Teraz jest Pn, 11-12-2017, 23:07

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 24-11-2017, 22:14 
Moderator

Pochwały: 22
Fundamentalnie dalej jest jeszcze gorzej - erdogan podważa możliwośc sterowania inflacją poprzez podwyżkę stóp procentowych i Turcja notuje rekordową inflację. Rynek chciałby przynajmniej 2% podwyżki, ale ich nie dostaje. USA krytykuje Turcje z najróżniejszych powodów ( taka sztuczna nagonka jest robiona ), bank centralny kombinuje i mamy bardzo kiepską sytuację.

Straciłem na EUTRY już 7tys. zł ( ze swapu zgarnąłem 1tys zł na plus ), a wiec już na pewno nie zwróci się ta inwestycja. Waluta może dalej się osłabiać i jak dalej bank centralny będzie podejmować tak kiepskie decyzje to waluta i o 20% się osłabi, a wtedy osiągam MC na tym koncie.

Już w tej chwili to co zarobiłem na WIG straciłem na TRY.

To jest właśnie taki dziwny moment, gdy nie do końca wiadomo co zrobic - z jednej strony osłabienie się waluty o 20% jest mega mało prawdopodobne ( jakby statystycznie analizować waluty ) - ale doświadczenie mi mówi, że jest możliwe.

Najprawdopodobniejszy scenariusz jest taki , że osłabienie się będzie miało charakter pęknięcia bańki czyli totalny washout i bardzo szybki powrót do równowagi - nie da się ocenić poziomów cenowych bo byłoby to zgadywanie - spore są szanse, ze za rok będziemy poniżej 4zł na Try, ale nie zdziwiłbym się gdybyśmy na chwile osiągneli i 5.5zł. Będę musiał mocniej się zastanowić czy nie zamknąć wszystkiego ze stratą, wycofać się i zaakceptować brak zysku w tym roku.

Za bardzo uwierzyłem w wysokie oprocentowanie i małe zmienności na walutach, a trzeba było sobie zadać pytanie - czemu ktoś tak dużo płaci ? Czy nie przez to że ma problemy i próbuje coś ukryć ? To tak jak w wysoko oprocentowanymi obligacjami, albo obligacjami śmieciowymi - niby dużo płacą , ale i często nie płacą nic. Po fakcie to można w każdym razie gdybać.

PostNapisane: N, 26-11-2017, 20:15 
Stały bywalec

Ja na szczęście wyszedłem przy 4,18. Niestety giełda to inwestycja która czasem przynosi straty. dobrze mieć slka na kapitale np. 50 % stracę i wychodzę. Ja obstawiam, że try będzie tracił puki nie zakończą się problemy z uchodźcami. Eur ogólnie zaczyna zyskiwać EURAud i Eurnzd, myślę że nie długo wybija konsolidację i czekają nas niezłe buy, wiec eurtry może dostać jeszcze większej dynamiki na buy. Ja na Twoim miejscu bym wyszedł albo wszedł Euronzd na buy na pokrycie ewentualnych strat.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]