Teraz jest N, 25-02-2018, 05:49

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 2-12-2014, 21:39 
Stały bywalec

Witam,

Dokładam się do społeczności swoim skromnym prezentem.
Chcę się z Wami podzielić spostrzeżeniem nt. "innej strony korelacji".
Wiele osób zna korelację w postaci skorelowanych par. Nie jest np. żadną tajemnicą, że EU jest odwrotnie skorelowane do UsdChf, co znaczy w praktyce, że jedna para zyskuje, druga traci i odwrotnie.

Ale niewiele osób wie o możliwości badania korelacji walut w parze i walut między sobą.
Korelatorów jest wiele, nawet widziałem tutaj jednego Korelatora :) (chylę czoła za automat).
Dziś podzielę się tym bezpłatnym, w sumie dwoma:
http://www.currencynewstrading.com/321/currency-strength-meter-explained/
Strona jest bezpłatna, ale ze względu na wcześniejsze ataki należy uzbroić się w cierpliwość i swoje odczekać, aby przejść dalej. Korelator pracuje jako zewnętrzna aplikacja. Niestety ma reklamy, ale da się przeżyć. Posiada funkcję alarmu przed głównymi newsami.

Najprostsza zasada działania i inwestowania z nim:
- mała rama czasowa (apka wykazuje zmienność w czasie rzeczywistym) - M5 i M15
- obserwujesz wskazania "niebieskie" - najsłabiej, i "czerwone" - mocny
- wybierasz te PARY walut, które składają się z jednej najsłabszej i jednej najsilniejszej, co oznacza najsilniejszy trend

Od razu mówię, że należy się do niego przyzywczaić, bo kilka razy zareagował z malym opóźnieniem, ale spisuje się bdb.

Druga stronka - również bezplatna:
http://www.livecharts.co.uk/currency-strength.php

Jeśli nie znasz angielskiego, skorzystaj z bezpłatnego tłumacza google: [url]translate.google.pl[/url] - tłumaczy całe strony.

Życzę oceanu zielonych pipsów :)

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

Akademia Forex dla wybranych

PostNapisane: Śr, 3-12-2014, 07:47 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Żeby to było takie proste.
Jedno mi nie pasuje. Określenie "korelacja" nie jest chyba najszczęśliwszym dla tego typu zależności między walutami.

PostNapisane: Śr, 3-12-2014, 19:31 
Stały bywalec

Może i masz rację.
Z drugiej strony wiesz pewnie, że pary poruszają się w "koszykach" więc widziałem nie jeden przykład, gdy jedna waluta w parze wykazywała silną tendencję wzrostową, ale ta druga musiała "dociągnąć" do dna i odbić się, aby trend nabrał tempa.
Wiem, że to dziwnie brzmi, ale tak to widziałem.
Masz racje, nie jest to takie proste, ale jest to skuteczne wsparcie moim zdaniem. I lepsze niz ADX.
Nie jest to system sam w sobie, ale takim może być z dodatkiem paru innych dodatków.

Akademia Forex dla wybranych

PostNapisane: Śr, 3-12-2014, 20:39 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Próbuję temat siły walut ugryźć z przerwami od kilku lat. Jedno wiem na pewno. Próba łapania (zwłaszcza ręcznego) mikro trendów, korelacji czy jak to zwał nie jest do ogarnięcia na dłuższą metę. Być może sensownie to wygląda na obrazkach ale spróbuj powalczyć z mnogością zestawień par, które siłą rzeczy na niskich tf będą się mnożyły jak króliki. Nie ma szans na zarabianie w długiej perspektywie.
To jest full automat, który gra wg siły walut i jak widać daje radę, ale wynik co również widać byłby lepszy gdybym w odpowiednich momentach zamykał po prostu pozycje. Podstawowa jednak zasada to analiza siły walut na tf. D1. To daje szansę na złapanie dłuższego ruchu na parze.
Obrazek
фотохостинг png

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]