Teraz jest Wt, 14-08-2018, 23:12

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 2-09-2014, 18:19 
Pasjonat

Pochwały: 46
Jeszcze jedno Igrok to również bardzo czysta analiza w dodatku bardzo precyzyjna i wymagająca dokładności.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: Wt, 2-09-2014, 18:22 
Storek:
"Jak bym tak każdy sys miał testować to by mi życia zabrakło, Jak kolega jest przekonany o skuteczności systemu, to nic tylko "kosić" kasiorke. Ja takiego póki co przekonania nie mam. Mi wystarczy klasyczna AT i PA. I dam koledze rade za darmo ;). "Graj to co większość" widzi na wykresie". Czyli SR LT SD i formacje świecowe oraz formacje AT klasycznej. Po co wyważać już otwarte drzwi."

Rozumiem to doskonale. Nie da się wszystkiego przetestować. Przynajmniej spróbować można jak mawiał klasyk :twisted:
Ale ja bym nie poddawał wątpliwości czegoś czego się dokładnie nie zna. Szkodzi to merytoryczności tego wątku. Żeby pokonać przeciwnika trzeba go dobrze poznać trade well, be well

-- Dodano: Wt, 2-09-2014, 18:29 --

Czyste PA, precyzyjne. Siedzisz na czterech literach i wypatrujesz okazji, która za chwile może broczyć we własnej krwi. Zagrania rzadkie, ale wartościowe, a nie prztykanie każdej lepszej okazji.

PostNapisane: Wt, 2-09-2014, 18:56 
Stały bywalec

Pochwały: 1
salixXx napisał(a):
Storek:
"Jak bym tak każdy sys miał testować to by mi życia zabrakło, Jak kolega jest przekonany o skuteczności systemu, to nic tylko "kosić" kasiorke. Ja takiego póki co przekonania nie mam. Mi wystarczy klasyczna AT i PA. I dam koledze rade za darmo ;). "Graj to co większość" widzi na wykresie". Czyli SR LT SD i formacje świecowe oraz formacje AT klasycznej. Po co wyważać już otwarte drzwi."

Rozumiem to doskonale. Nie da się wszystkiego przetestować. Przynajmniej spróbować można jak mawiał klasyk :twisted:
Ale ja bym nie poddawał wątpliwości czegoś czego się dokładnie nie zna. Szkodzi to merytoryczności tego wątku. Żeby pokonać przeciwnika trzeba go dobrze poznać trade well, be well

Czyste PA, precyzyjne. Siedzisz na czterech literach i wypatrujesz okazji, która za chwile może broczyć we własnej krwi. Zagrania rzadkie, ale wartościowe, a nie prztykanie każdej lepszej okazji.

A SR, LT i SD, formacje świecowe to nie czyste PA? W tym celu powstało własnie to forum. Kris opisał pare systemów opartych o te elementy. CO do mojej nieznajomości systemu masz racje kolego. Pełna zgoda. Już na jego temat się nie wypowiadam (ale sceptyczny pozostane:))

PostNapisane: Wt, 2-09-2014, 19:10 
Storek napisał(a):
salixXx napisał(a):
Storek:

A SR, LT i SD, formacje świecowe to nie czyste PA? W tym celu powstało własnie to forum. Kris opisał pare systemów opartych o te elementy. CO do mojej nieznajomości systemu masz racje kolego. Pełna zgoda. Już na jego temat się nie wypowiadam (ale sceptyczny pozostane:))

Nie mówie, że SR, LT, SD, formacje świecowe to nie jest czyste PA. Igrok gra na podstawie formcji takich jak kanały, trójkąty, LT, diamenty i wiele innych tak zwanych template. Na świecach nie gra. Lubi bary (wizualnie lepsze od swiec). On to wszystko okrasza ciekawymi koncepcjami jak MAIN MOVE. I często wchodzi z trendem korzystając z template 18.4 (to taki cyngiel, rdzeń wejscia w pozycje). No może takie czyste w 100% PA nie jest bo uzywa MACD do dywergencji, ale nie jest to sygnał na podstawie którego zawiera transakcje ( pomaga mu w upewnieniu się, i pewnie jak widzi konfluencję to jest w stanie dać większe ryzyko). Ryzykuje od 0,5-1,5%.
Na początku każdego miesiąca startuje z małym ryzykiem, jak zarabia to je zwiększa. Widocznie psychicznie czuje się z tym wygodniej. Nie ma tolerancji dla rzeczy takich jak z przesuwanie stop lossa na BE ( chyba że BE znajduje się na technicznym poziomie). Jeśli już to trailing stop, ale tylko za techniczne poziomy. Nie uznaje urojonych SL, których odległość jest dobierana sztywno bez racjonalnych przesłanek. Jak widać cała koncepcja jak się w nią zgłębić jest logiczna. Trzeba tylko ćwiczyć i starać się mysleć w taki sam logiczny sposób jak Igrok. On nam przekazał wiele, ale nie przekazał nam całego 30 letniego doświadczenia. Ale mam wiele czasu na te łamigłówki.

Ostatnio edytowano Wt, 2-09-2014, 19:28 przez salixXx, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt, 2-09-2014, 19:26 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Najwidoczniej ja coś źle zrozumiałem. Odniosłem wrażenie, że chodzi o przypisywanie nadzwyczajnej skuteczności konkretnej formacji -diamentu.

PostNapisane: Wt, 2-09-2014, 19:32 
Powiem tak formacja jak każda inna po dokładny opis kierują do książek Bulkowskiego. A i taka wskazówka jak cena dynamicznie, mam na myśli bardzo dynamicznie, dolatuje do formacji to zazwyczaj bardzo dynamicznie z niej wyskakuje. 8-)

PostNapisane: Wt, 2-09-2014, 19:33 
Pasjonat

Pochwały: 46
Storek napisał(a):
Najwidoczniej ja coś źle zrozumiałem. Odniosłem wrażenie, że chodzi o przypisywanie nadzwyczajnej skuteczności konkretnej formacji -diamentu.

Storek diament to tylko jeden z setupów Igroka. Ma on ich masę. Warto poczytać lekturę i zobaczyć że ta technika której teraz używamy była już dawno. Obecnie trochę każdy ją zmodernizował, ale pamiętajmy że i rynki się zmieniają ADR-y maleją itd.
Natomiast każdy się zgodzi, że rynek czasami działa w punkt jak precyzyjnie zrobimy AT to czasami cena z precyzją lasera dotyka pewnego punktu i o takich punktach mówi Igrok. Tylko różnica jest taka że on czeka tygodniami na ten punkt, a My zagrywamy cały czas.

Tak czy inaczej polecam lekturę bo jest bardzo ciekawa.

PostNapisane: Wt, 2-09-2014, 21:04 
Nowy użytkownik

salixXx

Właśnie próbuję się przyglądać i niewiele z tego kapuję. Ociera się to o ezoterykę.
Nigdzie nie ma jasno nakreślonych zasad owego diamentu (który ze względu na wysoką skuteczność tak zamęczam). Jest umowny. Trzeba siedzieć w głowie Igora by widzieć to.
A nauczyć się patrzeć na coś jak inna osoba to trudne, w niektórych przypadkach niewykonalne.

O Warrenie Buffecie nie rozmawiajmy, bo on także twierdzi, że MLM jest dobry (zapomina dodać że dla niego -jako właściciela- a nie tych biednych akwizytorów biegających po domach ;) .).
Zatem mówmy o faktach, nie o postaciach, których nie znamy ;)

Nie zacznę shitstormu :)
Nie jestem też ze skarbówki by patrzeć komuś w faktury.
Wystarczy mi szczera odpowiedź czy gracie tym ?
Czy zarabiacie tymi metodami ?
Czy faktycznie jest skuteczność wysoka ?

Ja ze swoim antytalentem do fx'a raczej pozostanę sceptyczny do kolejnej księgi czarów.
Tak jak ma się to z wcześniej wymienionym Captain Jack :)

PS
Altruistów napisałem, że daleko nie trzeba szukać (choćby forum tutaj).
Tych sprzedających książki i strategie pomińmy, bo są nieco zabawni w moich oczach :)

I nie obrażaj się , że nie podziwiam póki co Twojego bohatera.
Jestem realistą. Obawiam się, że zostanę ateistą Igrokowym.
Aczkolwiek sprawdzę temat, mam czas :) No i nie jest moim celem gasić Twój entuzjazm wobec jego techniki :)

Fx - Kris
Zdaję sobie sprawę, że nie tylko formacja diamentu jest istotna, ale... :)
Przeczytać pewnie warto, wszak książka dotyczy rynku.
Szukasz gdzieś konkretnych Igrokowych wejść ?

PostNapisane: Wt, 2-09-2014, 22:18 
yogens:
"Nie zacznę shitstormu :)
Nie jestem też ze skarbówki by patrzeć komuś w faktury.
Wystarczy mi szczera odpowiedź czy gracie tym ?
Czy zarabiacie tymi metodami ?
Czy faktycznie jest skuteczność wysoka ? "

Odpowiem tak: o FX usłyszałem jak miałem 13 lat, zacząłem jak miałem 15 lat, teraz mam 17 lat. Przez rok grałem rozmaitymi cudami co nie przynosiło żadnych efektów, gdzieś po roku przyszło zainteresowanie PA. W sierpniu tego roku natrafiłem na Igroka i powiem że metoda jest niezwykle ciekawa, nowe podejście do PA. Czy gram tym? Najpierw się uczę, dużo czytam o tej metodzie. Jak widzisz młody jestem, mam na tą koncepcję mnóstwo czasu. Nigdzie mi się nie śpieszy i wiesz ja mogę ta metodą grać latami tylko po to aby nauczyć się myśleć tak jak on. No i bedę nią grał, grunt to doświadczenie. Czy zarabiam tą metotą? Jak wiesz, jeszcze nie. Ale oprócz tej metody mam do dywersyfikacji strategii metodę długoterminowego podążania za trendem na esendpi500 (piramiduję ładnie na tym). Czy faktycznie skuteczność wysoka? Przejrzyj jego blog, tam znajdziesz odpowiedź na to pytanie.
P.S. Grunt to siedzieć cicho w krzakach i wybierać rzadkie okazje. Może kiedyś jak belekas na Litwie, tak ja wrócę za parę lat z przemyśleniami i coś dołożę od siebie nowego i ciekawego.
Peace out :D

PostNapisane: Śr, 3-09-2014, 00:59 
Gaduła

Pochwały: 3
Z tego co pamiętam, diament nigdy nie był specjalnie przez niego wyróżniany, po prostu ludzie podchwycili tę metodę i nadali jej wyjątkowy charakter , jako jego znak rozpoznawczy. Rozpoznawanie diamentów nie jest zbyt skomplikowane, ważne jest aby miejsce było odpowiednie. Poza tym zawsze musimy być przekonani do gry w dwie strony, dlatego tak ważny jest SL. Temat rzeka, formacje i LT, szablony to tylko niewielka część.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]