Teraz jest N, 24-06-2018, 11:14

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 20-07-2013, 13:00 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Fx-Kris napisał(a):
Strasznie dużo linii, gdyby te SR z niższych TF nie były widoczne na wyższych TF (wizualność linii w MT4) to wykres byłby bardziej przejrzysty. W dodatku tak duża ilość LT nie jest potrzebna, ogranicz się do najważniejszych najbliższych i będzie ok.

Wizualność jest włączona, może czasem nie widać, że tak jest ponieważ nie wiem co robić w sytuacji takiej, że np. mam linię z W1 która np. została przebita ładnie, bez powrotu i jakiegoś 'szarpania' na świeczkach w1 i nawet d1, a na h1 czy h4 wygląda, że cena ten poziom 'mieliła' - raz jest nad, drugi raz pod. Należy wtedy kasować daną linię SR?

Z za dużą ilością linii zgodzę się, bo czasem zapomnę skasować niepotrzebne, ale liczba LT wydaje mi się dobra - każda mi coś mówi gdzie jesteśmy i jak grać. Ja się nie gubię i dla mnie wszystko jest klarowne, ale przemyślę, to co pisałeś, może niektóre linie są niepotrzebne ;)

Dzięki za uwagi. Za parę minut dodam pozostałe wykresy oraz podsumowanie dotychczasowej gry.

Storek napisał(a):
Kuba. Jak tak czytam komentarze do wejść odnosze wrażenie, że każde nieudane jest obarczone jakimś błędem. Popełnionym z Twojej strony. Czyli po wyeliminowaniu błędu każde powinno przynieść profit. Nie ma setupów 100% skutecznych i nie popadajmy w paranoje. Na historycznym wykresie już "po" można sie mądrzyć godzinami i zawsze sie znajdzie jakiś element którego wcześniej nie widzieliśmy a któremu później dopisujemy kluczowe znaczenie. Skup się na błędach "rażąco" odbiegających od zasad strategii i to wszystko. Max przewaga na rynku jaką możemy mieć to nie więcej niż 60%. Tak że 40% nieudanych transakcji jest sukcesem i trzeba się z tym pogodzić. Oczywiście mam na myśli rozsądny RR (nie mniejszy niż 2:1). Po prostu taka jest specyfika rynku i zbyt wiele czynników wpływa na jego zachowanie a których nie jesteśmy w stanie wszystkich uwzględnić.

Nie do końca tak jest, niektóre wejścia, to po prostu zwykłe SLe, które się zdarzały i będą zdarzać. Co innego są prawdziwe błędy takie jak nie przesunięcie SLa w przypadku gdy cena zrobiła już porządny ruch i przebiła już niektóre wsparcia lub opory. To są błędy, które muszę wyeliminować. Natomiast wszelkie uwagi typu 'można było przesunąć SLa' czy 'nieudane przesunięcie SLa' lub 'niezauważony SR/mało miejsca' są tylko uwagami, które mają mi pomóc w dalszym tradingu i stawać się coraz lepszym. Pisanie o możliwości innej gry tworzy mi bazę doświadczeń, którą mogę później, po czasie, wykorzystać aby sprawdzić czy dane 'nieudane przesunięcie SLa' świadczy tylko i wyłącznie o danym przypadku czy po prostu muszę zwiększyć czujność i w przyszłości przesuwać bardziej uważnie SLe.

Nie chodzi mi tutaj aby pokazać, że z każdego zagrania można wyciągnąć maksimum tylko jestem niedoświadczony i już za chwilę, gdy zdobędę doświadczenie będę miał zabójczą skuteczność. Tu chodzi o uwagi, które pomogą mi w przyszłości dokonywać lepszych decyzji. Uwaga, która nie jest 'poważnym błędem', ale powtarza się notorycznie musi zostać wyeliminowana, ponieważ pokazuje, że mała korekta w planie może zmienić trochę, nawet jeśli dawałaby zysk w postaci 2-3% skuteczności, to nadal wartą ją urzeczywistnić.

A co do skuteczności 60% jako maksymalna jaką możemy osiągnąć, to się nie zgodzę. Ale jedyną możliwością by potwierdzić moją teorie jest doprowadzenie do niej, lub znalezienie kogoś kto posiada takową ;)

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę ;)

-- Dodano: So, 20-07-2013, 13:27 --

Trzema SLami, w tym jednym zyskownym kończę tydzień:

audusd(h1).png

eurgbp(h1).png

eurgbp(h1)2.png

PODSUMOWANIE:
Postanowiłem, że będę co tydzień (od 7.07) wrzucał tygodniowe podsumowanie z ilością SL, TP i BE oraz wykres salda rachunku, ponieważ ilość SL i TP może zakłamywać obraz z powodu różnego, w zależności od pozycji, RR.

tydzień 7.07-12.07: 2x TP, 1x BE, 8x SL
t1.png

tydzień 13.07-19.07: 11x TP, 3x BE, 16x SL
t2.png

Pierwszy tydzień bez rewelacji, połowa drugiego również, ale końcówka, to parę dobrych decyzji przy wysokim RR. Ciekawe czy to początek lepszego jutra czy może wypadek przy pracy ;)

Pozdrawiam.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: So, 20-07-2013, 14:11 
Moderator

Pochwały: 22
To nie SD, SD rysowałbym wyżej po tym knocie a nie po Body ( a więc zostało zużyte 12 Jul ). Tutaj mieliśmy jakąś tam reakcje - nie będę szukał przyczyny na siłę.

PostNapisane: So, 20-07-2013, 15:06 
Stały bywalec

Ok, dzięki :) nie byłem pewien czy to SD, bo nie gram na nie, więc dzięki za wyjaśnienie.

PostNapisane: Pn, 22-07-2013, 22:38 
Stały bywalec

Pora na kolejne pozamykane transakcje ;)

Pierwsza, to GBPUSD jeszcze z poprzedniego tygodnia, wtedy zatrzymali się jakieś 1-2 pipsy przed TP, ale dzisiaj skutecznie go wybili ;)
gbpusd(h1).png

Druga transakcja, to wczorajsze AUDCAD, wygląda sensownie:
audusd(h1).png

A trzecia (a nawet czwarta i piąta), to NZDJPY. Cóż... ja widziałem okazje do wzrostów, rynek pokazywał, że nie mam racji. Wygrał silniejszy :evil:
nzdjpy(h1).png

-- Dodano: Pn, 22-07-2013, 22:40 --

p.s.
EURGBP jest jeszcze w grze

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]