia stworzonego z Poprzedniej HH, LT i 38% atakowane z drugiej strony

I już na koniec to jeszcze jedna moja opinia. Jeżeli pojawią się spadki na kablu i będą wywołane gorszymi danymi to będzie szybka jazda do poziomu 1,54. A jeżeli będzie to czysto techniczne odbicie, nie potwierdzone żadnym trzęsieniem ziemi to sądzę, że szerokie stopy mile widziane bo będzie to zagranie CT
kabel D1.jpg

Ja tu wylewam swoje żale, ale i tak zobaczymy co na to wszystko grubasy :)

P.S. Prośba do wszystkim forumowiczów. Wrzucajcie na forum swoje analizy, przemyślenia, a nie tylko puste screeny z wejściami. Bo na tym to tak naprawdę nie korzysta ani czytelnik, ani autor za 2 lata nie będzie miał zielonego pojęcia czemu tam wszedł. A jak już ktoś się zdecyduje na dodanie analizy to wyraźcie swoje opinie na ten temat.
Bo jak zobaczymy czyjeś obrazki, inne kolory świec, inne poziomy pozaznaczane albo po prostu TFy na które nie mamy zwyczaju zaglądania może nam się wiele rozjaśnić
A im większą zrobimy burzę mózgów to prawdopodobnie tym więcej pipsów urwiemy z Forex’a, a o to nam przecież chodzi ?:)

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: N, 5-05-2013, 15:38 
Pasjonat

Zwykuy.graczu analizy, setupy wszystko super, tylko moze warto umieszczać je w tematach do tego mniej więcej pasujących. Bo to co opisałeś nijak nie pasuje do techniki która jest w tym temacie opisana.
Warto zwrocić uwagę gdzie wstawiamy takie analizy bo inaczej bedzie bałagan.

PostNapisane: N, 5-05-2013, 16:03 
Gaduła

Nie do końca nijak, bo to jest rozbudowana odpowiedź na pewna linie trendu, a nie chciałem już się rozdrabniać z tematem :-) . Ale wiem co masz na myśli

PostNapisane: N, 5-05-2013, 16:10 
Pasjonat

zwykuy.gracz napisał(a):
Nie do końca nijak, bo to jest rozbudowana odpowiedź na pewna linie trendu, a nie chciałem już się rozdrabniać z tematem :-) . Ale wiem co masz na myśli

Pewną wewnętrzną linie trendu naniesioną jako dodatkowy punkt konfluencji, ale nie jako główna LT zgodna z zasadami zapisanymi w tym temacie. Ciesze się, że wiesz co mam na myśli.

PostNapisane: N, 5-05-2013, 16:31 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Fx-Kris napisał(a):
zwykuy.gracz napisał(a):

Pewną wewnętrzną linie trendu naniesioną jako dodatkowy punkt konfluencji, ale nie jako główna LT zgodna z zasadami zapisanymi w tym temacie. Ciesze się, że wiesz co mam na myśli.

Dobra, dobra ja też wiem.
Nawet maturę z polskiego oblałem w pierwszym podejściu bo... napisałem obok tematu. :D

PostNapisane: N, 5-05-2013, 17:51 
Pasjonat

Takie różne analizy fajnie sprawdzą się w dziale Analizy i prognozy. Myślę, że warto je właśnie tam pokazywać. Natomiast setupy i analizy związane z opisaną strategia - techniką umieszczać bezpośrednio w tematach z nimi związanymi.

Chyba, że jeśli istnieje takie zapotrzebowanie to możemy założyć jakiś ogolny temat np PA lub jakis inny ogólny i tam wstawiać różne techniki i ogólne analizy. Jakby co to piszcie na ten temat na PW lub skype do mnie. Moze stworzymy wspolnie jakis fajny temat.

PostNapisane: N, 5-05-2013, 17:54 
Gaduła

To zamiast tworzyć następnie to skupmy się na tych co już istnieją, a są zaniedbywane czyli day traiding co tygodniowy ?

PostNapisane: N, 5-05-2013, 22:18 
Pasjonat

Setup na GBP AUD

GBP AUD - H1 - 2013-05-05_221321.gif

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]