Teraz jest Pn, 25-06-2018, 04:03

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 27-04-2013, 14:20 
Stały bywalec

No u mnie to jeszcze inaczej wygląda. Najpierw pod nóż pójdzie wykres tygodniowy.

Weekly.png

Jak dla mnie aby wyjść z konsoli to cena musi przebić poziom 1.29 i zamienić go na wsparcie.

daily.jpg

Na dziennym widać, że to może być trudne, szczególnie, ze już raz próbowała a po świeczkach widać co się działo jak zapadały decyzje banków, a do tego liczne SD + opory. Najlepszy moment na swing był w marcu, podwójne dno. Prawdę mówiąc wiedziałem o tym, ale nie wykorzystałem okazji.

H4.jpg

Na 4h czekałem na dołek w okolicy SD +SR + LT, i się doczekałem bo cena po muśnięciu górnego SD odbiła się opadając w dół, ale nie przebiła mojego setupu. Oczywiście w tym miejscu chciałem złapać longa.

H1.jpg

Według tego co sobie spisałem, tu miałem szukać formacji odwrócenia trendu. Niestety pokazały się pod LT do tego SL musiałem postawić dużo niżej, przez co odległość od zajęcia pozycji do SL była na tyle duża, że potencjalny zysk mi nie gwarantował korzystnego wejścia.

Trochę to dziwne bo na H4 powinno być sporo sygnałów, aby wejść, ja natomiast ostatnio czuję się jakbym grał na 1D :/ no nic, wczoraj byłem bardzo rozdrażniony. Jeszcze denerwowało mnie to, że od jakiegoś tygodnia może półtora nie mogę wejść na nasz czat, a raczej coś tam napisać mogę tylko potem to się wszystko mieli mieli i mieli i żadnej informacji zwrotnej. No cóż :/ jak widać trzy poglądy trzy stanowiska, a jak wyjdzie to się zobaczy.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 30-04-2013, 17:30 
Stały bywalec

Koniec tygodnia bo majówka. No cóż nie ukrywam, że nie udało się zagrać :P może w przyszłym tygodniu. Teraz pora na relax przy kopaniu truskawek, strzyżeniu drzewek, koszeniu trawy i tym podobnych rzeczy. Wrócę do rynku jak będą normalne swingi bo na razie to jest kicha, a przynajmniej ja się w tym nieodnajdujące.

PostNapisane: Cz, 9-05-2013, 17:35 
Stały bywalec

Tak sobie siedzę, siedzę na wykresami i myślę :o w końcu mi wpadło do głowy aby odświeżyć sobie założenia mojej statystyki. No i tak patrze, patrze a temat z 14 kwietnia :| no właśnie niedługo miesiąc minie a ja nawet pozycji nie postawie. Mam tego dość, w takim tempie to mi życia zabraknie zanim zrobię to co sobie ustaliłem. Wpadłem na pomysł, aby to sobie przyśpieszyć. Oczywiście nie na koncie realnym a na demo, w końcu strata na demo nie boli.
Wziąłem sobie wszystkie 28 pary walutowe z tego tematu -> viewtopic.php?f=10&t=171 i zamierzam na nich wszystkich grać, aby sprawdzić jak na 100, 200, 300 zagrań rozkłada się skuteczność systemu, a poza tym chciałem wypróbować parę rzeczy, które mi wpadły do głowy na temat prowadzenia pozycji. Oczywiście nie na wszystkich na raz, zabawa polega na tym, że przeglądam wszystkie pary na h4 i przepuszczam przez nie 2 SMA 100 i 60, na ich podstawie odfiltrowuje, które pary są w trendzie i swingują. Te co zostaną analizuje pod kątem PA czyli SR, LT, RN, SD i fibo i wynajduje setupy, poczynając od wykresu W1, D1 do H4, a potem gram zgodnie z założeniami. Nie będę stawiał więcej niż 3 pozycji na dzień, bo jak jest więcej to nie wiadomo co pilnować jak pilnować i dlaczego coś poszło nie tak. A mi potrzebna jest właśnie analiza i statyka.
Będę tu wszystko wrzucał, czyli wejście i wyjście z zakończonej pozycji, po to aby podzielić się tym co robię i zebrać jak najwięcej doświadczenia. Puki co real zawieszam do czasu określenia się przez rynek gdzie jedziemy.

Aha z gry odpadną takie pary jak GBPNZD, AUDCHF, NZDCHF, NZDCAD bo easy forex ich nie obsługuje :P

PostNapisane: Pn, 27-05-2013, 21:10 
Stały bywalec

W końcu coś zagrałem, w końcu mogę coś tu wstawić i naskrobać.

Kabel, trend spadkowy na HTF i na 4H, wyczekałem, aż cena spadnie poniżej wsparcia z 2010 roku (czerwona linia). Tak się też stało znalazłem ładne miejsce (SR+SD+fibo+RN), szkoda, że zabrakło LT, ale co tam warunek jest spełniony na wejście klasy 3 (czyli SR+SD i 2 dodatki). Wszedłem na 15m akurat ładnie cena się zamknęła pinbarem dotykając SR wychodząc z SD i zamykając się przed RN 1.515 fibo lekko przekroczyło, ale im wyższy TF tym cena bardziej go respektowała. Niestety to nie zagranie intraday tylko będzie musiało posiedzieć ze 2-3 doby. Plan zakładał przejście na BE+spread po przekroczeniu granicy 1.51 tak też się stało, dlatego pozostało mi czekać na realizacje TP lub wyjścia z rynku z niczym (nie wiadomo co się będzie w nocy dziać). Przy granicy 1.505 jest stary SR nie wiem czy cena go będzie respektować czy też przeleci przez niego, dlatego postanowiłem, że jak cena dojdzie w tamte rejony, przenoszę SL na 50% korekty.

Ogólnie z wejścia jestem zadowolony SL wyniósł około 17 pips, natomiast TF 120. Czy uda mi się zrealizować zysk tego nie wiem, ale uważam, że była to dobra decyzja.

Kabel 27 maja 1100.png

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Śr, 29-05-2013, 11:11 
Stały bywalec

No jak przewidziałem, pozycja stała ze 2 doby. Wszystko poszło zgodnie z planem(aż miło :) )i udało się zamknąć na TP. No cóż pora to wrzucić w statystykę.
Cytuj:
Wejście 1 gwiazdkowe (SD + dodatek, lub SR + dodatek)
0pips(0)/0pips(0) D-0/0
Wejście 2 gwiazdkowe (SD + SR + dodatek)
0pips(0)/0pips(0) D-0/0
Wejście 3 gwiazdkowe (SD + SR + 2 dodatki)
122pips(1)/0pips(0) D-1/0
Kabel- GBPUSD

PostNapisane: Wt, 18-06-2013, 13:41 
Stały bywalec

Ok w końcu coś się dzieje dodałem osiem podstawowych walut i do końca miesiąca się nimi będę bawił. W lipcu dodam kolejne 10.

Co mogę powiedzieć i dobrze i źle. Wole zacząć od złej wiadomości na edku mnie wycieli. Chciałem złapać byka za rogi i niestety dałem się wpuścić w maliny, pomysł dobry wykonanie nie najlepsze.

Ehh.jpg

Zagrywka była na trójkącik, na który już długo się czaiłem. Akurat tak się złożyło, ze po skończonej sesji postawiłem 2 zlecenia oczekujące na nockę (na innych walutach o tym później). Tu przed pójściem spać postanowiłem przejrzeć co się dzieje. Okazało się, że po 21 rynki się ruszyły! a cały dzień nic. Zobaczyłem ładne wybycie na edziu dlatego postawiłem zleceniw pkt1 i sl w pkt 2 o tp nic nie piszę bo i nie ma po co. Rano wchodzę i widzę, że edek się aktywował, ale spada tak powoli (nie sprawdziłem danych ekonomicznych i okazało się że Dragi miał wykład). No i niestety wycięło mnie. Pomyślałem no trudno pewnie przebije dół to złapie shorty. Zająłem się robotą wracam za jakiś czas, a tu świeca zielona się do mnie uśmiecha i macha łapką na pożegnanie. Byłem zły bo mogłem bez problemu odrobić straty stosując antystop, niestety nie spodziewałem się takiego ruchu! A szkoda bo mogłem wyjść na zero.

Dwa zlecenia jakie postawiłem były ustawione na NZDUDS (które się nie aktywowało) i na AUDUSD.

Zadziało to ostatnie, jedna świeca wzrostowa otworzyła pozycję. Obecnie mam przestawione na BE z dobrym plusem jak cena zbliży się do TP przeniosę SL na 50% całej korekty.

Snap_2013.06.jpg

Wejście drugiej klasy SD+SR+dodatek (fibo). Po przestawieniu SL za pinbarem miałem jakieś 1:9 RR (na starcie było 1:3).

Obecnie czaję się na edka, czekam aż przebije wsparcie i zrobi ładną korektę. Jakby się przyjrzeć to mamy tam podwójny szczyt, także zjazd może być ostry, albo i nie.

Edek.jpg

Maj:122pips(1)
Stan obecnego miesiąca:
-25pips

Cytuj:
0pips(0)/0pips(0) D-0/0
0pips(0)/0pips(0) D-0/0

Kabel- GBPUSD
Wejście na trójkąt
0pips(0)/25pips(1) D-1/0

PostNapisane: Śr, 19-06-2013, 12:29 
Stały bywalec

No cóż nie udało się sięgnąć TP niestety cena zamknęła się na poziomie 0.9519 gdzie miałem przesunięty SL. Podsumowująć do złapania było około 210 pips, a mi udało się zgarnąć jakieś 46 pipsów. Jestem trochę zawiedziony bo na początku było momentum, potem cena się wróciła (dobry moment na piramidowanie). Odbiła się od oporu i poleciała do ostatniego szczytu i znowu wróciła tym razem zamykając mnie na SL. Szkoda tego ruchu bo wydaje mi się, że jeszcze spokojnie cena spadnie.

Snap_2013.06.png

Stan obecnego miesiąca:
-25pips+45pips
Cytuj:
0pips(0)/0pips(0) D-0/0
46pips(1)/0pips(0) D-0/0

AUDUSD
46pips(1)/0pips(0) D-1/0

Kabel- GBPUSD
Wejście na trójkąt
0pips(0)/25pips(1) D-1/0

PostNapisane: Pn, 24-06-2013, 17:49 
Stały bywalec

No cóż małe przemyślenia po weekendzie.

1- Wybicie z trójkąta zostało zagrane błędnie. To była zła decyzja, trzeba było wyczekać aż cena wyhamuje przed LT z trójkąta i dopiero stawiać pozycję. Niepotrzebnie wieczorem postawiłem zlecenie, no cóż niecierpliwość kosztuje.
2-TRafiła mi się robota zmianowa tzn, mogę iść na dzień lub nockę, także moje podejście też się trochę zmieni. Na pewno mniej będzie analiz, rzadziej człowiek będzie wchodził w pozycję, ale za to reszta pozostaje bez zmian.
3-AUDUSD - bolą mnie takie sytuacje, kiedy rynek wycina mnie z pozycji i potem znowu rusza we wcześniej pożądanym kierunku. Już od 3 miesięcy nie potrafię na to znaleźć lekarstwa. Mam dwa wyjścia: albo przyjąć, że rynek jest teraz bardzo złośliwy i z tym żyć, bo w normalnych warunkach wszystko zadziała jak trzeba. Albo walczyć z tym i poszukać balansu między ochroną kapitału, a reagowaniem na ruch korekcyjny ceny, który często potrafi wrócić do miejsca skąd przyszedł.
4-Niepotrafię się zdecydować, czy powinienem łapać częstsze, ale za to mniejsze ruchy (takie po 40-50 pisów), czy też powinien grać na długich dystansach, rzędu 200-300 a czasem nawet do 1000 pips. Ostatnio coś skłaniam się ku stałym, ale małym ruchom.

Stan obecnego miesiąca:
-25pips+45pips

Cytuj:
0pips(0)/0pips(0) D-0/0
46pips(1)/0pips(0) D-0/0

AUDUSD
46pips(1)/0pips(0) D-1/0

Kabel- GBPUSD
Wejście na trójkąt
0pips(0)/25pips(1) D-0/1

PostNapisane: Wt, 16-07-2013, 13:16 
Stały bywalec

Postawiłem Dziś jedną pozycje na UJku. Robota była prosta, wybycie z trójkąta, powrót i cena zatrzymała się na 38% z Fibo. Pozycja otwarta z ręki na m15 w momencie testu pinbara.

UJ wejscie.jpg

Później było jeszcze zamieszanie, ale mnie nie było (byłem na zajęciach). Jak zobaczyłem jaką odległość zrobiła cena przestawiłem SL na BE +20. Teraz już nie stracę ale martwi mnie strefa SD (przedtem ją olałem bo myślałem, ze nie zatrzyma cena, a jednak!) w okolicy 99.25.

Czerwiec:20pips(2)

Cytuj:
0pips(0)/0pips(0) D-0/0
46pips(1)/0pips(0) D-0/0

AUDUSD
46pips(1)/0pips(0) D-1/0

Kabel- GBPUSD
Wejście na trójkąt
0pips(0)/25pips(1) D-0/1

PostNapisane: Wt, 16-07-2013, 21:41 
Stały bywalec

No kicha człowiek tylko poszedł do pracy i widzę, że jedna świeca "zmietła" mnie z rynku :) Szkoda liczyłem na większy utarg, niestety zagrałem 16 pipek resztę zeżarł spread, w chwilowym przypływie niekreślonej mocy niewidzialnej ręki rynku, a miało być tak pięknie...

Nauczyłem się jednego, mniejszy stop loss + najmniejszy TP (ale mniej niż 1:3) = większa skuteczność. Także SL wielkości 12 i TP wielkości 36 będzie łatwiej dowieść niż sl 12 i tp 120. Wolę mniej a częściej!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]