Teraz jest Śr, 22-08-2018, 04:15

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 290 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 3-12-2012, 12:55 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Witam,
Na rynku jestem od roku, liczne wpisy zachęciły mnie do prowadzenia własnego dziennika właśnie tu.

System jakim gram:
- wejścia : (w większości H4, ale nie niższy TF) na poziomach wsparć z wiodącego TF D1, tylko w przypadkach potwierdzonych formacjami świecowymi. Gram głównie z trendem, dopuszczam jednak pozycje CT przy mocnym sygnale na kluczowym poziomie na D1 (rzadziej H4).
- prowadzenie pozycji : uznaniowe zabezpieczanie zysków w zależności od sygnałów rynkowych:
* zamykanie z ręki jedynie w ważnych momentach na rynku (silny sygnał przeciwny na pomniejszym poziomie oporu, koniec miesiąca lub tygodnia i możliwa duża zmienność)
* przesunięcie SL pod logiczny z punktu struktury rynku i jego siły poziom, (jedynie z kierunkiem zagrania),
* TP minimum 1:2 (standard), czasem 1:3,

Z problemów jakie staram się wyeliminować:
- niecierpliwość (jest postęp)
- zbyt szybkie zamykanie pozycji po ruchu np. 1:2 RR gdzie wiem, że zagranie ma potencjał na 1:4 lub nawet więcej, świadomość straty części zysków powoduje zamykanie. Często zauważyłem że robię to przed samym poziomem TP gdy cena dochodzi i konsoliduje się, wtedy nadinterpretuje "słabe sygnały" odwrotu sugerujące korektę i wychodzę niewiele przed założonym TP.

Liczę na konstruktywną krytykę, wskazówki być może w obszarach których nie dostrzegam mankamentów a istnieją.

PostNapisane: Pn, 3-12-2012, 14:13 
Stały bywalec

Pierwsza okazja do zagrania.
2012.12.03_13h04m55s_001_.png

podobna sytuacja na Aud/Usd ale tu jeszcze poczekam na potwierdzenie - jak dla mnie coś się buduje narazie.
2012.12.03_13h15m18s_002_.png

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 4-12-2012, 01:17 
Stały bywalec

zwróć uwagę, że w nocy za parę godz. będą bardzo ważne dane dotyczące AUD... pary AUDUSD i NZDUSD bywają ze sobą skorelowane, dlatego imo powinieneś uważać w tym czasie, bo rynek może się różnie zachować.

pozdrawiam

PostNapisane: Wt, 4-12-2012, 01:41 
Moderator

Pochwały: 22
Dokładnie. Dzisiaj mamy obniżenie stóp procentowych dla AUD, a to się kończy z reguły ruchem powyżej 50pkt ale dane dotyczą jedynie AUD i nie powinno to zbytnio zachwiać samym NZD. Korelacja jest duża podczas normalnych ruchów na rynku.

PostNapisane: Wt, 4-12-2012, 11:34 
Stały bywalec

Update: cena powróciła i złapała zlecenie także jestem na rynku, widziałem info o tych danych i dzięki za czujność ;-) (zawsze sprawdzam przed rozpoczęciem dnia dane jakie mają być publikowane) ale wkalkulowałem to w ryzyko(a nawet jeśli się nad tym zastanowić to rynek w oczekiwaniu na dane na wyższych interwałach wyrysował właśnie coś na kształt odrzucenia niższych poziomów co dla mnie sugeruje chęć do pójścia na północ- pytanie tylko w jakim stopniu).

Myślę nad podniesieniu SL do 08185 (screen w załączeniu) gdyż poniżej tego poziomu zagranie dla mnie traci sens (korekta mogłaby równie dobrze zatrzymać się na knocie wczorajszym z D1 jak i go pogłębić). Obawiam się jedynie korekty która mogłaby zejść w te okolice jakimś knotem. Do przemyślenia bo zyskiem jest 50% ryzyka zdjęte czyli ochrona kapitału a to priorytet.
2012.12.04_10h24m04s_001_.png

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 4-12-2012, 11:53 
Moderator

Pochwały: 22
mkubuxk napisał(a):
Dokładnie. Dzisiaj mamy obniżenie stóp procentowych dla AUD, a to się kończy z reguły ruchem powyżej 50pkt ale dane dotyczą jedynie AUD i nie powinno to zbytnio zachwiać samym NZD. Korelacja jest duża podczas normalnych ruchów na rynku.

A jednak była wysoka i tym razem. Czyli to nie była reakcja na dane a kupienie koszyka podobnych aktywów. Jak ostatnim razem były słabe dane dla NZD to AUD ani drgnął.

PostNapisane: Śr, 5-12-2012, 09:57 
Stały bywalec

Aktualizacja: SL przesunięty na 0.8185

PostNapisane: Śr, 5-12-2012, 21:07 
Stały bywalec

Kolejna szansa na AUD/USD pin na H4, cel to 1:2 max. W tym wypadku pół pozycji gdyż już otwarty mam NZD/USD.
2012.12.05_20h00m34s_001_.png

PostNapisane: Cz, 6-12-2012, 09:47 
Stały bywalec

AKTUALIZACJA: NZD/USD TP osiągnięty - 2.5RR.
AUD/USD - w nocy zlecenie zostało zrealizowane, na chwilę obecną widać że ta korekta może sięgnąć głębiej. (zastanawiam się czy nie wyjść i poczekać na lepszą okazję wejścia. teraz nie wygląda to dobrze)

PostNapisane: Cz, 6-12-2012, 13:34 
Stały bywalec

Zlecenie kupna buy stop na rynku, wolałbym żeby było to trochę niżej na zaznaczonym poziomie ale jeśli cena wyjdzie powyżej pina to akceptuje ryzyko.
Zejście poniżej pina anuluje zlecenie (wtedy czekam na zamknięcie kolejnej świecy i zrewiduje sytuację).

2012.12.06_12h29m26s_005_.png

Na złocie też sytuacja zapowiada się ciekawie, ale na razie cierpliwość i czekać.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 290 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]