Teraz jest N, 22-07-2018, 09:00

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 22-02-2013, 12:24 
Stały bywalec

Mam pytanie. Czy tą strategię będzie mogła stosować osoba na etacie? Nie każdy ma czas siedziec cały dzien przed wykresami. Podejrzewam, że większość z nas gdzieś pracuje. Dobrze byłoby ustawić zlecenie oczekujące i czekać na realizacje zlecenia. O ile to w ogóle możliwe. Na ile skuteczne jest coś takiego?

PostNapisane: Pt, 22-02-2013, 12:42 
Pasjonat

Pochwały: 46
merho napisał(a):
Mam pytanie. Czy tą strategię będzie mogła stosować osoba na etacie? Nie każdy ma czas siedziec cały dzien przed wykresami. Podejrzewam, że większość z nas gdzieś pracuje. Dobrze byłoby ustawić zlecenie oczekujące i czekać na realizacje zlecenia. O ile to w ogóle możliwe. Na ile skuteczne jest coś takiego?

Powinno być ok. Nadmienić należy, że do takiego zagrywania też trzeba się przygotować.
Coś z niczego nie powstaje, do wszystkiego trzeba włożyć trochę pracy.
Tak jak już wspomniałem wiele razy każdy z Nas jest inny i inaczej postrzega trading więc i inaczej dobiera Tfy dla siebie.

PostNapisane: Śr, 6-03-2013, 10:05 
Stały bywalec

Pochwały: 1
To kiedy można się spodziewać pierwszych testów nowej metody ?

PostNapisane: Cz, 14-03-2013, 23:40 
Stały bywalec

Spróbowałem sobie wyobrazić prostą strategię i moja wizja to podążanie za trendem z dużym naciskiem na metodę dołączania się do tego trendu - najlepiej podczas pullbacku przy S/R. Ponadto według mnie poziomy popytu i podaży są olbrzymim atutem.

Jeśli chodzi o wyjście to kluczowe będzie prowadzenie pozycji, aby nie wychodzić przedwcześnie - tutaj według mnie wszystko rozbija się o odpowiednie podzielenie i stopniowe zamykanie pozycji, ale również zwiększanie jej lub odnawianie, jeśli trend będzie dobrze się rozwijał oraz będą generowane nowe sygnały wejścia. Wtedy oczywiście dochodzi metoda przesuwania SL w stronę pozycji. Konieczne też będą wskazówki co do określenia TP, ponieważ na FX cena prawie zawsze podąża w określone miejsce, które można określić za pomocą PA.

Gigantycznym wyzwaniem będzie dobór interwałów czasowych i nie ukrywam, że ten element strategii mnie bardzo intryguje :) Co do godzin gry, to według mnie najciekawiej jest z samego rana aż do 10, ale też bardzo dużo dobrych momentów przypada około 15-17. Jeśli w trakcie dnia buduje się konkretny ruch w jednym kierunku to dobrze się gra od rana do około 14-16, kiedy wystarczy tylko czekać na kolejne okazje do przyłączenia się, natomiast później często pojawiają się już oznaki wyczerpania i sygnały tracą swoją wiarygodność.

W takiej strategii na pewno trzeba ustalić konkretną wartość ryzyka na transakcję i konsekwentnie tego przestrzegać, bo inaczej można sporo stracić na tym elemencie.

Tyle ode mnie, trzymam kciuki za strategię :)

PostNapisane: Śr, 27-03-2013, 22:04 
Nowy użytkownik

Witam chciałbym sie przedstawić jako ze od niedawna jestem na tym forum szkoda ze go wczesniej nie znalazlem ogromna kopalnia wiedzy wielkie dzieki dla Krisa jako ze jestem poczatkujacym traderem chciałbym zaprezentowac idealna i bardzo prosta strategie dla poczatkujacych i nie majacych duzo czasu na analizy wiec :

1. Zaznaczamy na wykresie poziomy wsparć/oporu zaczynając od interwału 1W następnie 1D.
2. Poziomy wyznaczone na 1W i 1D służą do oznaczenia zmian kierunku ruchu ceny oraz wskazują miejsca w których należy zwrócić szczególną uwagę na zawieranie transakcji w ich kierunku.
3. Zaznaczamy poziomy W/O na interwale 4H i 1H. Te poziomy służą do wyznaczania miejsc zajmowania pozycji i nie mogą być większe (szersze) niż 20 pips. Jeśli poziom (strefa) przekracza 20 pips pomijamy ją w tradingu.
4. Wykres cenowy (świecowy) ustawiamy na interwał 4H i tylko w tym interwale dokonujemy naszych transakcji.
Sygnał wejścia:
5. Kiedy oznaczony poziom (4H) zostaje przebity jedną wyraźną świecą (dopuszczamy 2-3 mniejszych w jednym kolorze), ustawiamy zlecenie oczekujące, zgodne z kierunkiem przebicia, na poziomie W/O.
6. Kierunek przebicia musi być zgodny z kierunkiem trendu na 4H określanym na podstawie analizy PA (wyższe dołki wyższe szczyty – trend wzrostowy, niższe dołki niższe szczyty – trend spadkowy)
7. Wraz z zleceniem oczekującym stawiamy zlecenie SL oddalone od poziomu wejścia o 20-30 pips (para EUR/USD) oraz zlecenie TP na poziomie 50-60 pips (para EUR/USD)
8. W przypadku gdy cena po przebiciu poziomu odejdzie na 150- 200 pips lub od momentu przebicia poziomu upłynie czas w którym powstanie kolejne 10 świec, nasze zlecenie oczekujące wycofujemy i zajęcie pozycji na tym poziomie w przypadku powrotu ceny uzależniamy od powstania formacji świecowych (pinbar, TBR – objęcie lub silne przenikanie) na wykresie intra 1H.
9. Powstanie jednej z wymienionych formacji w pkt. 8 jest sygnałem do zajęcia pozycji :
a) na otwarciu kolejnej świecy 1H
b) gdy formacja jest zbyt „wysoka” co spowodowałoby ustawienie SL na poziomie
większym niż 30 pips od poziomu wejścia, ustawiamy zlecenie oczekujące na
38.6% - 50% zniesienia wielkości formacji świecowej
10. Równocześnie z zleceniem wejścia w pozycje ustawiamy SL na poziomie 5 pips poniżej/powyżej formacji świecowej (nie więcej niż 30pips od poziomu W/O) czyli poziomie, którego przebicie będzie równoznaczne z negacją formacji.
11.TP ustawiamy na poziomie 50-60 pips uwzględniając ilość pips wynikającą z różnicy miedzy ceną wejścia a poziomem W/O

Pozdrawiam Marcin

Ostatnio edytowano Śr, 27-03-2013, 22:17 przez Batyman85, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Śr, 27-03-2013, 22:14 
Stały bywalec

ooo a już myślałem, że ten temat znajdzie się w koszu i umrze śmiercią naturalną. No już ładny kawał czasu minął a tu nic o nowym systemie nawet nie wiadomo z czego się składa :P

PostNapisane: Cz, 28-03-2013, 10:19 
Pasjonat

Pochwały: 46
Nie umarł, cierpliwości:) potrzebujemy troche więcej czasu na testy.

PostNapisane: Wt, 9-04-2013, 19:03 
Stały bywalec

Witam
Jestem od niedawna na tym forum, ale doświadczony na rynkach. Głównie CFD. Testowanie ręczne strategii to moja pasja, więc oferuję swoją pomoc, jeśli macie jakąś mrówczą robotę.
Pozdrawiam

PostNapisane: Śr, 10-04-2013, 20:11 
Nowy użytkownik

Witam Panów tak sobie czytam , czytam i się zastanawiam jak Panom idzie testowanie tej nowej strategi , kiedy się coś pojawi na forum

pozdr

PostNapisane: N, 28-04-2013, 09:18 
Stały bywalec

Pochwały: 1
I co z tą strategią. Zaraz maj za pasem. Może sami coś wymyślimy? Oglądałem webinar może stąd zaczerpniemy inspiracje
http://www.youtube.com/watch?v=Zq3LeQxK ... 2013-04-11
Dla mających czas przez cały dzień ciekawa metoda i do tego bardzo prosta
http://www.tms.pl/z-rynku/aktualnosci/r ... -break-out

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]