Teraz jest Śr, 18-07-2018, 21:46

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 27-10-2014, 11:03 
Nowy użytkownik

Hej, tu Sgorn z Nawigatora.Kolega mnie zaczepil w sprawie space wars. troche czasu posiwecilem sie tej metodzie prowadzenia pozycji. Duzo rozmawialem z koelgami z Kreslika m. in. z Bredinem, z Jalarupa itp. Jak macie jakies pytania to sluze pomocą. Space wars to byl poczatek tej metody, ktora obenei bardzo ewoluowala m .in. to ze nie ma juz reguły 40 %...
Ci ktorzy juz przebrneli przez wątek Space wars polecam :
http://kreslik.com/forums/viewtopic.php ... 1b666dda18

wątek zaczety przez MO. Ja ta metode zarzania pozycja stosuje juz od niecalego roku na koncie real. Według mnie to klucz do dobrego zarzadznia jak i do komfortu psychologicznego.
W razie pytań walcie smialo

PostNapisane: Pn, 27-10-2014, 11:05 
Stały bywalec

Pochwały: 6
Hej. Co teraz jest zamiast 40%?

PostNapisane: Pn, 27-10-2014, 11:37 
Nowy użytkownik

teraz jest trading w oparciu o extrema z 1D,1W,1YEAR... znaczy pakowanie w transakcje od ekstremów. pozycjonowanie jest na zasadzie 1U, 1U , 2U np waski SL 25 pip. wchodzisz 0.1 lota, potem 0.1 lota i usredniasz SL...i na koniec wchodzisz 0.1 lota ( 50 % pozycji) i uśredniasz SL. zamykasz na koncu impulsu. Zysk z tego tradu wstrzykujesz dalej na zasadzie 1U/1U/2U ( 1- 100 %--50 %)... i tak dalej i tak dalej, lecąć od ekstremow z wyzszego TF.
tym sposobem robisz kosmiczny % jak oczywiscie wejdzie wszystko ladnie, co nie zdaza sie za czesto ale zdaza sie.

usrednione SL to są miejsca te ktore zaznaczyles - wyzej /nizej "something"

-- Dodano: Pn, 27-10-2014, 12:07 --

"My space would be 15, 25, or 35 pips.

Where before I might have entered for varying lot sizes I now initiate a trade at minimum size.

I have also cut my risk significantly to 0.5% per 10 pips while doubling the number of charts I trade at one time.

Start by using the smallest box size from the 2+ day extremes & then increase as needed.

Once in a trade immediately plan your double.
After you double you add 50% as if you were scalping in the direction of profit only instead of closing a small trade you liquidate everything."
pozniej wrzuce pare screen

-- Dodano: Pn, 27-10-2014, 12:15 --

The idea is to max out your lot size for a large move, not to remain a slave to short term volatility.
So trade small charts for space and large charts for profit.

If you have a $1000 account then you start by going short 5 micro (assuming 9-11 cent pips) then immediately look to double your lot size to 10 micro.

When you double your size you are only thinking about where your stop loss will move to (your space is halved) & if that is a good short term location.

After your size is doubled we train your ability to pull the trigger once more by having you increase your size by 50% to 15 micro & again cut space by half securing a small profit.

Lastly we complete our first leg by liquidating and strengthening our position by moving it back up to a 2+ day extreme.

The cycle is repeated until you find yourself maxed out riding a large chart.

If you have the balls to do this then you will be greatly rewarded

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pn, 27-10-2014, 13:19 
Stały bywalec

Pochwały: 6
Ten pierwszy cytat tez juz wczesniej wrzucilem tutaj ("My space would be 15, 25, or 35 pips.").
Ja tez od paru miesiecy uzywam SW przy czym wciaz uzywam zasady 40%.
Tego sie nauczylem i poki co taka metoda mi odpowiada.
Staram sie zamykac pozycje i ponownie wchodzic w lepszym miejscu.

Jedyny problem jaki mam to to, ze jestem chciwy i licze, ze cena przebije kolejne "COS" a cena ladnie dochodzi do "CZEGOS", ja czekam i nie zamykam pozycji, cena odwraca sie i moj zysk ucieka.
:evil:

-- Dodano: 27 października 2014, o 12:21 --

sgorn chodziles do szkoly Bredina?

PostNapisane: Pn, 27-10-2014, 13:36 
Nowy użytkownik

("My space would be 15, 25, or 35 pips.").

a sorki nie zauwazylem ze wrzuciles :)

nie chodzilem do tej szkoly ale sporo z chlopakami rozmawialem o tym podejsciu. ja troche sobie zmodyfikowalem Spacewars pod swoje podjescie. Ale trzymam sie tego i cwicze :)
fajnie ze tez inwestujesz w oparciu o ta metodologie. dziwi mnie ze malo ludzi interesuje sie tego typu podejsciem. ale nie mnie to oceniac :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]