Teraz jest Cz, 21-06-2018, 22:17

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 2-10-2016, 09:52 
Stały bywalec

witam,
gram demo po dużej przerwie, na fx parę lat, od miesiąca męczę konto od 2000 zł;

inspiracją dla MM był ten wątek aczkolwiek trochę to zmodyfikowałem http://fx-forum.pl/viewtopic.php?f=11&t=362

założenia są takie:

-2000 zł to kapitał powiedzmy "mój", także wszystko co uda się poza 2k ugrać to kapitał nazwijmy to "brokera";
-stosunek straty do zysku średnio powyżej 1:10;
-jak kapitał spada poniżej 2k to gramy stałą kwotą 30 zł;
-jak kapitał spada poniżej 1k to gramy stałą kwotą 20 zł;

-jak kapitał powyżej 2k to gramy stałą kwotą 30zł przy czym jeśli transakcja jest zyskowna to około 90% zysku idzie w następną transakcję i tak dalej;
-zakładając że gram RR powyżej 1:10 i przepompowuje zyski do następnych transakcji wystarczą mi 3-4 transakcje aby z 2k zrobić około 30k;
- cel-z 2k zrobić 30k;
-po zrealizowaniu tego celu 30k staje się kapitałem "moim" a wszystko co jest ponad nim jest kapitałem "brokera" i znowu gram małymi stawkami 300 zł i 200 zł jak zejdzie poniżej 20k (a 100 zł jak poniżej 10k), wtedy mój cel to 300k;
-czy ten scenariusz jest realny, zobaczymy;

-przy takiej strategii będzie trzeba długo czekać aż wskoczy seria tych 3-4 zyskownych;

-gram to co widzę czyli sd, sr, elliot, świece japońskie, renko, linie trendu, kanały;
-sl przeważnie 10-20 pips, interwał m1,m5,m15;
-jak bym miał w jednym zdaniu streścić strategię>>>zidentyfikować tworzący się trend i wejść w korekcie tego trendu, wtedy możliwe jest zrealizowanie tak dużego RR<<<

-akceptacja wariancji;

teraz mam trochę roboty ale konto z myfxbookiem podepnę w tym tygodniu, od czasu do czasu zrobię podsumowanie i co jakiś czas wstawię screena z opisem dlaczego tak a nie inaczej;
trzeba uzbroić się w cierpliwość, daję sobie dużo czasu na ten test, przez dłuższy czas będę gonił swój ogon;
jakieś pytania? sugestie? można pytać

PostNapisane: Pn, 3-10-2016, 16:41 
Stały bywalec

konto demo podpięte, założyłem nowe 2000zł, jutro zaczynam grać

PostNapisane: Wt, 4-10-2016, 16:10 
Stały bywalec

pierwsza transakcja weszła, zysk, RR 1:10, opis na skrinie;

teraz będę ryzykował ok 300 zł, czyli według reguły podanej w pierwszym poście;

myfxbook jeszcze nie odświeżył wyniku, mają jakieś zawiechy pewnie.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 4-10-2016, 18:55 
Stały bywalec

Pochwały: 3
Cześć W12321, na ilu grasz parach walutowych?
Masz jakieś określone godziny gry?

PostNapisane: Wt, 4-10-2016, 18:56 
Stały bywalec

a, jeszcze jedna istotna rzecz, jak gram np. odbicie 3 raz od LT to istotne jest aby narysować precyzyjnie LT, wtedy można wejść z małym SL i zrobić stosunkowo duży RR, oczywiście należy uwzględnić różnice w datafeed u różnych brokerów ale to są nie za duże różnice raczej;

grunt żeby między precyzyjną linią trendu a narysowaną niedbale nie było np. 20 pips różnicy na np. interwale M15 bo przy tak niedbale narysowanej linii trzeba większego SL;

zakładając że cena nie jest w 100% losowa (tak naprawdę to nie wiem czy jest, może jest może nie jest) ktoś taką linie może rozgrywać i dobrze żeby wszyscy mniej więcej widzieli to samo.

-- Dodano: Wt, 4-10-2016, 19:05 --

Buho napisał(a):
Cześć W12321, na ilu grasz parach walutowych?
Masz jakieś określone godziny gry?

cześć,

gram na dwóch parach walutowych, GBPUSD i GBPJPY, w sumie to chodzą trochę podobnie, ale czasami jest tak że jedna para wydaję się być wizualnie lepsze do gry, to znaczy wyraźny trend i mniej poszarpany wykres, ja to nazywam że rynek jest wtedy bardziej techniczny,
spread jest na nich w miarę mały aczkolwiek przy tak małym SL to i tak dużo, no i zmienność spora to dla mnie plus;

gram jeszcze na DAX;

a co do godzin to nie mam żadnych określonych godzin, nie gram tylko w nocy bo śpię przecież, a tak poza tym to mam możliwość podglądania platformy cały dzień;

PostNapisane: Śr, 5-10-2016, 08:16 
Stały bywalec

patrz drugi skrin, druga transakcja, strata, na H1 był trend spadkowy, na M30 było SD na sell, no i na M5 taki trójkąt, myślałem że wybije z tego trójkąta dołem;

poza tym jak widać dzwignia 1:100 i nie dało się otworzyć tak dużego lota aby zaryzykować w małym SL te wcześniejsze zarobione 300 zł;

następna transakcja będzie otwarta według zasad czyli za około 30 zł;

no i ten myfxbook, czy ktoś wie czy to w końcu zaktualizuje wynik?

-- Dodano: Śr, 5-10-2016, 08:30 --
______________________________________________________________________________________
patrz pierwszy skrin, ryzyko 35 zł, strata, opis na skrinie, czyli tak jak mówiełem to będzie przez długi czas gonienie własnego ogona zanim trafi się seria zyskownych.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Śr, 5-10-2016, 15:59 
Administrator

Pochwały: 2
Jestem ciekaw efektów, ale takie założenia:

Cytuj:
-gram to co widzę czyli sd, sr, elliot, świece japońskie, renko, linie trendu, kanały;

są moim zdaniem bardzo niebezpieczne. Bo zawsze znajdzie się "pretekst" żeby zając pozycję.

PostNapisane: Śr, 5-10-2016, 18:13 
Stały bywalec

Pochwały: 3
W12321, jak to pierwsze zagranie zyskowne naprawdę super wyszło, tak dwa ostatnie już z niższego TF widać że na siłę robione,
patrzysz na wyższy TF niż M15?

poljot, też się z tym zgadzam, ale one służą tylko do potwierdzenia podjętej decyzji, aby człowiek się czuł pewniejszy w grze, poza tym sr, sd działa :)

PostNapisane: Śr, 5-10-2016, 18:33 
Stały bywalec

poljot napisał(a):
Jestem ciekaw efektów, ale takie założenia:

Cytuj:

są moim zdaniem bardzo niebezpieczne. Bo zawsze znajdzie się "pretekst" żeby zając pozycję.

możliwe ale i tak będę grał często to element mojej strategii, dla mnie overtrading nie istnieje w tym systemie, zobaczymy czy to się sprawdzi.

-- Dodano: Śr, 5-10-2016, 18:44 --

Buho napisał(a):
W12321, jak to pierwsze zagranie zyskowne naprawdę super wyszło, tak dwa ostatnie już z niższego TF widać że na siłę robione,
patrzysz na wyższy TF niż M15?

poljot, też się z tym zgadzam, ale one służą tylko do potwierdzenia podjętej decyzji, aby człowiek się czuł pewniejszy w grze, poza tym sr, sd działa :)

no tak, błąd poznawczy po fakcie wszystko jest oczywiste;

a wiesz że dla mnie ta pierwsza transakcja akurat wydawała się bardziej na siłę bo na M15 widziałem spadkową piątkę elliota czyli zwiastun kończących się spadków ale nie miałem pomysłu jak to rozegrać na BUY czyli gdzie postawić SL, ale że chciałem wtedy zagrać to narysowałem linię trendu i zagrałem SELL na 3 odbicie od linii trendu bo wiedziałem gdzie postawić SL, no ale była zyskowna ale na siłę;

na tym drugim zdjęciu byłem akurat przekonany że może iść do góry bo się wyrysował spodek, a SL postawiłem pod jakimś tam dołkiem no i tyle, a że się tu akurat nie udało, zdarza się.

PostNapisane: Cz, 6-10-2016, 07:37 
Stały bywalec

myfxbook nie aktualizuje także wstawiam resztę transakcji wczoraj, same wtopy;

dzisiaj na GBPJPY, M15 będę próbował wejść na BUY, bo wczoraj było wzrostowo, w sesji azjatyckiej robią korektę i może dziś będzie kontynuacja;

a jeszcze mam otwartego DAXa, zlokalizowałem trend i starałem się wejść w korektę, jak widać udało się na razie obronić SLa, zobaczymy co z tego będzie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]