Teraz jest Wt, 22-05-2018, 05:58

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 424 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43  Następna strona

Czy podoba Ci się moja strategia
Tak 99%  99%  [ 257 ]
Nie 1%  1%  [ 3 ]
Liczba głosów : 260
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 14-09-2015, 18:42 
Jeśli nie Fx-Kris to może ktoś inny napisze jaki jest sens handlu na crossach w świetle tego co powyżej napisałem.

PostNapisane: Pn, 14-09-2015, 20:32 
Pasjonat

Pochwały: 46
Przecież odpowiedziałem Tobie wcześniej odnośnie tej zagwozdki jak należy postępować.
Niezbyt rozumiem co jest nadal niejasne.

PostNapisane: Pn, 14-09-2015, 21:06 
Paweł K. napisał(a):
Fx-Kris czy sprawdzałeś kiedyś następującą zależność: za każdym razem kiedy typujesz do handlu crossa bez USD to czy w tym samym czasie nie ma podobnej sytuacji na którejś parze z USD? Jeśli typujesz do handlu np. AUDCHF to czy w tym samym czasie nie ma ciekawej sytuacji na AUDUSD lub USDCHF? Z tego co ja zauważyłem to jeśli na parze krzyżowej jest trend to jednocześnie jest trend na którejś z par z USD. Jeśli jest konsolidacja na parach z USD to na wszystkich crossach też jest konsolidacja.

W związku z tym:
Paweł K. napisał(a):
Czy nie łatwiej byłoby skupić się tylko na siedmiu głównych parach walutowych i z pośród nich wybrać jeden czy dwa setupy o najbardziej czytelnych swingach, najlepszej konfluencji i zasięgu, zamiast obserwować 28 par i wybierać pięć, siedem setupów?

Jaki jest sens handlować na crossach skoro i tak poruszają się w rytm par z USD?

PostNapisane: Pn, 14-09-2015, 23:00 
Pasjonat

Równie dobrze można zadać sobie pytanie jaki jest sens handlować skoro można np nie handlować.

Crosy poruszają się w nie tylko w rytm USD ale również w rytm EUR itd

Wyróżniamy 8 majorsów:

• USD
• EUR
• GBP
• JPY
• CHF
• CAD
• AUD
• NZD

Raz się poruszają, raz nie. Korelacje zawsze występują na wszystkich rynkach. Dlatego nie gra się takich samych crossów.
Są różne szkoły jedni handlują tylko na edku inni na kablu, a jeszcze inni obserwują cały rynek bo gdy eur i usd jest constans lub jedna i druga silna lub słaba to w innym miejscu coś się dzieje.
Mnogość różnego rodzaju obwarowań daje duże możliwości do sortowania setupów np ADR jak masz po nocy zrobione ADR to jasne że wybierasz crossy które mają nie zrobiony ADR. Opory i wsparcia z wyższych TF. Cena czasem dojeżdża do takich miejsc i konsoliduje a wtedy inne crossy mają jeszcze trochę miejsca wolnej przestrzeni i dalej chodzą.

Jeśli interesują Cię tak dogłębnie takie zagadnienia to zerknij sobie na dwie pary EUR USD oraz USD CHF korelacja lustrzana bardzo bardzo silna, a i tak czasami jeden cross wyprzedza drugi a potem czekają na siebie. To możesz sobie na tej podstawie uzmysłowić, że w momencie gdy korelacja jest niezbyt silna to zachowanie crossów jest różne.
Tak czy inaczej reasumując warto obserwować siłę walut bo dają największe ruchy w zestawieniach silna vs słaba lub słaba vs silna inne kombinacje to mielenie.

Wskaźnik siły walut tak jak większość wskaźników działa z jakimś opóźnieniem. Natomiast nie jest to aż tak ważne ponieważ te siły walut nie powstają w sekundę i nie giną w drugą sekundę. Tak jak np strategie zagrywania na różne indyki gdzie liczy się punkt przejścia lub coś co repaintuje.

Jak waluta x jest silna na h4 lub h1 to jest silna parę dni, a czasem tygodni. Wskaźnik pozwala szybko ustalić skrajności, a takich należy szukać. Zagrania intra day lub intra week można robić bez problemu na tej podstawie.

-- Dodano: 14 wrz 2015, o 22:04 --

w nawiązaniu do tego pytania :

Paweł K. napisał(a):
Paweł K. napisał(a):
Fx-Kris czy sprawdzałeś kiedyś następującą zależność: za każdym razem kiedy typujesz do handlu crossa bez USD to czy w tym samym czasie nie ma podobnej sytuacji na którejś parze z USD? Jeśli typujesz do handlu np. AUDCHF to czy w tym samym czasie nie ma ciekawej sytuacji na AUDUSD lub USDCHF? Z tego co ja zauważyłem to jeśli na parze krzyżowej jest trend to jednocześnie jest trend na którejś z par z USD. Jeśli jest konsolidacja na parach z USD to na wszystkich crossach też jest konsolidacja.

odpowiedzi już udzielałem:

Fx-Kris napisał(a):
2) Tak crosy są ze sobą skorelowane dlatego obserwujemy wszystkie ale nie dublujemy wejść na podobnych crossach. Czyli jak masz wejście na GBP USD to nie wybierasz nastepnych wejść na z GBP oraz z USD ale możesz grać te z aud jpy chf cad itd. Chyba że pozycje wcześniejszą masz już zabezpieczoną.
3) wybierasz te najlepsze setupy, a kierujesz się konfluencją, zasięgiem ( przestrzenią dla ceny ) oraz właśnie możesz użyć siły walut i będziesz miał selekcje jak na dłoni.

PostNapisane: Wt, 15-09-2015, 15:55 
Fx-Kris nie chce zaśmiecać wątku dlatego to jest mój ostatni post na ten temat.

Nie do końca zgadzam się z Tobą. Może się mylę ale według mnie waluty chodzą w rytm USD.
Pary z USD są skorelowane poprzez USD natomiast pary krzyżowe bez USD są matematyczną wypadkową czasowych skorelowań i rozkorelowań par z USD.
7 par walutowych z USD generuje około 90% całego obrotu na fx więc trudno oczekiwać aby kurs GBPCHF miał jakiś większy wpływ na GBPUSD lub USDCHF. To raczej GBPUSD i USDCHF mają wpływ i tworzą wykres GBPCHF. Kurs pary GBPCHF miałby wpływ na kursy GBPUSD i USDCHF oraz na siebie jedynie w przypadku poważniejszych interwencji Banku Centralnego Anglii lub Szwajcarii. Tak jak w przypadku EURCHF kiedy SNB trzymał jego kurs powyżej 1,2 i miało to odzwierciedlenie w EURUSD i USDCHF.
Kiedy USD jest słaby i EUR jest słabe to na EURUSD mamy konsole ale w tym samym momencie np. JPY jest silne. Silny jen i słaby dolar powodują trend na USDJPY, a to skutkuje również ruchem na EURJPY ponieważ EURUSD stoi w miejscu. Jeśli ktoś twierdzi że GBP jest silne a CHF słabe to ma to swoje odzwierciedlenie w parach z USD. Jeśli coś dzieję się na crossie to dzieje się również na parze z USD. Jeśli na żadnej parze z USD nic się nie dzieje to na żadnym crossie i nigdzie indziej nic się nie wydarzy i nie masz czego szukać w innym miejscu. Pokaż mi choćby jeden ruch na crossie bez USD który nie miał swojego odzwierciedlenia w parach z USD. Jeśli ktoś dokonałby wielkich transakcji na crossie bez USD to oczywiście miałoby to wpływ na pary z USD tylko, że małe prawdopodobieństwo że tak się stanie ponieważ ze względu na małą płynność dany uczestnik rynku nie uzyskałby satysfakcjonujących cen. Dlatego też nawet jak ktoś chce kupić dużo euro za jeny to robi to poprzez pary dolarowe a nie bezpośrednio na EURJPY.
Obserwując pary z USD widzisz jaka jest ogólna tendencja dla dolara. Potem porównujesz tą tendencję do poszczególnych par walutowych i możesz określić, która z nich ma największy potencjał i dopiero wtedy możesz wnioskować ruchy na crossach bez USD. Określenie tendencji dla USD ma kluczowy wpływ na pozostałe pary.
Twierdzisz, że crossy chodzić mogą w rytm nie tylko USD ale np. EUR czy GBP itd. Moja drobna uwaga jest taka że crossy z euro nie chodzą w rytm euro ale EURUSD, crossy GBP nie chodzą w rytm GBP a GBPUSD co oznacza że w efekcie końcowym sprowadza się to do USD. Przykładowo cross GBPCHF nie chodzi w rytm GBP lub CHF ale w rytm GBPUSD lub USDCHF. To czy GBPCHCF pójdzie w rytm GBPUSD lub USDCHF nie zależy od GBPCHF ale od popytu/podaży na GBPUSD i USDCHF.
Nie twierdze, że na crossach nie można zarabiać ale według mnie po pierwsze jest to trudniejsze ponieważ handlując np. na GBPCHF musimy wziąć pod uwagę sytuację na GBPUSD i USDCHF a więc musimy wziąć pod uwagę więcej zmiennych, a po drugie po co sobie utrudniać i robić dodatkową pracę analizując tyle par.

PostNapisane: Śr, 14-10-2015, 17:07 
Nowy użytkownik

Fx-Kris...
Strategie ktore podales sa z 2012r...
Nadal są aktualne, czy trzeba gdzieś dać poprawki ?

PostNapisane: Cz, 15-10-2015, 18:29 
Pasjonat

Aktualne, oparte są o ponadczasowe zasady PA.

PostNapisane: N, 18-10-2015, 16:32 
Stały bywalec

Powiem szczerze, setup z przebiciem jakiegoś poziomu duża świecą, retest i ruch w kierunku trendu to najlepszy setup jaki mi wychodzi. Na H1 można fajne pipsy złapać. Problemem jest wyczekac taka sytuację.

PostNapisane: N, 18-10-2015, 20:43 
Pasjonat

pysio_godol napisał(a):
Powiem szczerze, setup z przebiciem jakiegoś poziomu duża świecą, retest i ruch w kierunku trendu to najlepszy setup jaki mi wychodzi. Na H1 można fajne pipsy złapać. Problemem jest wyczekac taka sytuację.

Takie setupy są bardzo fajne, natomiast największa walka odbywa się w środku tradera :)
Natomiast taką siłę spokoju trzeba wytrenować. Ćwiczenia ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia. Nie jest łatwo, ale nikt nie powiedział, że będzie.

PostNapisane: Cz, 14-01-2016, 23:15 
Stały bywalec

Wejścia intraday należy zamykać tego samego dnia. To wynika z samej nazwy. Zresztą jest to zawarte w instrukcji Fx_krisa z z 1 -szej strony, którą sobie wydrukowałem i nagrałem czytając samemu treść na dyktafon.
Co zrobić, jeśli po wejściu "intraday" cena "do końca dnia" nie trafiła w SL ani TP?
Kiedy należy uznać że to "koniec dnia" I bez względu na wszystko zamknąć pozycję? Godzina 23.59 nie wydaje mi się być odpowiednią, choć dosłowną z definicji. Może należy przyjąć godzinę 22.00 - koniec handlu na NY?
O której godzinie zamykać pozycje "intraday"? Być może czas nie jest tutaj jedynym kryterium, ale jakąś zasadę trzeba przyjąć.
Do której godziny otwierać transakcje "intraday"?

PS. Zakładam, że powyższe pytania dotyczą również "intraday + longterm".

Czy autor strategii lub inne osoby mogliby zarekomendować jakiś sprawdzony sposób postępowania?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 424 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]