Teraz jest So, 18-08-2018, 02:21

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 24-03-2013, 22:37 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Ja mam skalę logarytmiczną, Ty arytmetyczną. Logarytmicznej używam do indeksu, arytmetycznej do kontraktów.

PostNapisane: Śr, 27-03-2013, 13:44 
Stały bywalec

Niestety jeszcze nie zdążyłem zrobić opisu tworzenia zgrupowań Fibo. Jednak obiecuję, że to zrobię ;)

Wczoraj nie wrzuciłem screenu, jednak jak widać moja prognoza się nie sprawdziła - wsparcie zostało przebite prawie bez zatrzymania. W takim razie pora na kolejną analizę:

fw20.png

Baza dochodzi w tej chwili do około -10pkt, więc wsparcie dla kontraktów jest analogiczne do wsparcia indeksu:

w20.png

Niestety nie udało mi się wrzucić wcześniej wykresu, więc widać powyżej, że opór został przetestowany i mamy kontynuację spadków (póki co). Oczywiście wszystko może się jeszcze dzisiaj zmienić, ponieważ mamy jeszcze prawie 5 godzin notowań. Jednakże zaznaczony przeze mnie opór (na indeksie jest to zielona linia w okolicach 2370pkt) zdał już pierwszy test i możemy oczekiwać spadków jeśli przebijemy minimum z wczoraj.

-- Dodano: Śr, 27-03-2013, 12:48 --

p.s.
Ważna informacja! http://www.parkiet.com/artykul/7,131374 ... dziny.html

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Śr, 3-04-2013, 15:18 
Stały bywalec

Tak jak obiecałem zamieszczam parę slajdów wyjaśniających jak się wyznacza zniesienia Fibo w darmowym programie Fibotrader:

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

6.png

7.png

8.png

9.png

10.png

11.png

12.png

Parę informacji
- odległość między początkiem a końcem strefy Fibo nie powinna być większa niż 3% najdłuższego mierzonego ruchu
- zgrupowanie (strefa) powinno składać się z minimum 3 zniesień Fibo
- mierzenie rozpoczynamy od dołka/szczytu po którym nastąpił wyższy szczyt/dołek, czyli HL i HH w mierzeniu fali wzrostowej oraz LH i LL w fali spadkowej.

W razie jakiś wątpliwości proszę pytać.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Śr, 24-04-2013, 20:36 
Gaduła

Pochwały: 4
Co tu taka cisza ? czyżby wig20 za bardzo zaskakiwał ?;)
dopatrzyłem się takiego setup'a na D1.
w20 d1.jpg

ładny pin w dobrym miejscu. Do tego dalej jestem nastawiony pro wzrostowo na zachodnie indeksy i do tego jeszcze uważam, że promocja cenowa na KGHMie się już skończyła ;)

PostNapisane: Śr, 5-06-2013, 23:49 
Stały bywalec

Witam po długiej przerwie - pora tu wreszcie coś napisać ;) Trochę byłem zajęty sprawami prywatnymi, więc w ogóle nie pisałem na forum i tylko sporadycznie na nie wchodziłem. Jednak oczywiście nie zaniechałem gry na FW20, bo to lubię GPW ;)

A teraz przejdźmy do konkretów:

wykres D1 kontraktów
fw20.png

wykres D1 indeksu
w20.png

Prognozowałbym teraz spadek do linii szyi formacji orgr, ponieważ w naszej konsolidacji stworzyła się formacja odwrócenia trendu i nie została jak do tej pory zanegowana. Ale możliwy jest też zanegowanie tej formacji, tym bardziej, że nasza giełda ostatnio jest dość silna w porównaniu do giełd w Stanach czy Frankfurckie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]