Teraz jest Wt, 14-08-2018, 21:00

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 30-01-2013, 18:51 
Pasjonat

Pochwały: 46
Jeremi napisał(a):
To jak Panowie, tylu chętnych się pojawiło, to może by tak ktoś/coś? :twisted:

Jeremi możesz rozwinąć powyższą myśl, bo nie za bardzo rozumiem o co chodzi.

PostNapisane: Cz, 31-01-2013, 14:14 
Pasjonat

Do grupy budującej strategie dołączył kolega Jeremi.
Witamy na pokładzie wierzymy, że wspólnymi siłami stworzymy coś naprawdę fajnego.
Dziękujemy koledze Jeremiemu za zaangażowanie i liczymy na dalszą owocną współpracę, bo już wniósł wiele ciekawych pomysłów.

PostNapisane: Pt, 1-02-2013, 23:52 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Świetna inicjatywa - dobrze że ktoś wreszczcie wpadł na pomysł żeby zbudować prostą strategię PA przejrzystą dla
wszystkich. Nie wiem, ale ja nie jestem jakimś mistrzem jak chodzi o Forex i długo za fachowca nie będę się uważał ale po przeczytaniu materiałów Krisa z całym szacunkiem dotyczących breakoutów i intraday i longterm uwierzcie mi może
ja jestem ślepy ale nie jest łatwo znaleźć mi setup do zagrania a jak już znajdę to się głowię czy dobrze wejdę czy w dobrym kierunku cena wybije itd. Natomiast przeczytałem materiały Krisa o supply and demand i ponadto rozwinąłem i poszerzyłem wiedzę na ten temat z ebooka
napisanego przez młodego tradera z niemiec Jonasa i jestem pod wrażeniem jego pozycji dotyczącej SD, która jest świetnym uzupełnieniem do tego co powiedział o SD Kris a także rozbudowaniem tematu (pozycja Trading price II.pdf- zamieściłem linka w bibliotece). Jestem też po lekturze Danielewicza odnośnie formacji harmonicznych i w powiązaniu z nimi oraz SD wiąże duże nadzieje. Zaobserwowałem, że na każdej ramie czasowej pojawiają się formacje harmoniczne a z tego co wyczytałem najlepsze do zagrywania są na TF M30,H1,H4 oraz D1 dla longtermów - formacje z niższych tf mogą być mylące i pokazywać krótkoterminowy trend. Wraz z nimi pojawiają się bazy popytu i podaży w których zazwyczaj jest umiejscowiony punkt D Formacji Harmonicznej XABCD lub się do niego zbliża czy też zbliża się do ważnego poziomu wsparcia określonego za pomocą zniesień fibo zgodnie z Danielewiczem. Więc w kwestii zbudowania prostej strategii przedstawię mój pomysł który ja stosuję do intraday a także longterm a formacje harmoniczne dokładnie pozwalają mi określić kierunek zagrań. Strategia jest o tyle prosta że właściwie można wrzucić dwa indyki lub wyszukiwać
na oko SD i FH. (Ja korzystam z dwóch wskaźników SUPDEM oraz ZUP_93)

Co robię :
Do intraday-
1. Szukam na TF od M30 do H4 formacji harmonicznych
2. Staram się znaleźć takie formacje,które mają punkt D umiejscowiony w Bazie SD lub w miejscu do niego zmierzającym
3. Jeśli nie jest punkt D w bazie SD - wyznaczam zgodnie z Danielewiczem przy użyciu Fibo od kilku
wierzchołków poprzedzających falę XA zasięgi od korekt tak aby sprawdzić czy w miejscu punktu D lub w jego
pobliżu nie tworzy się ważne wsparcie/opór
4. Jeśli jest w tym miejscu istotne wsparcie/opór a nie znajduje się punkt D w bazie SD szukam formacji odwrócenia
na TF15 lub TF5 do zagrania zgodnie z kierunkiem wyznaczonym przez formację
5. Jeśli nie jest w tym miejscu nagromadzenie linii fibo (ważny punkt wsparcia wg danielewicza) czekam na ruch ceny i ewentualne zejście do bazy SD
6. Następnie szukam znów na niższych TF formacji odwrócenia do określenia wejścia
7. Stop loss ustawiam na poziomie nie większym niż wielkość Bazy jednak staram się nie przekraczać 20 pispów
8. Trend wyznaczam na H4 lub D1 (long term) tylko z całego ekranu po dołkach lub szczytach - nigdy z ostatniej linii zygzaka
9. Wyszukane formacje i zagrania z nich gram tylko wtedy gdy są zgodne z trendem - nie gram formacji z których
wybicie będzie możliwe ale kontrtrendowe
10. TP staram się umiejscowić na najbliższym zniesieniu FIBO lub punkcie oporu lub wsparcia - zazwyczaj minimum 2:1 3:1 lub więcej ale rzadko

STRATEGIA PRZEDSTAWIONA PRZEZE MNIE JEST PROSTA OPARTA O PA TAK MYŚLĘ ALE TEŻ UŻYWANIE TYCH DWÓCH INDYKÓW MOŻE BYĆ DLA NAS ŁATWIEJSZE DLA SZYBSZEJ IDENTYFIKACJI TYCH SAMYCH MIEJSC JEŚLI CHCEMY
BUDOWAĆ WSPÓLNY POMYSŁ.
z tego co zauważyłem, przy dokładnej filtracji może dawać niesamowite efekty nawet przy zanegowaniu formacji harmonicznej gra się wtedy tylko na SD - może się tak zdażyć że formacja zniknie
jednak największe problemy mam z doprecyzowaniem jak najtrafniejszych wejść i zminimalizowaniem STOP LOSSA
wszystko zależy od szerokości BAZY

Prosiłbym Kris Ciebie żebyś wziął pod uwagę mój pomysł - ale doprecyzował co robić na niższych TF jak prawidłowo
identyfikować wejście może macie jakieś pomysły - ja czasem posiłkuje się jeszcze wskaźnikiem RSI - ale tylko
sygnalizacyjnie do potwierdzenia strefy SD
Zwracam uwagę na formację harmoniczne - mają one niebywałą sprawdzalność jak chodzi o kierunek ruchu
a uwzględniając SD i SR (wyznaczone zgodnie z Danielewiczem-to jest czasem 4,5 pociągnięć FIBO żeby zobaczyć jak
wiele lini nakłada się w okolicy punktu D formacji XABCD)
mamy określony kierunek ruchu ceny - nie zawsze jak wiadomo się sprawdzi - czasem poziomy są przebijane
ale z tego co zauważyłem to widziałem takich sytuacji tylko kilkanaście procent.

Zasięgi jakie łapie tą metodą to od 30 do 200 pips - zazwyczaj wychodze przed TP - interesuje mnie zysk na odpowiednim
poziomie do kapitału.

Aha - Gram po południu od 14.45 - tylko sesja amerykańska - może to też wpływa na to że płynność już się zmniejsza chociaż w godzinach 14-18 jeszcze można nieźle coś znaleść na wykresie potrzymać do wieczora czasem na koniec
sesji amerykańskiej są duże ruchy ceny i zamykam wieczorem a czasem trzymam przez noc

-- Dodano: So, 2-02-2013, 00:05 --

I jeszcze jedna rzecz - powiedz nam Kris
jak określać trend do intraday - to jest dylemat w mojej strategii - ja czasem się mylę
widze że cena idzie inaczej niż w określonym przez ze mnie trendzie wg pkt 2

np. na H4:
1. ostatnia linia zygzaka
2. po szczytach i dołkach ekranu
3. po szczytach i dołkach kilku ekranów wstecz

To jest ważne - jak widzimy trend - myśle że stąd się biorą moje stracone pozycje ale może
są jeszcze jakieś inne przyczyny złe wejścia lub ciasne sl

PostNapisane: So, 2-02-2013, 00:54 
Pasjonat

:shock: to ma być proste ?
Piszesz, że gubisz się w mojej strategi w wyznaczaniu SR, Breakout i pullback , a nie gubisz się w Harmonijkach + SD + klastry fibo + Rsi itd i do tego masę innych wskaźników które zapewne zaprzeczają na zmianę same sobie.

Muszę Cie zmartwić strategia będzie prosta, bardzo prosta. Twoje zasady są dość skomplikowane i nie nadają się dla osób, które zaczynają. Tak na marginesie to wydaje mi się że jak to wszystko położysz na wykres to nie widać ceny.

Wszystkie materiały które przeczytałeś z pewnością pomogą stworzyć Tobie w przyszłości strategię. Z formacji harmonicznych prędzej czy później zrezygnujesz bo są trudne do obliczenia, co do klastrów Fibo możesz w to się bawić, tylko jak za dużo tego narobisz to wszędzie są klastry z różnych zniesień czy to wewnętrznych czy zewnętrznych i nie wiadomo które wybrać.

Obecnie proponuję skupić się na prostszych rzeczach jak np dopracowanie techniki wyznaczania trendu i S/R. Niby dwie rzeczy i nie trzeba do tego książek tylko kilka prostych zasad, a nikt nie chce tego ćwiczyć tylko zabiera się za mniej lub bardziej niezrozumiałe pozycje w księgarni.

PostNapisane: So, 2-02-2013, 01:50 
Stały bywalec

Wiem Kris że chodzi Ci naprawdę o prostą strategię - ale tak naprawdę ja nie używam
wiele wskaźników za wyjątkiem ZUPa (choć z czasem wprawne oko identyfikuje te
formacje na ekranie bez wskaźnikow tak jak można zidentyfikować punkty popytu i podaży)
Jedyny wskaźnik jak mam włączony to RSI i to na dole ekranu więc wykresu nie zaśmiecam.
Co do formacji harmonicznych to upieram się przy tym, że zauważyłem nie tylko ja że powstają one
zazwyczaj w silnym trendzie jako korekty ruchu podstawowego i wybicie z korekty niejednokrotnie
jest mocne w dalszym kierunku trendu. Ale ok jeśli tego nie chcesz Ciągnąć w tym kierunku
zaproponuj taką strategię, która będzie prosta oparta o SR (sr nie musimy budować w oparciu o fibo jak przy formacjach XABCD) oraz SD i co najważniejsze pokaże nam jak identyfikować trend do intraday, żeby nie było takiej sytuacji, że znajdę np SR znajdę breakout i pulback co da się zidentyfikować ale źle zidentyfikuję kierunek trendu wiodącego do danego TF i wybicie wcale nie nastąpi w tym kierunku który naszym zdaniem
jest trendem ale nastąpi odwrócenie i SL. Może warto jakoś połączyć SR I SD naprawdę nie wiem w tym momencie jak można określić te strategie w miarę przystępnie.Może kluczem prostoty są same SD - jedźmy w
ich kierunku.

PostNapisane: So, 2-02-2013, 03:00 
Pasjonat

Właśnie trudno jest stworzyć coś prostego, ale nie oznacza to, że jest to niemożliwe.
Co do S/R już opisałem trochę na ten temat jak je wyznaczać itd, kolejny temat będzie o LT i swingach oraz o określaniu kierunku trendu. To jest naprawdę proste.

Tylko najpierw musimy skończyć strategię i ją uruchomić.
Co do SD był pomysł żeby to ubrać w strategię. Zobaczymy może obejdzie się bez SD.

PostNapisane: So, 2-02-2013, 13:29 
Stały bywalec

Pociągnę dalej wątek prostej strategii Kris - myśle że powinna to być typowa strategia
intraday więc użyj do analizy trendu H4 oraz maxymalnie D1. Czasem to co dzieje się
właśnie na D1 wyznacza możliwy trend na H4 lub daje się przewidzieć jaki będzie
krótkookresowy ruch ceny. Na pewno strategia gdzie setupy będą realizowane
w ciągu maxymalnie 3 dni będzie strategią dobrą.Choć krótsze zasięgi można złapać
w ciągu 1 dnia ale nie zawsze ze względu na płynność sesji to się udaje.
Sesja londyńska jest najbardziej ceno twórcza kumulacja sesji londyńskiej i nowojorskiej
czasem też daje fajne wyniki ale widze po swoich zagraniach a gram od 14.45 do 18.00
i czasem zamykam o 22.00 lub zostawiam pozycje na następny dzień więc dobrzeby było
żeby ta strategia uwzględniała potrzeby tych którzy pracują czynnie zawodowo i forexem
interesują się nie przez cały dzień - choć nie wiem czy to co piszę będzie mieć znaczenie
z punktu widzenia strategii ale zauważ że godziny wejścia i prowadzenia transakcji są równie ważne
jak sama strategia.

"Brak ruchu ceny = konsolidacje = brak realizacji strategii w intraday i przerzucanie setupów na kolejne sesje"

Może w ramach określenia strategii przyjmijmy że będziemy szukać konsolidacji na wykresach dziennych
a później przewidywać potencjalny trend średniookresowy na H4 i szukać wybić z niego
poprzez przebicia SR SD itd. Konsolidacji kilkudniowych na D1 można znaleść dużo. Także zdarzają się
specyficzne układy świeczek dziennych - nazywa się to inside days
Jest to układ trójkąta równoramiennego lub prostokątnego gdzie cena w kolejnych dniach ma mniejsze zakresy
zasięgu dziennego i następuje to przez min dwa trzy dni - z takich formacji cena wybija w czwartym lub trzecim dniu
Może tu tkwi prostota - takie świeczki na wykresie dziennym każdy znajdzie a my skupmy się
nad określeniem w którym kierunku nastąpi potencjalne wybicie z trójkąta lub konsolidacji w formie prostokąta

To jest jedna z prostych propozycji - strategia inside days ma jedną wadę - ustawianie wysokich stop losów
ale wtedy ustawia się dwa zlecenia zlecenie faktyczne i w kierunku przeciwnym gdyby wybicie było
w drugą stronę - jedno łapie SL a następne idzie w kierunku ruchu ceny
Tyle że w tym przypadku na realizacje setupu czeka się 3 lub 4 dni ale zasięgi mogą być duże

PostNapisane: Pn, 4-02-2013, 11:40 
Stały bywalec

Ciekaw jestem tej strategi. Co można jeszcze tutaj uprościć? To co do tej pory robimy (wyznaczamy S/R i SD i czekamy na pinbar i setup) jest już dużym uproszczeniem. Kłopot w tym, żeby wybrać odpowiednie setupy i podjąć dobrą decyzje - wchodzić/ nie wchodzić. Przydałaby się strategia gdzie nie trzeba spędzać duzo czasu przy monitorze bo większość pracuje.

PostNapisane: Wt, 5-02-2013, 10:57 
Stały bywalec

Z niecierpliwością czekam na szczegóły dotyczące powstającej strategii :-)

PostNapisane: N, 10-02-2013, 16:24 
Nowy użytkownik

Kolejny fantastyczny pomysł autora - wielkie wyrazy uznania.
Również nie mogę się doczekać nowej strategii :)
Natomiast od siebie dodam, że oprócz strategii jako takiej, chyba równie ważne jest opisanie tych bardzo wstępnych
założeń. Patrzę na swoje powiedzmy "postępy" i niestety pomimo przeczytanych naprawdę wielu książek, przebytych
kilku kursów i obejrzeniu jakiejś ilości webinarów, no powiedzmy czuję się w teorii mocny. Ale cały czas nurtuje mnie
kwestia spoglądania na kierunki trendu na różnych TF. Jak kierunek z D1 i H4 jest ten sam, no to ok, wiemy jak grać na H1.
Ale jak kierunek z H4 jest różny od D1, no to jest kłopot. Tak więc niby człowiek ma wiedzę, ale nie bardzo.
Nie wiem, czy jestem odosobniony w moim rozumowaniu, ale myślę, że opis warunków strategii powinien zaczynać się od początku początków:)

Trzymam kciuki za nową strategię!!!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]