Teraz jest N, 24-06-2018, 11:06

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 17-07-2013, 09:50 
Moderator

Pochwały: 22
Mniej, a częściej na tym rynku się zdarza właśnie. Zauważ, że rynek w przeciągu miesiąca robi 300pkt, tygodnia 200pkt dnia 80pkt powiedzmy - oznacza to tylko tyle, że za dnia występuje spora zmienność, ale rynek bardzo często się cofa ( jeżeli przełożyć to na skale czasową 30minutową i godziną zależność będzie się utrzymywać ). Łatwiej będzie realizować zyski w daytradingu tak jak piszesz.

PostNapisane: Śr, 17-07-2013, 11:59 
Stały bywalec

mkubuxk napisał(a):
Mniej, a częściej na tym rynku się zdarza właśnie. Zauważ, że rynek w przeciągu miesiąca robi 300pkt, tygodnia 200pkt dnia 80pkt powiedzmy - oznacza to tylko tyle, że za dnia występuje spora zmienność, ale rynek bardzo często się cofa ( jeżeli przełożyć to na skale czasową 30minutową i godziną zależność będzie się utrzymywać ). Łatwiej będzie realizować zyski w daytradingu tak jak piszesz.

No cóż muszę się pożegnać z ruchami na 80-100 pipek :( bo takie ruchy lubię najbardziej. Dotarło do mnie, że nie mogę być pazerny, tylko łapać to co się da i najszybciej jak się da bo rynek jest bardzo zmienny. Jak to mówią zmiany, zmiany, zmiany rynek jest w ruchu ja też muszę być.

Maj:122pips(1)
Czerwiec:20pips(2)
Lipiec: +16pips

Cytuj:
Wejście 1 gwiazdkowe (SD + dodatek, lub SR + dodatek)
0pips(0)/0pips(0) D-0/0
Wejście 2 gwiazdkowe (SD + SR + dodatek)
46pips(1)/0pips(0) D-0/0

AUDUSD
46pips(1)/0pips(0) D-1/0
Wejście 3 gwiazdkowe (SD + SR + 2 dodatki)
122pips(1)/0pips(0) D-1/0

Kabel- GBPUSD
122pips(1)/0pips(0) D-1/0
Wejście na trójkąt
16pips(1)/25pips(1) D-1/1
Proporczyk
0pips(0)/0pips(0) D-0/0

PostNapisane: Wt, 17-09-2013, 15:34 
Stały bywalec

Ok trzeba coś tu naskrobać bo jeszcze ludzie pomyślą, że zniknąłem :P

Dziś jest 17 września jest to jak dla mnie bardzo ważny dzień. Rok temu właśnie 17 września zacząłem zabawę z forexem (bo inwestowanie tego nazwać nie można). Także mogę powiedzieć, że już jakieś doświadczenia mam za sobą, z tego też względu zdmuchnę jadą świeczkę.

tort-urodzinowy-pierwsze-urodziny.jpg

No cóż rok to dość długi okres, a w tym okresie nie próżnowałem i trejdowałem po swojemu :P

Nie będę pisał o samych początkach i zabawach z indykatorami i innymi magicznymi wskaźnikami. Wszystko zmieniło się gdy zacząłem poznawać to czym ludzie nazywają PA. Na początku uważałem ludzi za szaleńców pomyleńców i wariatów, no bo jak nazwać desperatów, którzy nie korzystają ze "wspomagaczy". No cóż człowiek zaczął czytać poznawać filozofie tego sposobu i w ten sposób narodził się pierwszy system.

Pierwszy system

To była najlepsza jazda :D System był prosty opierał się na dołkach i wierzchołkach. Mówiąc krótko trzy świeczki miały zrobić dołek (czyli dwie skraje musiały być powyżej środkowej), wejście miało być nad 3 świeca SL pod dołkiem i TP Specjalne :D. Specjalne z tego względu, ze nie miałem pojęcia o oporach, dlatego zrobiłem taki myk -> na W1 pozaznaczałem liniami wszystkie miejsca gdzie cena zygzakowała i albo odbijała się albo przebijała i leciała dalej. To pozwoliło mi złapać miejsca zwrotne gdzie ustawiałem TP (w pobliżu oczywiście), nie powiem, że odległości czasami były kosmiczne, ale tak było :) w każdym bądź razie nie traciłem.

Ewolucja

W pewnym momencie zrozumiałem, ze ceny same gdzieś zawracają na jakiś oporach, dlatego zmieniłem koncepcje. Tam gdzie cena zawróciła, stawiałem linie oporu i za każdym razem gdy widziałem utworzony pinbar na tej linii stawiałem zlecenie w odwrotną stronę. Też nie da się ukryć, że to był mocna jazda :D w pewnym momencie zdałem sobie sprawę, ze to głupota, ale doszło to do mnie gdy miałem straty i wykres robił się coraz mniej czytelny a coraz bardziej zatłoczony. Prawdę mówiąc miałem problem w ocenieniu który SR jest który, czy jest jakaś ważniejszy itp itd.

Nowe doświadczenia

Akurat tak się trafiło, że za pomocą nawigatora, trafiłem na te forum. Długo nie myślałem, zarejestrowałem się od razu i po dziś dzień jestem. Przyswajam sobie metodę Krisa, ale nie powiem, żeby mi szło tak jak oczekiwałem. Widocznie brakuje mi tego doświadczenia i wiedzy jaką posiada Kris. Na początku to koślawo wyglądało nie powiem, znowu było za dużo kresek, ale wyrobiłem się. Teraz potrafię postawić 2-3 kreski i już wiem na co czekać i co robić. Niestety nie wiem, czegoś mi brakuje jakiejś pierdoły, bo od marca nie mogę ruszyć, nie wiem nie rozumiem, w czym rzecz. Może to wynik obecnej sytuacji na rynku, nie wiem, nie czuję się komfortowo na forexie, przedtem czułem rynek, teraz jest dla mnie nieczytelny.

Czego się nauczyłem

No cóż trochę czasu spędziłem, wiele rzeczy się nauczyłem. Już lepiej wyznaczam trendy SR, a nawet SD mało tego człowiek poznaje na wykresie formacje takie jak prostokąty, trójkąty itp. Jest progres duży, ale rezultatu brak, najgorsze były ostatnie miesiące, jak dla mnie sucho sucho, nawet na pustyni jest więcej wilgoci. Doświadczyłem zarówno wspaniałych chwil, kiedy wszystko szło za dobrze, jak i paskudnych momentów, gdy nie wiedziałem co się dzieje, a miałem same straty i to nawet 30 z rzędu. Co by nie mówić znam już oba oblicza rynku.
Obecnie nie wiem co o tym sądzić, jak bym miał ocenić swoją prace to na 100% przypada mniej więcej tak:
-75% planowania zaznaczania setupów, które nie będą zrealizowane bo coś...
-15% to setupy, które są kiepskie, albo pod/nad SR z wyższego TF, czy występują inne czynniki, kiedy to mam wątpliwości czy zagrać czy nie.
-8% to setupy spóźnione, czyli występują gdy jestem w robocie, albo na wyjeździe, czy też w nocy gdy człowiek śpi.
-2% to setupy realizowane, gdzie wystąpił pełny plan (BO, BP, pin/eng itp).
Te głupie 2% ostatnio jest bardzo ciężko trafić, albo cena przelatuje, albo odbija się wcześniej, co by nie mówić trudno tu w ogóle oczekiwać jakiekolwiek respektu SR. Nie mówiąc już o sytuacjach kiedy cena wywala człowieka na SL robi jeszcze 2 pipsy i w końcu startuje bez ustawionej pozycji i inne tego rodzaju zmyłki.
Cóż dziennik leży nie dlatego, ze go nie prowadzę, tylko dlatego, ze nie mam o czym pisać.

Sytuacja obecna i przyszłość

No cóż po nosie od rynku mocno dostałem, pomimo trzymania się MM a nawet jego bardzo konserwatywnej wersji (szkoda, że broker nie daje możliwości zagrywania nanolotów) Mam stratę równo 50% konta, mimo to walczę, za jakiś czas pewnie dostanę w zęby od rynku znowu, człowiek się otrzepie wstanie i będzie walczył dalej, nie wiem mimo porażek nie umiem bez forexu żyć.
Obecnie jestem na etapie testowania inside barów i muszę przyznać, przy tak szarpanym rynku testy są obiecujące zobaczę jak to wyjdzie na koniec miesiąca. Jak będzie dobrze to zacznę testować i usprawniać na historii a potem zaimplementuje do swojej gry.

No cóż, wiem, że kiedyś tam w końcu przyjdzie na mnie pora, kiedy w końcu to co umiem zacznie się zazębiać i przynosić małe profity. Wieżę w to, że taka chwila nadejdzie, prędzej czy później i nie mam do tego wątpliwości.

No cóż jak rocznica to rocznica, przydałoby się coś hucznego, co by nie mówić trochę rozrywki :) Tortu przez neta dać wam nie mogę, ale są inne rozwiązania. Ostatnio tak szukałem co bym tu wrzucić do posta i znalazłem. Koncert Sarahy Brightman, może ktoś zna, może nie, ale na pewno przynajmniej jeden utwór słyszeli :P. Dla nieobeznanych w temacie muzyka mieszana, czyli na jej koncertach pojawia się trochę operetek, klasyki, a na pewno wielu przeróbek znanych utworów, lepiej gorzej ale jest, każdy znajdzie ulubiony klimacik dla siebie. Gorąco polecam bo to "pełny" przekaz z koncertu z Las Vegas, amerykanie lubią fajerwerki więc wiecie.

Moje ulubione to:
-Kama sutra (początek)
-Beautifull day
-wonderfull world (według mnie najlepsza interpretacja jaka kiedykolwiek powstała)
-Nella Fantasia
-Journey home

zabrakło paru moich ulubionych utworów, ale nie można mieć wszystkiego :P

Ehhh jak zwykle walnąłem litanie, no cóż powiedzenia i sukcesów na forexie ja idę świętować.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]