Teraz jest N, 25-02-2018, 05:45

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 21-11-2014, 16:30 
Fx-Kris napisał(a):
salixXx jeśli mogę wtrącić słowo to może opisz to co chcesz przekazać, w ten sposób pomożesz innym to zrozumieć i rozjaśnisz temat.
W sposób jaki to napisałeś wyżej nic nie mówi i nic nie przekazuje. Same zagadki.

Wiem, chciałem trochę sprowokować do refleksji. Obecnie nie mam czasu na dokładny opis tego o czym napisałem, ale postaram się to trochę przybliżyć. Dlaczego w taki sposób napisałem? Napisałem tak aby podkreślić element jego metody który jest pomijany, a który moim zdaniem jest najważniejszy. Igroka wszyscy kojarzą z nietypowym spojrzeniem na PA. Ogólnie większość myśli, że są to jakieś formacje i tym podobne. Dla mnie najcenniejszą rzeczą są template od 18.1 do 18.5. Tak wiele osób to właśnie pomija skupiając się na diamentach, trójkątach, liniach trendu. Wszyscy mówią że Zero Line ''wymyslił'' MightyOne ale ja dochodzę do wniosku że Igrok za pośrednictwem Main Move i template18.4 zrobił to wcześniej. Tylko popatrz:
Main Move + template 18.4= Zero Line.
On tą książkę wydał w 2006 roku a MightyOne ZL opublikował na kresliku w 2008 roku (o ile się nie mylę). Oczywiście nie wiadomo kto do tego doszedł pierwszy. Nie mam czasu aby wklejać jakieś foty bo jestem teraz robotą zawalony ale popatrz w jego książce na template 18.1-18.5. Naprawdę, pisząc to nie wiem czy potrafię dokładnie oddać to co myślę. W jego książce jest kilka nieścisłości. Np. podaje szablon w którym karze wchodzić po przebiciu dołku lub szczytu co się kłuci z koncepcją MM+template18.4. Wiesz co to może oznaczać. To, że nie był świadomy mocy MM+template18.4. Tak jakby nie był w pełni przekonany że wchodząc po przebiciu szczytu, dołka może zostać wycięty po powrocie. Potem zaczął kłaść większy nacisk na T18.4 i Main Move. Tak jakby samoistnie zaczynał zdawać sobie sprawę z pewnego pulsu rynku, czyli wybicie high/low i powrót (czyszczenie BE) ale jeszcze w jego metodzie były nieścisłości. Sam przestudiowałem jeszcze to co napisał Thorez na nawi o ZL i cała metoda zaczęła się trochę układać w logiczną całość. Co do zagadki z tą diagonalną. Załóżmy, że masz trend wzrostowy. Cena wybija nowe high i leci w górę. Nie zawraca do high tylko formuje diament. Jeśli teraz zrobi najdłuższą diagonalną która spenetruje wybite wcześniej high to możemy powiedzieć że jego zasada ma ogromne prawdopodobieństwo sprawdzenia. Czyli według jego zasady powinniśmy wybić górę bo najdłuższa diagonalna ukształtowała się z góry na dół. To jest taka ślepa regółka. Ale znają ZL wiesz że ta zasada sprawdza się przeważnie jak diagonala penetruje wybite high. Co jest jak ukształtuje się diament który swą najdłuższą diagonalną nie wróci do wybitego high? Ano w tym momencie jest ogromne prawdopodobieństwo niesprawdzenia się zasady igroka, gdyż cena będzie chciała zjeść BE tych co włazili na przebiciu high. Analogiczna sytuacja przy spadkach. Dlatego też napisałem, że za pomocą jego szablonów 18.1-18.5. można rynek opisać. Wiem, że to prowokujące, ale popatrz jak powstają świeczki. Zobaczysz że jego template 18.1-18.5 to świeczki w różnej fazie powstawania. To tego trzeba dodać Main Move, ADR i gotowe. Klonmarcin z nawi ciągle pisze aby zobaczyć jak powstają świece. Spójrz teraz na template 18.1. Jak igrok karze to rozgrywać? Jak Main Move tygodniowy jest np.spadkowy a świeczka dzienna od otwarcia leci w górę to mamy sprzedawać mimo że cena leci w górę. Dlaczego tak? Bo zakładamy że ruch spadkowy będzie kontynuowany, a teraz lecimy w górę tylko po to aby zrobić górny knot. I znowu interpretacja igroka jest niepełna jeśli nie zna się ZL. Albowiem tak jak piszę igrok miał pewien przebłysk którego nie mógł jednoznacznie ująć. Może to brzmi trochę niejasno ale chcąc grać Igroka trzeba poznać Zero Line. Jak ktoś to zna to idealnie zrozumie Mistrza a nawet skoryguje jego koncepcje. Jego metoda jest miejscami przesiąknięta Zero Line i w tych miejscach jego metoda jest jasna i wiele tłumaczy. Ale miejscami jego metoda zaprzecza wchodzeniu zgodnie z Zero Line na szkodę całej koncepcji, albowiem ZL tłumaczy tu wiele, a nawet wszystko.
Ale się rozpisałem :roll:
To jest to co mam do powiedzenia, nie mam nic do ukrycia. Nie jestem tylko pewien czy dobrze wam to wytłumaczyłem, czy rozumiecie o co mi chodzi.
Ogólnie dużą rolę odgrywa tu analiza ZL na wielu TFach.
Takie tam moje wnioski. Ktoś się może niezgodzić z tym, ktoś może skrytykować.
Jak bedę miał jeszcze coś ciekawego to dam znać. Na razie cierpię na brak czasu.

PostNapisane: Pt, 21-11-2014, 18:44 
Tak na marginesie. Ostatnio pytałem się Czerwinka z nawi jakby podsumował metodę którą używa (BO/FBO czyli Zero Line). Powiedział, że cała filozofia jest w tych obrazkach:
http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/106546
http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/106547
Co wy tu widzicie, bo ja template 18.4 Igroka 8-)
Jednym słowem kupuj tanio, sprzedawaj drogo ;)

PostNapisane: So, 22-11-2014, 13:14 
Pasjonat

Pochwały: 46
W pierwszym SD w drugim wejscie z pullbacku na retescie oporu.

PostNapisane: So, 22-11-2014, 13:46 
Fx-Kris napisał(a):
W pierwszym SD w drugim wejscie z pullbacku na retescie oporu.

Tak. Gramy strategiami które mają różne nazwy a i tak wszystko sprowadza się do pewnego powtarzalnego zachowania rynku. Template 18.4 to jak najbardziej zazębianie się SD i Zero Line. A wszystko po to by zrobić tak jak napisałem wcześniej czyli kupić tanio i sprzedać drogo. Cena wybija nowe high/low i do nich powraca robiąc korektę na której planować będziemy wejście. Ot, cały Template18.4. Widzimy tak naprawdę to samo tylko nasze wejscia mogą się różnic niuansami.

PostNapisane: N, 23-11-2014, 13:30 
Pasjonat

Pochwały: 46
salixXx napisał(a):
A wszystko po to by zrobić tak jak napisałem wcześniej czyli kupić tanio i sprzedać drogo.

Lub tak jak w tych przypadkach sprzedać drogo i odkupić tanio.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]