Teraz jest Wt, 19-06-2018, 10:19

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 24-08-2013, 11:02 
Stały bywalec

Pochwały: 1
bartf77 napisał(a):
tak działam tylko na tikach, wystarcza mi by podnieść prawdopodobieństwo dobrej decyzji.

Marketprofil (ale oczywiscie nie tikowy tylko z CME) wygląda na bardzo pomocne narzędzie.

PostNapisane: So, 24-08-2013, 12:31 
Stały bywalec

Pochwały: 3
arkoni, nie rozumiem co chcesz pokazać tym screenem, jak możesz to wyjaśnij.
Oba bary to absorpcyjny wolumen dlatego taki duży.
A co do Twoich kresek to mogę się zgodzić, fajne wsparcie wynikające z największej korekty ;-)

PostNapisane: So, 24-08-2013, 15:05 
Stały bywalec

bartf77 napisał(a):
Witajcie, a ja tak widzę parę GBPUSD w kontekście H4.
2013.08.23_21h20m46s_002_.png

Tak swoją drogą, selling climax to sygnał siły. Pewnie myślałeś o buying climax.
Ale moim zdaniem nie jest to buying climax, ponieważ cena powinna zamknąć się przy połowie bara.
Poza tym następna świeca jest wzrostowa, więc wygląda to bardziej na siłę niż na słabość.
pozdrawiam,

PostNapisane: N, 25-08-2013, 23:07 
Stały bywalec

fx-emery92 napisał(a):
bartf77 napisał(a):
Witajcie, a ja tak widzę parę GBPUSD w kontekście H4.
2013.08.23_21h20m46s_002_.png

Tak swoją drogą, selling climax to sygnał siły. Pewnie myślałeś o buying climax.
Ale moim zdaniem nie jest to buying climax, ponieważ cena powinna zamknąć się przy połowie bara.
Poza tym następna świeca jest wzrostowa, więc wygląda to bardziej na siłę niż na słabość.
pozdrawiam,

Tak miałem na myśli buying climax, moim zdaniem jest to ten sygnał. Ciężko zatrzymać się w punkt i później od razu spadać, impet wytracany jest stopniowo. Ja widzę w po rozbiciu na H1 absorbcję przez podaż popytu, świece coraz mniejsze na jednak znaczącym obrocie (jak dla mnie ktoś wciska już hamulec).

PostNapisane: Pn, 26-08-2013, 00:35 
Stały bywalec

No nie wiem, skoro tak uważasz to okej.
Poniżej moja wersja.
Screenshot_41.png

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pn, 26-08-2013, 02:31 
Stały bywalec

Zapomniałem dodać, jeśli bardzo wysoki wolumen oznaczał sprzedaż, prawdopodobieństwo, że następny słupek będzie wzrostowy jest nikłe.

PostNapisane: Pn, 26-08-2013, 09:31 
Moderator

Pochwały: 22
Nie będzie to Selling Climax. Nie każda świeca wzrostowa o dużym wolumenie jest "Selling Climax". Analiza VSA to również sztuka i zależy od kontekstu danej sytuacji.

Selling Climax ( krótkoterminowy ) powiedziałbym, że był pod koniec dnia. Mieliśmy absorbcję zleceń na danych czyli wybicie dołem z range'u a następnie już tylko kupno przez cały range i nad rangem. Piersze dwie świece były na dużym wolumenie i kolejne również miały charakter rosnących obrotów. Pierwsza świeca spadkowa po tej całej sekwencji była na małym wolumenie - i to by można podciągnąć pod selling climax nie miał charakteru długoterminowego a był związany z godziną i końcem sesji. Wrzucam screen opisujący te sytuację z jednej z książek o VSA. ( co ciekawe tam również był opisany przykład z publikacją danych ).

-- Dodano: Pn, 26 sierpnia 2013, 09:35 --

Na M15 ( 2 interwały niżej ) jak zerkniecie będzie widać, gdzie faktycznie zostały zrobione te duży obroty i z czym mieliśmy do czynienia.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pn, 26-08-2013, 12:45 
Stały bywalec

Dzięki za rzeczowe spojrzenie na sprawę, nie zmieni to mojego postrzegania tego konkretnego przypadku - rynek mnie ewentualnie zweryfikuje wtedy powezmę poprawkę ;-). Niemniej jeszcze raz dzięki za merytoryczną odpowiedź.

PostNapisane: Pn, 26-08-2013, 13:16 
Moderator

Pochwały: 22
Z pewną tendencją wydaje mi się , że mamy do czynienia dopiero teraz.

Znów wykres GBPUSD jako przykład i tego w jaki sposób były wybijane ostatnie szczyty. Jest to pattern dystrybucji i dodawszy do tego Weekly range ( viewtopic.php?f=13&t=462#p6850 ) wydaje się, że ta interpretacja ma sens.

Więc:

obserwowałbym godziny otwarcia Londynu do 9.30 ( jeżeli są dane dla Funta to 10.30 ) i wybijanie szczytów o tych godzinach na dużym wolumenie. Nie powinno być wtedy już żadnej kontynuacji ruchu a właśnie selling climax ( o ile pattern będzie się utrzymywał ).

PostNapisane: Pn, 26-08-2013, 13:31 
Stały bywalec

Ten sam wykres z uwzględnieniem wskaźnika Delta i MarketProfil
Punkt 1. Bardzo duży wolumen.
2. Delta pokazuje ogromna przewagę sprzedających w trakcie tej świecy.
Obszar 3. Market Profil potwierdza przewagę sprzedających na na wysokich poziomach ceny.

Obrazek
screenshot by lightshot

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]