Teraz jest Cz, 16-08-2018, 02:28

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 29-01-2013, 12:38 
Pasjonat

Pochwały: 46
Witam,

Jest dużo pytań odnośnie strategii, które zamieściłem na forum.
Dla osób zaczynających przygodę z rynkiem forex ilość informacji zamieszczonych w tych tematach może być zbyt dużym materiałem do pochłonięcia na początku. Kierunek zagrania, LT, S/R, RN, Fibo, miejsce zagrania, sygnały odbić, strefy SD , setupy, konfluencje, to wszystko ubrane w godziny, dni, oraz pewne ograniczenia ADR dane itd może narobić sporego zamieszania.

Dlatego powstał pomysł wspólnie z kolega mkubuxk do stworzenia nowej prostej strategii PA, może nie jakiegoś szatana mocy, ale czegoś takiego co pozwoli nabrać systematyczności, pilnowania zasad i będzie proste. Myślę, że z pewnością pomoże osobą, które są na początku drogi do stworzenia własnej strategii na określenie pewnych własnych założeń i modyfikacji.

Główne założenia osób tworzących strategię to:

1) Strategia ma być prosta i zrozumiała dla każdego
2) Osoby nie mające zbyt dużego doświadczenia będą mogły wspierać się narzędziami, które pomogą określić kierunek zagrania. Co w dużej mierze wyeliminuje pierwszy błąd typu zagrania CT.
3) Określenie warunków czasowych oraz dni zagrań
4) Prowadzenie pozycji
5) Dokładne określenie jednego prostego sygnału o określonych warunkach do zajęcia pozycji.
6) Określenie wielkości pozycji.

Cały projekt już wystartował i jest obecnie w fazie budowy. Strategia wystartuje na rachunku realnym już w przyszłym miesiącu.

Zachęcam do udziału w dyskusji,

Co jest dla Was najważniejsze ?
Co pomoże, a co może przeszkadzać ?
Na co położyć największy nacisk ?
Czego oczekujecie po takiej strategi ?
Jakie TF -y Was interesują najbardziej ?
Jakie godziny zagrywania i czas trwania pozycji ?
Ile zasad według Was powinna zawierać taka prosta strategia ?

Taka wymiana poglądów pomoże jeszcze lepiej dopracować strategię tak, aby była mniej skomplikowana i bardziej pomocna dla Wszystkich.

PostNapisane: Wt, 29-01-2013, 14:23 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Brawo brawo brawo - wspaniała inicjatywa , jestem przekonany ze wiele osób skorzysta.
Jeśli chodzi o mnie to chciałbym przedewszystkim dokładnie poznać;
- metode identyfikacji trendu
- dokładne sygnały wejścia im mniej uznaniowe tym lepiej
- no i pytanie z którym się zmagam czy warto cos wogóle grać po godz 16.00 gdy londyn powoli zaczyna zwijać zabawki i zaczyna siadać płynność
- co do interwałów to myślę iz powoli przestaje miec sens rozwijania swoich umiejetności skalpingowych - transaction tax przed nami - skalperzy prawdopodobnie pójdą na bezrobocie , szanse na przetrwanie beda mieli swing i long termowcy

PostNapisane: Wt, 29-01-2013, 14:43 
Stały bywalec

Fantastyczna inicjatywa!
Właściwie to w miarę wszystko jest na naszym forum. Co mogę ja wskazać? hmmm zleży od czego startujemy, jeżeli zamierzacie jechać od samego zera to takie tematy jak pipsy, loty itp będą bardzo wskazane. Jeżeli chcecie opisywać wszystko odnośnie PA. to sądzę, że należało by zacząć od podstaw, czyli nasze ulubione kreski jak rysować, jak przestawiać, które są jeszcze istotne, a które można już skasować. O S/D gdzie się pojawiają, kiedy tracą ważność. Potem oczywiście setupy, jak dobierać wielkość pozycji jak ustawiać TP gdy otwieramy więcej niż 1 pozycję, SL itd. Dalej to już tylko psychologia, czyli prowadzenie pozycji i wyciąganie wniosków.

Zapomniałbym bym jeszcze o takich rzeczach jak:
-dobieranie odpowiedniej pary walutowej do gry,
-specjalizacja, czyli np dodanie do PA figur harmonicznych i innych podobnych strategii, które razem się fantastycznie uzupełniają.

PostNapisane: Wt, 29-01-2013, 15:22 
Nowy użytkownik

Ja też uważam, że super sprawa.Dla mnie osobisie wazne, żeby strategia była w miare prosta i zrozumiała z 2-3 zasadami.Największy nacisk położyc na prawidłowe wyznaczenie trendu i s/r na danym interwale/jeśli strategia będzie o to oparta /w dalszej kolejności wyjścia i wejścia.Jesli chodzi o tf-y to H!-D1.Ja oczekuję po tej strategi wprowadzenia spokoju w swoje działania i lepszego przeglądu sytuacji.Jeśli chodzi o godziny to u mnie są różne więc się nie wypowiadam czas trwania pozycji od godziny do 2-3 dni.I na koniec mam pytanie -czy jak taka strategia powstanie byłaby możliwośc przekazania paru wejść i zastosowania tej strategi na żywo/real demo wszystko jedno/na czacie z komentarzem.Żeby nie robic bałaganu my moglibyśmy zadawać pytania pisząc a Ty lub Mkubuxk prowadzilibyście to głosowo /oczywiście w miarę wolnego czasu i możliwości/sporo osób jest wzrokowcami a wogóle działanie na wykresach jak coś się dzieje jest łatwiej przyswajalne niż screny np bezpośrednia korekta zagrania na bieżącym wykresie w porównaniu do zmiany "kreski" na wklejonym obrazku.Jeszcze raz chciałem podziękować za chęci i czas jaki poświęcasz.Pozdrawiam wszystkich.

PostNapisane: Wt, 29-01-2013, 15:32 
Pasjonat

gutek21 napisał(a):
I na koniec mam pytanie -czy jak taka strategia powstanie byłaby możliwośc przekazania paru wejść i zastosowania tej strategi na żywo/real demo wszystko jedno/na czacie z komentarzem.Żeby nie robic bałaganu my moglibyśmy zadawać pytania pisząc a Ty lub Mkubuxk prowadzilibyście to głosowo /oczywiście w miarę wolnego czasu i możliwości/sporo osób jest wzrokowcami a wogóle działanie na wykresach jak coś się dzieje jest łatwiej przyswajalne niż screny np bezpośrednia korekta zagrania na bieżącym wykresie w porównaniu do zmiany "kreski" na wklejonym obrazku.Jeszcze raz chciałem podziękować za chęci i czas jaki poświęcasz.Pozdrawiam wszystkich.

Możliwe, że będzie taka opcja. To zależy od czasu.
Strategia ruszy na koncie realnym, nie na demo.
Będzie wgląd w zagrania i wyniki na depo.
Podstawowy cel tej strategi to ma być prosta i zrozumiała dla każdego. Mam nadzieję, że taka będzie.

PostNapisane: Wt, 29-01-2013, 17:52 
Stały bywalec

Myślę że to co najwazniejsze warto by było na forum w screnach - po nas będą następni - zostanie dla potomnych ;) a może szefowie sie skuszą na forme filmików - kiedyś asmodeus tak robił - pytania z forum zbierał do kupy i odpowiadał filmikiem - jak twierdził jemu było zdecydowanie prościej a i lud był zachwycony ;)

PostNapisane: Śr, 30-01-2013, 14:41 
Nowy użytkownik

ok dzięki za odpowiedż Kris Vicki dokładnie tylko asmo robił to na wykresach z histori/nieodległej,ale jednak/ a tu mogłoby pójść na żywo i to byłaby rewelacja.Ale filmiki tez są dobre

PostNapisane: Śr, 30-01-2013, 15:25 
Pasjonat

Na historii można wszystko narysować. Wszystkie setupy obecnie rysowane w tematach gdzie je wstawiam są bez prawej strony wykresu a to już nie jest takie proste.

Co do strategii będzie widać setupy z przeszłości i te które będą się budowały. Plan jest taki, że ma być to proste dla każdego, łatwe i czytelne. Więc nie będzie problemu żeby zweryfikować setup. Co do opcji na żywo myślę, że jak dopracujemy strategię i ruszymy to jest taka możliwość.

PostNapisane: Śr, 30-01-2013, 15:35 
Stały bywalec

Z niecierpliwością czekam na pierwsze wpisy dotyczące strategii

PostNapisane: Śr, 30-01-2013, 16:53 
Stały bywalec

Pochwały: 4
To jak Panowie, tylu chętnych się pojawiło, to może by tak ktoś/coś? :twisted:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]