Teraz jest Pt, 22-06-2018, 14:53

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 21-04-2017, 21:48 
Nowy użytkownik

Witam wszystkich.

Mam 36 lat, mieszkam w środkowej Polsce i będę tutaj opisywał swoje poczynania na rynku.

Dziennik Inwestycyjny na forum zmobilizuje mnie do bycia jeszcze bardziej konsekwentym i systematycznym w działaniu. Ponieważ od tego momentu moje działania będą transparentne, niejako zmusi mnie to do solidnego wywiązywania się z przedstawionych założeń.

Moje doświadczenia ze spekulacją trwają od 2008 roku. Na początku nie było różowa. Straciłem dużo pieniędzy, aż dotarło do mnie, że albo to zarzucę, albo niech ktoś mi pokażę jak to się robi.
Więc przeszedłem na demo i zacząłem się szkolić. NA początku było kilka bezpłatnych szkoleń biur maklerskich. Teraz z perspektywy czasu uważam, że były dobre tylko po to, żeby pokazać jak się nie traduje.
Tak na logikę - czy ktoś zaoferuje wiedzę jak zarabiać duże pieniądze (lub nawet jakiekolwiek) za darmo? Nie sądzę.

Były okresy kiedy wracałem na realny rynek, a następnie znowu przechodziłem na demo. Miałem huśtawkę jak większość początkujących.
W końcu znalazłem Mentora, który powiedział mi to co nalezy robić. Łatwym uczniem nie byłem. Jak zacząłem szkolenie w lipcu 2014, to na dobra sprawę dopiero je kończę. Święty nie jestem i swoje przywary mam.
Jednak ten czas był mi ewidentnie potrzebny abym zrozumiał, że w tradingu najważniejsze jest podejście do tego całego zagadnienia.

Otóż, podchodzę do sprawy profesjonalnie, mam wiedzę o tym co i jak mam robić i sprawia mi to frajdę.
To trzy składowe mojego podejścia. Nie twierdzę, że jest idealne, ale dla mnie sprawdza się właśnie takie.

W 2015 wcale nie tradowałem, ze względów osobistych, a na początku 2016 roku, gdy syt się unormowała, postanowiłem powrócić do spekulacji. Zbudowałem Plan Działania, który postanowiłem sprawdzić na koncie demo od kwietnia do grudnia 2016. Ponieważ wyniki okazały się zadowalające. Postanowiłem wejść ponownie realnymi pieniędzmi na rynek.
Od początku marca handluje na koncie realnym.

Perspektywa to D1. Gram w oparciu o price action. Mój ulubiony sygnał wejścia w rynek to Inside Bar. Jedyna trudna rzecz w tym Planie to czekanie na sygnał. Składam zlecenie oczekujące i zostawiam. Cała filozofia

Ponieważ jest to perspektywa dzienna, nie będzie problemu, żeby pokazać każdą transakcję jaką wykonam.

Zakładam, że wszystko będzie transparentne, zatem na każdej transakcji będą widoczne wszystkie dane.
W 2016 roku gdy grałem na koncie demo - założyłem sobie, jako kapitał początkowy 3000 PLN.
Wyszło fajnie, dlatego teraz rozpoczynam dokładnie taką samą, tylko że realną, kwotą.

ZATEM REASUMUJĄC:

W marcu 2017 zakończył się mój pierwszy miesiąc na koncie realnym - zestawienie umieszczę w następnym poście w tym temacie.
W tym miesiącu już były transakcje więc je również pokażę, tak jak od dziś wszystkie, które wykonam.

Zastanawiam się czy jest sens wrzucania tutaj zleceń oczekujących, bo przecież nie wszystkie wejdą w transakcję. Może poprostu będę pisał, że złożone jest takie i takie zlecenie, albo na danym rynku mieli się transakcja... itp.

Zakładam, że będę ten dziennik prowadził przynajmniej do końca roku. Moim celem jest 100% transakcji zgodnych z Planem.

Na wszelkie pytania odpowiem, gdy tylko zauważę, że się pojawiły:-)

POZDRAWIAM I DZIAŁAM

PostNapisane: N, 23-04-2017, 10:13 
Administrator

Pochwały: 2
Widzę, że masz dużo zapału - to bardzo dobrze :) Ale uważaj, bo wydaje mi się, że z takich postanowień można szybko wpaść w zniechęcenie przy porażkach. Dobrze jest wrzucać wykres z analizami, żeby inni mogli zobaczyć jak działasz - zawsze ktoś może skorzystać i się czegoś nowego nauczyć.

Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]