Teraz jest Pn, 22-01-2018, 02:12

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 14-04-2013, 11:19 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Fx-Kris napisał(a):
Moja mała uwaga
Panowie dyskusje odnośnie jarmarku EA proponuję przenieść do innego działu temu dedykowanemu.
Nie rozwalajcie tematu promowaniem i opowiadaniem jakie te EA są super itd. promując do sprzedaży swój robot

Celna uwaga. Koledzy zapytali to odpowiedziałem. Ewentualne pytania w tym zakresie proszę więc na priv.

PostNapisane: N, 14-04-2013, 11:24 
Pasjonat

Pochwały: 46
rajp1972 napisał(a):
Właśnie Kris zadałeś dobre pytanie - ja osobiście robię to intuicyjnie
poprostu czekam obserwując cenę - małą korektę zawsze jest łatwo rozpoznać
w silnym momentum i ruchu ceny ale te większe mogą już być sygnałem zmiany trendu
i zazwyczaj poprzedzone są silnym momentum i zejściem ceny w drugą stronę z jednoczesnym
obniżeniem sentymentu poniżej 60% tak wynika z moich obserwacji. Nie wiem może masz jakiś pomysł jak to inaczej odpowiednio
wcześnie zlokalizować używając dostępnych narzędzi PA
Można jeszcze obserwować sentyment na niższym poziomie - tam widać korekty nie wiem
co jeszcze jakie inne elementy można zastosować - może masz jakiś pomysł

Myślę Rajp, że wprowadzenie podstaw jakimi są SR, LT, oraz obserwacja ruchu ceny z wyższych TF.
Twój pomysł może być potwierdzeniem wejścia w pozycję, ale nie pełną strategią, bo niektóre sygnały trzeba zapewne ominąć. Obawiam się tylko tego, że gdy będą to małe ruchy ceny to wejścia mogą być spóźnione, bo każdy wskaźnik ma opóźnienie i nie da się tego wyeliminować. Wtedy aby być bezpiecznym nie da się stosować SL na równym zawsze takim samym poziomie poziomie 15 pips, bo jak wiemy cena na forex lubi wracać w te same miejsca.

PostNapisane: N, 14-04-2013, 12:32 
Stały bywalec

Myśle Kris że mimo wszystko opóźnienia są tu nie wielkie wykes kreśli się wg ticków i i wolumenu - wejście zawsze może być
spóźnione tak naprawdę ciężko jest przewidzieć ruch ceny z wyprzedzeniem a po czasie łatwo powiedzieć
jak się widzi historię że wejście było spóźnione. Wskaźnik ten jednak chyba nie zaprzeczysz pokazuje
przewagę rynkową i sama ta informacja jest informacją znaczącą nawet dla samego PA podczas określania
ewentualnych wybić ceny i szukania docelowych miejsc zamknięcia transakcji
Ale myśle że możemy ciągnąć ten wątek jak to określiłeś założeń do strategii
Może ktoś dorzuci coś do tego z elemetów PA i urodzi się nam prosta strategia gry na forex stosując te założenia które przedstawiłem- zawsze można przenieść to na wyższy TF i tam szukać na spokojniejszej
perspektywie czasowej wejść
Tak jak powiedziałem ja dorzuciłem jeszcze do wykresu wskaźnik Mateusza pokazujący SD
i na pewno jest on pomocny ponieważ odpowiednio wcześnie pokazuje poziomy, które świadczą
o zatrzymaniu ruchu ceny i informują mnie o ewentualnym wyjściu z pozycji nie koniecznie poniżej
sentymentu 60%. Patrzenie na sam wykres dużo mówi - widzisz korekty i widzisz poziomy wykupienia i wyprzedania momenty gdzie podaż lub popyt przeważa.
W takim razie zapraszam do dyskusji jak rozwinąć te założenia

PostNapisane: N, 14-04-2013, 13:05 
Pasjonat

Pochwały: 46
Sugeruje przetestować to na odpowiedniej sekwencji:

1) wybicie breakout z SR zgodne z trendem na danym TF
2) swing pullback do miejsca wybicia.
3) reakcja ceny z SR
4) sygnał z Twojej strategii
5) TP do pierwszego SR wytworzonego przez swing.
6) SL schowany za SR

PostNapisane: N, 14-04-2013, 13:26 
Stały bywalec

rajp1972 napisał(a):
Myśle Kris że mimo wszystko opóźnienia są tu nie wielkie wykes kreśli się wg ticków i i wolumenu - wejście zawsze może być
spóźnione tak naprawdę ciężko jest przewidzieć ruch ceny z wyprzedzeniem a po czasie łatwo powiedzieć
jak się widzi historię że wejście było spóźnione. Wskaźnik ten jednak chyba nie zaprzeczysz pokazuje
przewagę rynkową i sama ta informacja jest informacją znaczącą nawet dla samego PA podczas określania
ewentualnych wybić ceny i szukania docelowych miejsc zamknięcia transakcji
Ale myśle że możemy ciągnąć ten wątek jak to określiłeś założeń do strategii
Może ktoś dorzuci coś do tego z elemetów PA i urodzi się nam prosta strategia gry na forex stosując te założenia które przedstawiłem- zawsze można przenieść to na wyższy TF i tam szukać na spokojniejszej
perspektywie czasowej wejść
Tak jak powiedziałem ja dorzuciłem jeszcze do wykresu wskaźnik Mateusza pokazujący SD
i na pewno jest on pomocny ponieważ odpowiednio wcześnie pokazuje poziomy, które świadczą
o zatrzymaniu ruchu ceny i informują mnie o ewentualnym wyjściu z pozycji nie koniecznie poniżej
sentymentu 60%. Patrzenie na sam wykres dużo mówi - widzisz korekty i widzisz poziomy wykupienia i wyprzedania momenty gdzie podaż lub popyt przeważa.
W takim razie zapraszam do dyskusji jak rozwinąć te założenia

Ja tam nie widzę żadnego badania wolumenu. Poza tym analiza volumenu na platformie MT4 to iluzja. Przecież na podstawie liczenia ticków (też tego tu nie widzę), które u różnych brokerów (w zależności jaki jest data feed) nie udało się jeszcze nikomu napisać wiarygodnego/łatwego w interpretacji wskaźnika. Jest tylko kolejna wersja badania ceny, wstecz, uśredniania ect. Nic nowego.

PostNapisane: N, 14-04-2013, 14:07 
Stały bywalec

Ja się nie znam na programowaniu tylko czytałem gdzieś na angielskojęzycznych stronach komentarz
do tego wskaźnika tylko w tej chwili nie pamiętam. Ale Jarek możesz być tak dobry jak wiesz jak zaprogramować
wskaźnik myśle że podobny oparty na obrocie to napisz takiego indyka jak gość tu w
artykule opisał - tu jest już mowa o wolumenie i sentymencie ale niestety wskaźnik z jakiś powodów
z jego strony się nie ściąga

http://forexiwaluty.blogspot.com/2012/1 ... index.html

Może faktycznie ASO wg tego co przeanalizowałeś algorytm zwykła statystyka cen ale
jednak ta statystyka przy dużych ruchach wskazuje kierunek zagrań
Rozumiem że jesteś przeciwnikiem gry na wskaźnikach - ja też już jakiś czas temu z racji
opóźnienia ich działania w większości przypadków odsunełem je na dalszy plan
i staram się stosować PA - choć jednego mi w PA brakuje - tak jak określamy wszystko to co
powiedział Kris SR SD pullbacki LT itd nie wiemy w 100% w jakim kierunku pójdzie cena
bo forex to wielka nie wiadoma wybicie ceny może nas zaskoczyć w sensie kierunku a WSKAzania ASO są tu dobrą choć zapewne nie jedyną wskazówką
napewno obserwacja VSA dołożona do tego jest jeszcze bardziej przydatna. Ale ja jakoś do tej
pory dopiero gryzę więdzę na temat VSA i raczkuję w temacie-więc się nie będę wypowiadał na temat VSA

PostNapisane: N, 14-04-2013, 18:10 
Stały bywalec

rajp1972 napisał(a):
Ja się nie znam na programowaniu tylko czytałem gdzieś na angielskojęzycznych stronach komentarz
do tego wskaźnika tylko w tej chwili nie pamiętam. Ale Jarek możesz być tak dobry jak wiesz jak zaprogramować
wskaźnik myśle że podobny oparty na obrocie to napisz takiego indyka jak gość tu w
artykule opisał - tu jest już mowa o wolumenie i sentymencie ale niestety wskaźnik z jakiś powodów
z jego strony się nie ściąga

http://forexiwaluty.blogspot.com/2012/1 ... index.html

Może faktycznie ASO wg tego co przeanalizowałeś algorytm zwykła statystyka cen ale
jednak ta statystyka przy dużych ruchach wskazuje kierunek zagrań
Rozumiem że jesteś przeciwnikiem gry na wskaźnikach - ja też już jakiś czas temu z racji
opóźnienia ich działania w większości przypadków odsunełem je na dalszy plan
i staram się stosować PA - choć jednego mi w PA brakuje - tak jak określamy wszystko to co
powiedział Kris SR SD pullbacki LT itd nie wiemy w 100% w jakim kierunku pójdzie cena
bo forex to wielka nie wiadoma wybicie ceny może nas zaskoczyć w sensie kierunku a WSKAzania ASO są tu dobrą choć zapewne nie jedyną wskazówką
napewno obserwacja VSA dołożona do tego jest jeszcze bardziej przydatna. Ale ja jakoś do tej
pory dopiero gryzę więdzę na temat VSA i raczkuję w temacie-więc się nie będę wypowiadał na temat VSA

Daj sobie spokój z tym wskaźnikiem z tej strony. On jest do niczego nieprzydatny. Generalnie liczenie ticków w górę i w dół na platformie MT4 to nieporozumienie. Poczytaj o VSA na przykład na ForexFactory, albo na Kreśliku. Zobaczysz wtedy jaki to jest złożony temat. Zajrzyj tu http://trading-evolution.com/forum/portal.php. To jest jedno z lepszych źródeł informacji dot volumenu. Chociaż dane są pobierane jedynie CME, to potrafią byc bardzo pomocne.

PostNapisane: Cz, 18-04-2013, 17:11 
Stały bywalec

Właśnie spróbowałem dziś rano przetestować wraz z moimi założeniami i propozycją Krisa
jedno wejście - Trend określony na H4. Wyznaczone najbliższe wsparcia i opory. Test S/r
na poziomie 1,30301 swing i pulback słabo widoczny i wybicie - coprawda o 4.00 nie było mnie na
rynku ale 7.00 na poziomie 1,3041 przy sentymencie określonym dla kupujących powyżej 60% na tfH1 i powyżej 60% TF15
Nie zamykam pozycji do tej pory - przeważa sentyment kupujących powyżej 50% i jestem 37 pispów do przodu.
TP określiłem do S/r 1,31080. Kris - twoje zasady i ASO - określenie kierunku wybicia jednak działa
Proponuje testować zagrania tą metodą i zamieszczać w tym dziale.

-- Dodano: Cz, 18-04-2013, 17:30 --

Patrząc wstecz na sentyment Edka też na h1 można było fajnie pograć na ASO powyżej 60% sentymentu
najpierw kupując a później sprzeadając
ale jakoś to przegapiłem - chyba zacznę się przyglądać edkowi częściej - do tej pory
nie często grywałem na edku :D

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Cz, 18-04-2013, 18:39 
Stały bywalec

Widać wyraźnie że kupujący w sentymencie wracają i znów sięga blisko 60% -
tu może być fajny odjazd

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]