Teraz jest Wt, 23-01-2018, 02:04

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 3-09-2014, 19:21 
salixXx napisał(a):
Powiem tak formacja jak każda inna po dokładny opis kierują do książek Bulkowskiego. A i taka wskazówka jak cena dynamicznie, mam na myśli bardzo dynamicznie, dolatuje do formacji to zazwyczaj bardzo dynamicznie z niej wyskakuje. 8-)

Zapomniałem dopisać, ale ta zasada odnosi się do ruchu kontynuacyjnego następującego po wykształconej formacji. Można tą zasadę stosować do wszystkich formacji po których jest kontynuacja trendu. Wtedy nawet cena nie ma czasu na zrobienie testu wybitej linii i bardzo szybko wypełnia średni zakres dzienny, tygodniowy czy miesięczny (zależy na jakim interwale jest ta formacja). Albo robi takiej samej długości ruch co przed formacją (formacje połowy masztu).

PostNapisane: Śr, 3-09-2014, 20:20 
Nowy użytkownik

salixXx

Wobec tego nie pozostaje mi nic innego jak trzymać kciuki i życzyć sukcesu. Niezależnie od metody. :)

PostNapisane: N, 28-09-2014, 10:59 
Stały bywalec

salixXx napisał(a):
A tu kiedyś WIELKI PAN wyjaśniał najważniejsze zagrywki, wrzucał najlepsze posty z FF (oczywiście z jego wątku). Stronka (raczej blog) prawie nie do odszukania, ale poszperałem i znalazłem.

http://more-and-more-collections.blogspot.com/2009_03_01_archive.html

Taka forma mi nie podchodzi... ale wykupiłem sobie 10 dni u samczyk. Nie mogłem się dokopać do jego prywatnych zbiorów u innych więc sobie wykupiłem na listopad (ostatki) jego lekcje. Zobaczymy jak będzie ze mną. Puki co, zebrałem kilka dobrych opinii od indywidualnych osób grających u gościa więc gra warta świeczki.

Za to znalazłem jeszcze dość ciekawy system tradingowy ale po niemiecku - pt. Diskretionäre Trading Strategien. Prosty język i można zrozumieć.

PostNapisane: N, 28-09-2014, 20:21 
Agent-SB napisał(a):
salixXx napisał(a):
A tu kiedyś WIELKI PAN wyjaśniał najważniejsze zagrywki, wrzucał najlepsze posty z FF (oczywiście z jego wątku). Stronka (raczej blog) prawie nie do odszukania, ale poszperałem i znalazłem.

Taka forma mi nie podchodzi... ale wykupiłem sobie 10 dni u samczyk. Nie mogłem się dokopać do jego prywatnych zbiorów u innych więc sobie wykupiłem na listopad (ostatki) jego lekcje. Zobaczymy jak będzie ze mną. Puki co, zebrałem kilka dobrych opinii od indywidualnych osób grających u gościa więc gra warta świeczki.

Za to znalazłem jeszcze dość ciekawy system tradingowy ale po niemiecku - pt. Diskretionäre Trading Strategien. Prosty język i można zrozumieć.

Nie gniewaj się ale ja Cię koleś nie mogę zrozumieć :? Wątek o strategi Igroka a ty zochodzisz wszystko od (d... ) swojej strony. Już drugi raz w tym wątku naganiasz na tego Samczyka . Odnosisz się po krótce w paru wyrazach do wątku, a reszta to te twoje opowieści dziwnej treści. Płacą Ci za to? Widzę, że nachalnie walisz REKLAMĄ PO GAŁACH. PRODUCT PLACEMENT jakiś? Chcesz oddziaływać na nas podprogowo? Po twoich wsześniejszych postach widzę, ze popłynąłeś :lol: . Mam nadzieję, że wiesz co to zjawisko regresji do średniej? :lol: Z tego morał taki, że bądź bardziej pokorny. Nie popadaj w skrajną euforię( zachaczając o pogardę), który każe Ci traktować ludzi którzy włożyli w to forum kupę pracy, jak "amatorów" (jak nie wiesz o co chodzi to cofnij się do swoich wcześniejszych postów).
Tak, Panie Agent-SB, ora et labora i więcej pokory. Jak masz coś do powiedzenia o swojej strategii to zakładaj wątek i łapaj pipsy :twisted: .

P.S. Do metody Igroka dołączyłem metodę Zero Line (idealnie wpisuje się w template 18.4). Igrok & MightyOne, z tego musi powstać mieszanka wybuchowa :) .
trade well be well & drain the banks

PostNapisane: Pn, 29-09-2014, 14:08 
Diamenty w mojej głowie :D
Diament na Goldzie H4, lekko ponad rocznym LOW z silną, byczą dywergencją na MACD.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pn, 29-09-2014, 16:28 
Dzisiejszy eurodolar. Template 18.4 idealnie wspierany przez koncepcję Zero Line lub jak kto woli bazę momentum. Idealny układ na takie coś warto czekać całymi dniami, tygodniami. Takie porównanie. Snajperzy zwykli oddawać strzał w układ T. Co to jest układ T? Nic innego jak linia oczu, połączona z linią ust i szyi. Np. jak kula wbija się w mózg przez oczy, ofiara nie jest wstanie zdarzyć nacisnąć na spust. Snajper nie celuje w serce, w nogę ani w inną część ciała. Tak samo jest z template 18.4. Szukamy miejsca gdzie prawdopodobieństwo udanej transakcji oraz wysokiego R:R jest najwyższe.
Zresztą snajper ma dużo wspólnego z profesjonalnym traderem. Musi być cierpliwy, mieć mocna psychikę, panować nad emocjami, oddzielać sentyment od swego celu. Snajper czasami całymi tygodniami obserwuje ofiarę tak, że jest w stanie poznać sekwencję jej ruchów.
http://www.zsp-varmint.org/zsp/index.php?option=com_content&view=article&id=34%3Akandydat&catid=13%3Asnajperstwo&Itemid=18

-- Dodano: Pn, 29-09-2014, 16:34 --

Ten fragment jest najlepszy i idealnie opisuje Metodę Igroka 8-) :

"Snajper /zwłaszcza policyjny/ winien precyzyjnie trafić pierwszym strzałem, musi więc być perfekcjonistą, mistrzem metodycznego, ściśle przemyślanego działania."

-- Dodano: Pn, 29-09-2014, 16:40 --

http://www.youtube.com/watch?v=iarsmqA3dck

-- Dodano: Pn, 29-09-2014, 17:13 --

Bronią dzisiaj Main Move jak wściekłe psy :lol: Konfluencja bazy i linii trendu (3 dotknięcie, 4 to pocałunek śmierci :twisted: ).

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 30-09-2014, 22:58 
Stały bywalec

salixXx napisał(a):
Agent-SB napisał(a):
salixXx napisał(a):

Nie gniewaj się ale ja Cię koleś nie mogę zrozumieć :? Wątek o strategi Igroka a ty zochodzisz wszystko od (d... ) swojej strony. Już drugi raz w tym wątku naganiasz na tego Samczyka . Odnosisz się po krótce w paru wyrazach do wątku, a reszta to te twoje opowieści dziwnej treści. Płacą Ci za to? Widzę, że nachalnie walisz REKLAMĄ PO GAŁACH. PRODUCT PLACEMENT jakiś? Chcesz oddziaływać na nas podprogowo? Po twoich wsześniejszych postach widzę, ze popłynąłeś :lol: . Mam nadzieję, że wiesz co to zjawisko regresji do średniej? :lol: Z tego morał taki, że bądź bardziej pokorny. Nie popadaj w skrajną euforię( zachaczając o pogardę), który każe Ci traktować ludzi którzy włożyli w to forum kupę pracy, jak "amatorów" (jak nie wiesz o co chodzi to cofnij się do swoich wcześniejszych postów).
Tak, Panie Agent-SB, ora et labora i więcej pokory. Jak masz coś do powiedzenia o swojej strategii to zakładaj wątek i łapaj pipsy :twisted: .

P.S. Do metody Igroka dołączyłem metodę Zero Line (idealnie wpisuje się w template 18.4). Igrok & MightyOne, z tego musi powstać mieszanka wybuchowa :) .
trade well be well & drain the banks

W sumie tak, przeszyłeś mnie i wiedz że masz spryt. Płacą mi za to żeby zwracać na siebie i na ciebie uwagę...

PostNapisane: So, 15-11-2014, 17:16 
Witam :roll: ,
w pierwszym poście tego wątku Jeremi dodał dwa wskaźniki. Jeden dzielący wykres na kolory, a drugi podający w lewym górnym rogu ATR z dnia, tygodnia i miesiąca. Czy mógłby ktoś znający się na programowaniu dodać do tego ATR dla rocznych świeczek w sposób analogiczny jak dla Day/Weekly/Month. Wyglądało by to tak:

Avg 6 Years Range: ...(tu oczywiście wyskakiwał by ten średni zakres)
Prev Year Range:....(tu zakres poprzedniej rocznej świeczki)
Current Month Range:....(tu obecny zakres i procent średniego rocznego zakresu który został zrealizowany)

Zresztą podaję screena jak to wygląda. Jak widać trzeba dodać do tego w sposób analogiczny AYR.

P.S Wskaźnik do modyfikacji znajduje się w pierwszym poście tego wątku.
Z góry dzięki ;)

PostNapisane: Cz, 20-11-2014, 19:01 
Co to jest Igrok? Igrok??? Taaak, Igrok. Jakieś trójkąty, diamenty (jednodiagonalne, dwudiagonalne), linie trendu, Kiss of Death, Main Move, dywergencje, wzorki które krzyżują po kilka linii. No i precyzja. Tak, ortodoksyjne podejście; jeden pips to cała przestrzeń. No właśnie. Jakieś tam wzorki. Jego książka to około 200 stron. Niektórych jego lektura może nudzić. Ale jest jedna rzecz której nie kojarzy nikt jak o Igroku mowa. Co to takiego? Template od 18.1 do 18.5. Za pomocą tych szablonów można rynek opisać. Te szablony (18.1-18.5) to sposób w jaki świeca powstaje, jak cena się kształtuje. W połączeniu z Main Move, ATR oraz ZL można wiele rzeczy zrobić ciekawych. Kiedyś Big Man został zapytany dlaczego używa MACD. Powiedział, że nie wie dlaczego tak jest, ale statystycznie rynek powraca do niewypełnionych MACD. Kiedyś powiedział, ze jak najdłuższa diagonalna diamentu powstaje z góry do dołu to cena będzie wyskakiwać górą (często ale nie zawsze). Dlaczego tak się dzieje? Też nie potrafił wyjaśnić. Chcesz zrozumieć Igroka to wejdź w jego głowę ale też i poza niego, dalej.
Tak też robię i wiem, że odpowiedzią na zagadkę dotyczącą zasady diagonalnych jest Zero Line. Jak to się dokładnie dzieje? No pomyśl tylko, masz dużo czasu ;)
P.S.
Jest jeszcze parę ciekawych zagadek :geek:

PostNapisane: Cz, 20-11-2014, 22:42 
Pasjonat

Pochwały: 46
salixXx jeśli mogę wtrącić słowo to może opisz to co chcesz przekazać, w ten sposób pomożesz innym to zrozumieć i rozjaśnisz temat.
W sposób jaki to napisałeś wyżej nic nie mówi i nic nie przekazuje. Same zagadki.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]