Teraz jest Cz, 22-02-2018, 02:58

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 26-08-2013, 13:36 
Moderator

Pochwały: 22
Rozwijając trochę temat. Rynek cały czas porusza się w trybie ( jeżeli mówimy o DayTradingu ) dystrybucji/akumulacji ( tak my to nazywamy w przypadku tej analizy ) oraz breakoutów, które są później testowane ( czasami nie są testowane ale dość rzadko się to zdarza ). Zerknijcie sobie na ten rysunek. Wiadomo , że na historii łatwo się takie rzeczy zaznacza ale spróbowałem narysować potencjalny dalszy scenariusz. Scenariusze aktualizować warto codziennie gdyż schemat może ulec zmianie w każdym momencie. ( np gdybyśmy teraz na danych znów mieli breakout górą to wracamy do trybu testowania takich breakoutów poprzez dalszą akumulację ).

Market profile to również bardzo cenna wskazówka tak jak wrzucił Jarek. Dlatego , że pokazuje dodatkowo na których poziomach cenowych dokonano najwięcej transakcji. W przypadku późniejszych powrotów które opisałem jako "test" ( mogę się założyć , że tam gdzie był dołek było właśnie nagromadzenie wolumenu wynikające z market profile - czyli czerwone poziome linie na wykresie Jarka ) na rysunku u siebie najczęściej są one do miejsca właśnie takiej akumulacji na market profile.

-- Dodano: Pn, 26 sierpnia 2013, 13:42 --

Warto napisać , że wskaźnik Delta którego używa Jarek oznacza różnicę w jakiej na danej świecy zlecenia były zawierane po offertach czy bidach ( Bids - Offers ). W przypadku dużego spadkowego bara na wskaźniku delta oznacza to , że większość zleceń została zgarnięta z bidów ( czyli większość transakcji to były transakcje z dolnej części drabinki zleceń ). Ja akurat go nie używam dlatego , że w większości dużych świec spadkowych wskaźnik delta pokrywa się z kierunkiem świecy ). Zauważyłem jednak , że jako dobra wskazówka może on służyć gdy np wybiliśmy dołek na dużej świecy spadkowej. Wtedy na tym wskaźniku mamy do czynienia z dużym barem spadkowym a potem nagle po tej świecy mamy akumulacje na małych świecach o różnych kolorach - wskaźnik ten z kolei pokazuje już tylko , że większość zleceń jest dokonywana z górnej części drabinki czego nie widać po świeczkach. Takie moje małe spostrzeżenie :)

-- Dodano: Pn, 26 sierpnia 2013, 13:46 --

Dołączam interpretacje wskaźnika delta w przypadku akumulacji.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pn, 26-08-2013, 13:53 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Tytułem uzupełnienia
Ten wskaźnik (Market Profil) którego ja używam to są właściwie dwa wskaźniki.
Paski poziome układające się w prawo to właściwy Market Profil i pokazuje on wielkości obrotów na określonych poziomach ceny. Ekstremalnie wysokie obroty są wyróżniane kolorem czerwonym.
Paski układające się w lewo to nic innego jak Delta rozpisana na poziomy cen. Czyli paski czerwone to przewaga bidów. Niebieskie ask.
Ideałem z punktu widzenia prawdopodobieństwa oczekiwanego kierunku ruchu ceny w bliskiej przyszłości wg mnie powinno być wykonanie dużych obrotów(prawa strona) przy wyraźnej przewadze jednej ze stron (niebieskiej lub czerwonej)

PostNapisane: Wt, 27-08-2013, 07:03 
Stały bywalec

Wczorajsze zagranie. Na podstawie spdziewanej korekty na kiwi i wskazań MarketProfil. Tym razem przestawienie na BE byłoby dobrym rozwiązaniem ;)
Obrazek
image hosting no account

PostNapisane: Wt, 27-08-2013, 10:40 
Moderator

Pochwały: 22
Dystrybucja była na mniejszej świecy trochę ale schemat się utrzymał. Ciąg dalszy GBPUSD z poprzedniej strony.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Śr, 11-09-2013, 17:24 
Stały bywalec

Witam.
Mam pytania.
Skąd pobieracie do MT4 wolumen na waluty? Jest jakaś możliwość darmowego pobierania, czy trzeba płacić?
Jak jest taki wolumen podliczany? Jest to wolumen od brokera i jego dostawców?

PostNapisane: Pn, 16-09-2013, 07:57 
Stały bywalec

saek1985 napisał(a):
Witam.
Mam pytania.
Skąd pobieracie do MT4 wolumen na waluty? Jest jakaś możliwość darmowego pobierania, czy trzeba płacić?
Jak jest taki wolumen podliczany? Jest to wolumen od brokera i jego dostawców?

Tu masz wszystko co i jak.
http://clusterdelta.com/

PostNapisane: Pn, 16-09-2013, 18:58 
Stały bywalec

No dzięki... Nic mi to nie daje bo nie znam rosyjskiego.

PostNapisane: Pn, 16-09-2013, 19:29 
Stały bywalec

saek1985 napisał(a):
No dzięki... Nic mi to nie daje bo nie znam rosyjskiego.

Masz tam dwa pakiety wskaźników.
Za podstawowy http://my.clusterdelta.com/standart, w którym jest m. in. DeltaMarketVolume trzeba zapłacić 4,4$ miesięcznie.

PostNapisane: Pn, 16-09-2013, 21:44 
Stały bywalec

OK dzięki. Nie jest to duża kasa, ale jak na razie uczę się na demo, więc nie skorzystam z tego dobrodziejstwa. ;)
A jak jest taki wolumen podliczany? Jest to wolumen od brokera i jego dostawców? Czy jakoś inaczej?

PostNapisane: Pn, 16-09-2013, 22:44 
Stały bywalec

saek1985 napisał(a):
OK dzięki. Nie jest to duża kasa, ale jak na razie uczę się na demo, więc nie skorzystam z tego dobrodziejstwa. ;)
A jak jest taki wolumen podliczany? Jest to wolumen od brokera i jego dostawców? Czy jakoś inaczej?

Tak na oko to z 3 razy we wczesniejszych postach o tym piszę.

-- Dodano: Pn, 16-09-2013, 23:21 --

saek1985 napisał(a):

Tak na oko to z 3 razy we wczesniejszych postach o tym piszę.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]