Teraz jest N, 22-04-2018, 01:05

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 11-10-2016, 11:50 
Stały bywalec

Moim zdaniem teraz powinieneś zmniejszyć ryzyko z cięśnić sl . Duża czarna świeczka wybijająca może być jeszcze testowana dlatego bym nie przesuwał całkiem na Be, ale zmniejszył bym ryzyko bo jak cena wyjdzie góra to i tak Twój Sl nie wytrzyma i też stracisz, ale więcej. W trading ważne jest ciąć straty trzymać zyski. Nie raz parę pipsów decyduje czy się zarobi czy straci w danym dniu. Ja np. po wybiciu przesuwam SL do środka Boxa Bo cena jak ma kontynuować ruch to nie powinna wrócić do środka konsoli. A tak w ogóle to ładnie cenę złapałeś. A jak wybije obecne wsparcie to można pokusić się o dodanie pozycji na sell i konto w tedy szybko rośnie.

PostNapisane: Wt, 11-10-2016, 12:25 
Stały bywalec

nekio napisał(a):
Moim zdaniem teraz powinieneś zmniejszyć ryzyko z cięśnić sl . Duża czarna świeczka wybijająca może być jeszcze testowana dlatego bym nie przesuwał całkiem na Be, ale zmniejszył bym ryzyko bo jak cena wyjdzie góra to i tak Twój Sl nie wytrzyma i też stracisz, ale więcej. W trading ważne jest ciąć straty trzymać zyski. Nie raz parę pipsów decyduje czy się zarobi czy straci w danym dniu. Ja np. po wybiciu przesuwam SL do środka Boxa Bo cena jak ma kontynuować ruch to nie powinna wrócić do środka konsoli. A tak w ogóle to ładnie cenę złapałeś. A jak wybije obecne wsparcie to można pokusić się o dodanie pozycji na sell i konto w tedy szybko rośnie.

cześć, już za późno, SL złapany;

dla tak dużego RR i tak małego SL dzienna zmienność jest bezlitosna;

pogram tym jeszcze trochę i zobaczymy czy ma to jakiś sens;

PostNapisane: Śr, 12-10-2016, 21:05 
Stały bywalec

witam,
dzisiaj kapitał zleciał do 1150 zł czyli prawie 50% DD;
w związku z tym kończę powyższy eksperyment, nie ma sensu tak dłużej grać, przynajmniej dla mnie;

jakie wnioski?

idea agresora jest kusząca ale w praktyce nie jest tak łatwo;

czy zawiodły moje umiejętności czy może cena jest w dużej mierze losowa, nie wiem;

dla psychiki jest to ciężka gra gdyż na serię zyskownych trzeba długo czekać, a w między czasie trzeba wytrzymać serię strat.

może ktoś ma inny pomysł na to jak ugryźć agresora?

z mojej strony to tyle;

cześć.

PostNapisane: Cz, 13-10-2016, 11:29 
Stały bywalec

Pochwały: 3
W12321, żeby tak grać RR 1:10, to musisz naprawdę dobierać dobre miejsca na wejścia, a nie wchodzić w środkach konsolidacji albo trójkątów,
dla agresywnego MM muszą być agresywne i precyzyjne zagrania
a poza tym zrezygnował bym na Twoim miejscu z fibo, LT i eliota, ale jak zrobisz to Twój interes :)

PostNapisane: Cz, 13-10-2016, 15:58 
Stały bywalec

Buho napisał(a):
W12321, żeby tak grać RR 1:10, to musisz naprawdę dobierać dobre miejsca na wejścia, a nie wchodzić w środkach konsolidacji albo trójkątów,
dla agresywnego MM muszą być agresywne i precyzyjne zagrania
a poza tym zrezygnował bym na Twoim miejscu z fibo, LT i eliota, ale jak zrobisz to Twój interes :)

witam,
w takim razie co byś polecił?

przypuszczam że SD?

przy idei agresora bym pozostał czyli przelewanie zysku do następnej transakcji tylko że w wersji soft czyli np. RR 1:3 i seria dwóch trzech transakcji.

PostNapisane: Cz, 13-10-2016, 22:59 
Stały bywalec

Żeby złapać ruch RR 1:10 lub większy . Musisz łapać 3 fale z ruchu wynikającego z wyższego interwału H4 lub D1. łatwo napisać gorzej zrobić. Z tych slajdów które Tobie wysłałem a pokazywały moje wejścia można było wyciągnąć 10:1. Jednak trzeba było inaczej zajmować pozycję cenę łapać nie tak
pokaz eurjpy.gif

ale tak
pokaz eurjpy wejście.gif
i właśnie w tym momencie ustawiać zlecenie oczekujące Czyli po tej ostatniej czerwonej świecy. Z reszta na jednym slajdzie na daxie już ta metodę Tobie rozpisywałem Po za tym też musisz sprawdzić gdzie są ważne wsparcia i opory zasiek do nich i czy były już testowane jeśli były to istniej szansa ich przebicia. Trzeba też obserwować jak cena zachowuje się przy tych wparciach czy szybko się odbija i zaraz wraca czy tylko odbija wtedy zbieraj zyski . trading nie jest trudny, ale trzeba się nauczyć wybierać ważne S/D i obserwować jak cena się przy nich zachowuje . Musisz też mieć świadomość tego, że nie będzie co dziennie taki dziennie, ale będzie dobrze jak Ci się trafią jeden dwa razy w miesiącu i trzeba nauczyć się czekać na takie trejdy . A siedzieć trzeba parę dni żeby coś takiego upolować.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Śr, 2-11-2016, 01:46 
Stały bywalec

Pochwały: 3
nekio, to zagranie na EJ całkiem spoko, ale rynek wredny jest,
też byłem w shorcie, ale trochę wyżej i SL też miałem trochę wyżej :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]