Teraz jest Pn, 21-05-2018, 02:48

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 14-08-2013, 14:08 
Moderator

Pochwały: 22
Od siebie dodam coś takiego:

Przez bardzo długi czas z tego korzystałem. W tej chwili tylko od czasu do czasu zerkam longtermowo.
http://trading-evolution.com/forum/portal.php

-- Dodano: Śr, 14 sierpnia 2013, 14:11 --

Wolumen pobierany z CME, oraz poziomy opcyjne które wygasały, ale z dnia wczorajszego.

Pomaga do studiowania longtermowego market profile oraz nagromadzenia wolumenu z kontraktów na poszczególnych poziomach.

PostNapisane: Śr, 14-08-2013, 20:12 
Stały bywalec

Pochwały: 1
http://clusterdelta.com/platform
wszystko czego potrzebujecie i nawet trochę więcej

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: Wt, 20-08-2013, 17:56 
Nowy użytkownik

Witam,

widzę, że ten wątek tak samo słabo jak na innych forach o forexie w Polsce, a uważam, że to duży błąd ponieważ patrząc na wyniki niektórych osób, które są ekspertami w tej dziedzinie ja osobiście siebie pytam dlaczego nikt w Polsce na forach o forexie czy też innych stronach tej wiedzy nie rozszerza?. Pewnie wielu z was widziało system SonicR na FF gdzie właśnie duże znaczenie ma wolumen i pokazuje ten system ile można na tym wyciągnąć :). Osobiście jestem na fazie uczenia się tego wszystkiego i niestety daleko mi do zarabiania :/ (Póki co tylko oglądam wykres).

W załączniku załączam pliki moje robocze. Znalazłem na jakiejś stronie opisy tych formacji buy climax itp. i zacząłem sobie tłumaczyć niestety nie zdążyłem wszystkie, ale myślę że po obrazkach każdy zrozumie.

Ogólnie wiem też, że najlepsi w tych fachu nie wykorzystują tylko wolumenu do zawarcia swoich transakcji. Równie ważnymi w tym temacie pojęciami jest Price action czy też miejsca oporów i wsparć

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 20-08-2013, 19:05 
Stały bywalec

wysek napisał(a):
Witam,

Pewnie wielu z was widziało system SonicR na FF gdzie właśnie duże znaczenie ma wolumen i pokazuje ten system ile można na tym wyciągnąć :).

O ile kojarzę to Sonic-a wolumen bazuje na tickach. Lepiej chyba jednak obserwować kontrakty z CME.
W załączniku załączam pliki moje robocze. Znalazłem na jakiejś stronie opisy tych formacji buy climax itp. i zacząłem sobie tłumaczyć niestety nie zdążyłem wszystkie, ale myślę że po obrazkach każdy zrozumie.
wysek napisał(a):
Ogólnie wiem też, że najlepsi w tych fachu nie wykorzystują tylko wolumenu do zawarcia swoich transakcji. Równie ważnymi w tym temacie pojęciami jest Price action czy też miejsca oporów i wsparć

dobrze kombinujesz. ;)

PostNapisane: Pt, 23-08-2013, 20:10 
Stały bywalec

Z dnia dzisiejszego.

Obrazek
screengrab

Obrazek
free image hosting

Tu mnie trochę wiozą.
Obrazek
image hosting tumblr
Ale tu nadrabiam ;)
Obrazek
image hosting software

PostNapisane: Pt, 23-08-2013, 21:18 
Stały bywalec

Witajcie, a ja tak widzę parę GBPUSD w kontekście H4.
2013.08.23_21h20m46s_002_.png

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pt, 23-08-2013, 22:23 
Stały bywalec

Tak trochę na przekór, bo widzę, że niektórzy uważają, że znaleźli nowego Graala.

PostNapisane: Pt, 23-08-2013, 22:54 
Stały bywalec

arkoni napisał(a):
Tak trochę na przekór, bo widzę, że niektórzy uważają, że znaleźli nowego Graala.

Może niektórzy przechodzą fascynację VSA, niemniej ja stosuję to już przez pewien czas więc nie podpalam się że znalazłem złoty środek.
Każdy widzi to inaczej, co pokazujesz, ale nie neguj czegoś jeśli do Ciebie nie przemawia.
Jedynym kryterium skuteczności jest zarabianie daną metodą w dłuższym okresie jakkolwiek niedorzecznie by to wyglądało - to wiem na pewno. Więc nie ferowałbym tak stanowczych stwierdzeń, ale odmienne spojrzenie, czy wskazanie błędów zawsze miło widziane. :-) Moje 3 grosze.

PostNapisane: Pt, 23-08-2013, 23:09 
Stały bywalec

bartf77 napisał(a):
arkoni napisał(a):

Może niektórzy przechodzą fascynację VSA, niemniej ja stosuję to już przez pewien czas więc nie podpalam się że znalazłem złoty środek.
Każdy widzi to inaczej, co pokazujesz, ale nie neguj czegoś jeśli do Ciebie nie przemawia.
Jedynym kryterium skuteczności jest zarabianie daną metodą w dłuższym okresie jakkolwiek niedorzecznie by to wyglądało - to wiem na pewno. Więc nie ferowałbym tak stanowczych stwierdzeń, ale odmienne spojrzenie, czy wskazanie błędów zawsze miło widziane. :-) Moje 3 grosze.

Ale cały czas bazujesz na volumenie tikowym ?

PostNapisane: Pt, 23-08-2013, 23:18 
Stały bywalec

tak działam tylko na tikach, wystarcza mi by podnieść prawdopodobieństwo dobrej decyzji.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]