Teraz jest Cz, 16-08-2018, 20:02

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 424 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Następna strona

Czy podoba Ci się moja strategia
Tak 99%  99%  [ 257 ]
Nie 1%  1%  [ 3 ]
Liczba głosów : 260
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 14-07-2015, 14:25 
Pasjonat

Pochwały: 46
miniek987 napisał(a):
Mi wycięło SL po tym pin barze. Ustawiłem zlecenie oczekujące (SL ponad pinem), aktywowało się, ale niestety SL zaliczony.

Wchodziłeś na sd z D1 ?

PostNapisane: Wt, 14-07-2015, 14:42 
Stały bywalec

Pochwały: 5
Fx-Kris napisał(a):
miniek987 napisał(a):
Mi wycięło SL po tym pin barze. Ustawiłem zlecenie oczekujące (SL ponad pinem), aktywowało się, ale niestety SL zaliczony.

Wchodziłeś na sd z D1 ?

Tak, tylko SL był ponad pinem i mnie wycięło.

Przy mojej pozycji rozpatrywałem to tak.
ZA: trend spadkowy, przebicie wsparcia i retest, ładny pin, długa droga do niższego wsparcia, dla mnie dobry R:R, odbicie od linii trendu.

PRZECIW: nie znalazłem przesłanek.

PostNapisane: Wt, 14-07-2015, 15:05 
Pasjonat

miniek987 napisał(a):
Fx-Kris napisał(a):
miniek987 napisał(a):

Wchodziłeś na sd z D1 ?

Tak, tylko SL był ponad pinem i mnie wycięło.

Przy mojej pozycji rozpatrywałem to tak.
ZA: trend spadkowy, przebicie wsparcia i retest, ładny pin, długa droga do niższego wsparcia, dla mnie dobry R:R, odbicie od linii trendu.

PRZECIW: nie znalazłem przesłanek.

Jedno przeciw nie do końca potwierdzony trend spadkowy:) z D1 jest nadal up to dopiero podrygi zmiany trendu nie do końca potwierdzone. Lepiej wchodzić na drugim swingu szczególnie na D1.

PostNapisane: Wt, 14-07-2015, 15:18 
Stały bywalec

Pochwały: 5
Z tym trendem to mi chodziło o przebicie lokalnego wsparcia, był już spory swing od samego szczytu i drugi raz przebite wsparcie. Gdyby dotarli do najbliższego wsparcia, to nie miałbym do nich żadnych pretensji a tak to mam :) nie oczekiwałem wiele z tej pozycji ale mogło to się inaczej skończyć. Patrząc na D1 to tak jak mówisz, póki co nie ma trendu spadkowego, jednak był już outside bar i przebicie lokalnego wsparcia, potem retest tego lokalnego wsparcia, co już stało się oporem i właśnie w tym miejscu pojawił się ten pinbar. Nie ma co się zadręczać, tak wyszło i już. Trzeba dalej szukać okazji.

PostNapisane: Wt, 14-07-2015, 15:34 
Pasjonat

miniek987 napisał(a):
Z tym trendem to mi chodziło o przebicie lokalnego wsparcia, był już spory swing od samego szczytu i drugi raz przebite wsparcie. Gdyby dotarli do najbliższego wsparcia, to nie miałbym do nich żadnych pretensji a tak to mam :) nie oczekiwałem wiele z tej pozycji ale mogło to się inaczej skończyć. Patrząc na D1 to tak jak mówisz, póki co nie ma trendu spadkowego, jednak był już outside bar i przebicie lokalnego wsparcia, potem retest tego lokalnego wsparcia, co już stało się oporem i właśnie w tym miejscu pojawił się ten pinbar. Nie ma co się zadręczać, tak wyszło i już. Trzeba dalej szukać okazji.

Miniek nie było swingu dopiero się tworzy 1 swing. Z technicznego punktu nie było przebicia żadnego wsparcia no chyba, że mówisz o tym z 1.58 ale to inna inszość :)
Zadręczać nie warto się. Natomiast warto było lekko przyciąć ten trade jak już miałeś te prawie 100 pips :) rozumiem ze liczyłeś na około 380 pips.

Tu widać swingi - zaznaczone za pomocą "zig zag" lekko zmieniłem ustawienia bo omijał jeden swingi (parametr Depth zmieniony na 5)

gbp usd swing1.jpg

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 14-07-2015, 22:13 
Stały bywalec

dzięki Fx-Kris za jak zawsze niezwykle cenne uwagi. Pozycja zamknięta SL, szukamy dalej setupów

PostNapisane: Cz, 16-07-2015, 13:40 
Pasjonat

Warto obserwować :

CAD JPY - H1- 2015-07-16_133545.jpg

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 1-09-2015, 21:24 
Fx-Kris wkładasz bardzo dużo pracy w przekazywanie wiedzy. Dziękuję. Przeczytałem cały wątek i nikt nie poruszył poniższych kwestii więc chciałbym poznać Twoją opinię i rozwiać swoje wątpliwości:
1. Zauważyłem, że analizowane są wszystkie pary jako indywidualne instrumenty. Niektórzy używają indeksów walutowych żeby po pierwsze określić tendencję waluty na szerokim rynku a po drugie żeby określić siłę danej waluty a potem dobrać w parę najsłabszą walutę z najsilniejszą. Natomiast tutaj widzę, że podejście do każdej pary jest takie jakby był to zupełnie indywidualny rynek.
2. Kolejna sprawa to Crossy. Pary krzyżowe są podobno jedynie wypadkową tego co dzieję się na parach z USD, więc czy można analizować np GBPCHF bez uwzględnienia tego co dzieje się na GBPUSD i USDCHF? Zauważyłem, że jeśli na parze krzyżowej jest trend to zawsze jest też trend na którejś z par z USD - przykładowo jeśli jest trend na GBPCHF to jednocześnie musi być trend na GBPUSD lub USDCHF.
Jeśli kursy par krzyżowych są wypadkową par z USD to pary krzyżowe nie są od siebie nie zależne - są matematyczną zależnością par z USD. Z kolei pary z USD są od siebie nie zależne ale znów silnie skorelowane poprzez USD. W istocie można dojść do wniosku, że o wszystkim decyduje właściwie sytuacja na EURUSD.
3. I ostatnia kwestia: Jeśli już mamy trend np. na EURUSD to bardzo często mamy również trend na parach krzyżowych z euro. Jak radzić sobie w sytuacjach kiedy pojawia mi się kilka sygnałów jednocześnie na powiązanych parach? Otwarcie pozycji na kilku parach niesie ryzyko złapania SL na tych wszystkich parach. Z tego co czytam to obserwujecie chyba z 15 - 20 par - czy nie pojawia się za dużo sygnałów w ciągu dnia?
Z góry dzięki za wyjaśnienie.

PostNapisane: Śr, 2-09-2015, 22:41 
Pasjonat

Paweł K. napisał(a):
Fx-Kris wkładasz bardzo dużo pracy w przekazywanie wiedzy. Dziękuję. Przeczytałem cały wątek i nikt nie poruszył poniższych kwestii więc chciałbym poznać Twoją opinię i rozwiać swoje wątpliwości:
1. Zauważyłem, że analizowane są wszystkie pary jako indywidualne instrumenty. Niektórzy używają indeksów walutowych żeby po pierwsze określić tendencję waluty na szerokim rynku a po drugie żeby określić siłę danej waluty a potem dobrać w parę najsłabszą walutę z najsilniejszą. Natomiast tutaj widzę, że podejście do każdej pary jest takie jakby był to zupełnie indywidualny rynek.
2. Kolejna sprawa to Crossy. Pary krzyżowe są podobno jedynie wypadkową tego co dzieję się na parach z USD, więc czy można analizować np GBPCHF bez uwzględnienia tego co dzieje się na GBPUSD i USDCHF? Zauważyłem, że jeśli na parze krzyżowej jest trend to zawsze jest też trend na którejś z par z USD - przykładowo jeśli jest trend na GBPCHF to jednocześnie musi być trend na GBPUSD lub USDCHF.
Jeśli kursy par krzyżowych są wypadkową par z USD to pary krzyżowe nie są od siebie nie zależne - są matematyczną zależnością par z USD. Z kolei pary z USD są od siebie nie zależne ale znów silnie skorelowane poprzez USD. W istocie można dojść do wniosku, że o wszystkim decyduje właściwie sytuacja na EURUSD.
3. I ostatnia kwestia: Jeśli już mamy trend np. na EURUSD to bardzo często mamy również trend na parach krzyżowych z euro. Jak radzić sobie w sytuacjach kiedy pojawia mi się kilka sygnałów jednocześnie na powiązanych parach? Otwarcie pozycji na kilku parach niesie ryzyko złapania SL na tych wszystkich parach. Z tego co czytam to obserwujecie chyba z 15 - 20 par - czy nie pojawia się za dużo sygnałów w ciągu dnia?
Z góry dzięki za wyjaśnienie.

Pawle na te zagadnienia wielokrotnie zwracałem uwagę możliwe że nie czytałeś wszystkich moich wypowiedzi.
1) Jak najbardziej wskazane jest obserwowanie siły walut, są nawet do tego na forum wskaźniki i zestawianie silnej ze słabą lub na odwrót bo nie ma sensu zestawiać słabej ze słaba lub mocnej z mocną. Natomiast to jest już kolejny element na który nalezy przejśc jak ktoś opanuję poprawną analizę.
2) Tak crosy są ze sobą skorelowane dlatego obserwujemy wszystkie ale nie dublujemy wejść na podobnych crossach. Czyli jak masz wejście na GBP USD to nie wybierasz nastepnych wejść na z GBP oraz z USD ale możesz grać te z aud jpy chf cad itd. Chyba że pozycje wcześniejszą masz już zabezpieczoną.
3) wybierasz te najlepsze setupy, a kierujesz się konfluencją, zasięgiem ( przestrzenią dla ceny ) oraz właśnie możesz użyć siły walut i będziesz miał selekcje jak na dłoni.

PostNapisane: So, 5-09-2015, 10:56 
Wskaźnik mierzenia siły walut jaki znalazłem na forum to CC i CCFp. Jak dla mnie nie są one użyteczne. Główny powód - jak każdy wskaźnik działa z opóźnieniem.
Lepsze są indeksy ponieważ są tworzone w czasie rzeczywistym. Minusem indeksów jednak jest to, że nie do końca mogą przedstawiać prawdziwą siłę lub słabość waluty. Indeks jest matematyczną wypadkową kursu kilku crossów z daną walutą dla której sporządzony jest dany indeks. Przykładowo umocnienie się np. euro na indeksie może być spowodowane jedynie mocnym umocnieniem EURJPY a nie ogólnym umocnieniem euro do wszystkich walut. Tak naprawdę dopiero jak spojrzy się na pary walutowe to wiadomo, co jest powodem danego kształtu na wykresie indeksu. To kursy par walutowych odpowiadają za wygląd wykresu indeksu walutowego a nie na odwrót.
Kolejna rzecz: indeksy walutowe są tak skonstruowane, że największy udział w każdym indeksie ma USD a co za tym idzie indeks euro jest dość podobny do wykres EURUSD, indeks GBP jest dość podobny do wykresu GBPUSD itd. A więc podobne wnioski odnośnie siły danej waluty możemy wyciągnąć obserwując jedynie pary walutowe. Wyjątkiem może być indeks USD aczkolwiek tak naprawdę indeks USD to odwrócony wykres EURUSD czyli inaczej wykres kursu USDEUR.
Mimo wszystko indeksy według mnie są lepsze niż wskaźniki typu CC lub CCFp - chyba, że chodzi o inne wskaźniki mierzenia siły waluty, których nie znalazłem.

Fx-Kris czy sprawdzałeś kiedyś następującą zależność: za każdym razem kiedy typujesz do handlu crossa bez USD to czy w tym samym czasie nie ma podobnej sytuacji na którejś parze z USD? Jeśli typujesz do handlu np. AUDCHF to czy w tym samym czasie nie ma ciekawej sytuacji na AUDUSD lub USDCHF? Z tego co ja zauważyłem to jeśli na parze krzyżowej jest trend to jednocześnie jest trend na którejś z par z USD. Jeśli jest konsolidacja na parach z USD to na wszystkich crossach też jest konsolidacja. Czasami może być tak, że porpostu konsolidacja na crossie ma bardziej czytelny kształt i swingi ale mimo wszystko nadal jest to konsolidacja.
Czy nie łatwiej byłoby skupić się tylko na siedmiu głównych parach walutowych i z pośród nich wybrać jeden czy dwa setupy o najbardziej czytelnych swingach, najlepszej konfluencji i zasięgu, zamiast obserwować 28 par i wybierać pięć, siedem setupów?
Wkraczamy tu bardziej w obszar Twojej metodologii rynku aniżeli samego systemu i setupów.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 424 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]