Teraz jest Wt, 14-08-2018, 23:10

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 424 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Następna strona

Czy podoba Ci się moja strategia
Tak 99%  99%  [ 257 ]
Nie 1%  1%  [ 3 ]
Liczba głosów : 260
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 25-06-2015, 19:48 
Stały bywalec

Pochwały: 1
LJZ napisał(a):
dziekuje

Tutaj pare słów o metodach wyznaczania trendu. I ich porównanie.
http://maklerblog.pl/jak-wyznaczyc-trend/

PostNapisane: N, 28-06-2015, 13:58 
Pasjonat

Pochwały: 46
Storek napisał(a):
LJZ napisał(a):
dziekuje

Tutaj pare słów o metodach wyznaczania trendu. I ich porównanie.
http://maklerblog.pl/jak-wyznaczyc-trend/

Super link - autor "nie kupuje" metody wyznaczania trendu za pomocą Lini trendu. Ciekawe, że takie osoby biorą się za pisanie blogów.

Linia trendu to metoda stosowana od dziesiątek lat, jedna z najbardziej niezawodnych i bardzo prosta do stosowania no, ale cóż autor bloga jej "nie kupuje" . Natomiast "kupuje" metodę do której już trzeba mieć większą wiedzę w której można popełnić masę błędów i z pewnością nie nadaje się dla osób zaczynających przygodę z AT.

Tak jak już pisałem wielokrotnie, że ludzie zabierają się za najtrudniejsze metody, najbardziej skomplikowane systemy, a nie znają podstaw AT. Potem powstaje masa błędów jakie popełniają i dziwią się dlaczego, a przyczyna leży w podstawach tradingu.

Oczywiście metodą jakiej używa ktoś jest dowolna i najbardziej dopasowana do niego samego. Natomiast warto zaczynać od tych najprostszych i najbardziej podstawowych. Dla osób, które choć trochę są opatrzone z wykresami nie potrzeba jest żadna metoda wyznaczania trendu. Trend widać gołym okiem na wykresie. Natomiast linie trednu są bardzo ważnym elementem za pomocą którego poruszając się po wielu TF-ach nie wpadniemy w pułapkę odbicia od LT z np D1 lub MN będąc na H1 ale tego już autor bloga zapomniał dopisać.

PS zanim wkleicie tu jakiś link proszę przeczytajcie co tam piszą bo jeśli ma mieć taką wartość merytoryczną jak ten z tego bloga to lepiej go ominąć.

PostNapisane: Wt, 30-06-2015, 02:47 
Stały bywalec

Kris mialem napisac podobnego posta ale sie wstrzymalem :)
Jednak zrobiles to za mnie.
Nie mam nic do overbalance ale LT to podstwa wg w tradingu.

https://www.youtube.com/watch?v=FgiCDQcODTo

impuls>konsolidacja(korekta)<impuls>konsolidacja(korekta)
zysk>strata

PostNapisane: Wt, 30-06-2015, 11:02 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Gdybym wiedział, że takie poruszenie spowoduje link jaki podałem to bym go nie zamieszczał. Bez przesady. Autor nie neguje LT jako elementu AT tylko wypowiada swoje zdanie o nim. A że mu nie pasuje? Jak o to można mieć do kogoś pretensje. Każdy tak powinien postępować. Używać elementów które mu odpowiadają. Są traderzy którzy w ogóle na LT nie zwracają uwagi. Czy to jest błąd? Jeśli sobie bez tego radzą to nie ma o czym dyskutować. To podobnie jak o gustach. O nich się nie dyskutuje. Cel jest jeden. Zarabiać. Każdy sposób dobry jeśli przynosi efekty. Teraz zadam pytanie. Czy w analizie uwzględniacie formacje RGR? Albo flagi czy klina? Jeśli nie czy to jest błędem?

PostNapisane: Wt, 30-06-2015, 12:07 
Stały bywalec

Zgadzam się ze Storkiem, sam chciałem to samo napisać. Tym bardziej że pomiar korekt jest bardziej jednoznaczny moim zdaniem niż kreślenie LT. Dwóch traderów zmierzy korektę podobnie a LT może narysować różnie. Z drugiej strony liczy się efekt, nie narzędzia.

PostNapisane: Wt, 30-06-2015, 14:43 
Pasjonat

gientek napisał(a):
Zgadzam się ze Storkiem, sam chciałem to samo napisać. Tym bardziej że pomiar korekt jest bardziej jednoznaczny moim zdaniem niż kreślenie LT. Dwóch traderów zmierzy korektę podobnie a LT może narysować różnie. Z drugiej strony liczy się efekt, nie narzędzia.

Ciekawe stwierdzenie, że dwóch traderów zmierzy korektę podobnie, samo stwierdzenie korekta jest już problematyczne dla początkującego.
Masę osób ma problem z precyzyjnym poprowadzeniem linii przez dwa punkty, a Ty piszesz o mierzeniu korekt.

PostNapisane: Wt, 14-07-2015, 01:49 
Stały bywalec

GBPUSD, H4, 3LT, pinbar, opór

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 14-07-2015, 09:44 
Pasjonat

Zerknij na D1 ten setup jest bardzo fajny ale ostroznie. Potwierdzenie przebicia LT z D1 dopiero moze nastapi.

PostNapisane: Wt, 14-07-2015, 13:19 
Pasjonat

Kobe utrzymało się zlecenie ? Ustawianie SL na RN czyli 1,5600 nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Jak na razie RN zatrzymało cenę zobaczymy co będzie dalej.

Tu screen z D1 o czym pisałem wcześniej.

GBPUSD D1.jpg

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 14-07-2015, 14:11 
Stały bywalec

Pochwały: 5
Mi wycięło SL po tym pin barze. Ustawiłem zlecenie oczekujące (SL ponad pinem), aktywowało się, ale niestety SL zaliczony.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 424 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]