Teraz jest Śr, 25-04-2018, 16:25

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 11-12-2012, 20:44 
Stały bywalec

Cześć,
mam na imię Robert i na forexie jestem około roku. Wcześniej były próby na GPW. Jak dotąd bez powodzenia.
Krzywa depo jest lekko opadadająca ;). Są ponoć jakieś badania mówiące że ma tak 95% forex traderów....
Postanowiłem prowadzić swój dziennik dla poprawienia higieny swoich tade'ow. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi,
rady ..... Uznałem że do nauki najlepszą opcją będzie dla mnie granie na 0,01 lota (depo < 1000 zł). Z racji że nie mogę
całego dnia być przy kompie to staram się grać lontermowo (tzn staram się wyszukiwać setupów na D1 a wchodzić na h4).
Technika gry to PA (bareakout+pullback+formacja dwrócenia). Do tej techniki skierowały mnie tutoriale Fx-Krisa (szacunek
dla tego tradera) które wg mnie są świetnym materiałem dla początkujących adeptów PA. Pomimo że 0,01 lota to nie jest
majątek to staram się podchodzić do nich z szacunkiem (co byłoby trudne na koncie demo). Jeśli będę zarabiał na 0,01
lota to będą postawy do zwiększenia inwestowanych kwot. Wierzę że to forum będzie pozytywnym impulsem w mojej grze.

Pozdrawiam
Robert

PostNapisane: Wt, 11-12-2012, 20:48 
Moderator

Pochwały: 22
Trzymam kciuki. Technika jak i MM wydaje się być rozsądny. Konto nie padnie szybko i zdążysz trochę potestować.

PostNapisane: Wt, 11-12-2012, 21:42 
Stały bywalec

Witam
Oto mój pierwszy trade na forum.
USDCAD sell 0,01 lota, r:r ~ 1:4,5

Breakout + pullback na D1 ~ 0,9885

usdcad D1 sell.png

formacja odwrócenia na h4 trochę "naciągana" (brak pinbara ew.
engulfingu) zagrałem na swingu sell z LH.

usdcad h4 sell.png

Proszę o komentarze uwagi naukę....

Pozdrawiam
Robert

-- Dodano: Tue, 11-12-2012, 21:46 --

Z drugiej strony zastanawiam się czy ta formacja odwrócenia jest potrzebna gdy na D1 mamy pinbara odbijającego się od linii s/r

Robert

-- Dodano: Tue, 11-12-2012, 22:01 --

mkubuxk napisał(a):
Trzymam kciuki. Technika jak i MM wydaje się być rozsądny. Konto nie padnie szybko i zdążysz trochę potestować.

Dzięki ;)

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 11-12-2012, 23:19 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Witaj,
gram ten sam TF, po spojrzeniu na tą parę ja bym nie wchodził w tym miejscu, dla mnie "za nisko". Ale spoglądając na wykres gdybym miał wejść na tej parze już teraz to wszedłbym tak jak Ty(w tym miejscu). SL bez zastrzeżeń, w okolicach 0.9800 spodziewałbym się (jeśli ma gdzieś nastąpić) zmiany kierunku.
Zagranie ma szanse powodzenia. :)

PostNapisane: So, 15-12-2012, 18:22 
Pasjonat

Pochwały: 46
Robert grasz typowy longterm.
Jeśli chcesz zmniejszyć SL to schodzisz na H4 i czekasz na pullback takie świece są przeważnie testowane na minimum 50%, jeśli nie to ustawiasz Pending order pod takim pinem z D1 (zależy od ilości czasu jaki możesz poświęcić na FX).
Mała sugestia co do wielkość pozycji. Wiem, że wielkość depo ogranicza Cię, ale taka wielkość należy wyliczyć z MM i % ryzyka jakie podejmujesz. Natomiast zagrywanie 0.01 lota ogranicza Cie bardzo bo nie możesz po drodze zamknąć części pozycji gdzie przy longtermie jest to bardzo ważne, a pozycje trwają zazwyczaj dość długo. Po przycięciu pozycji będziesz czuł się lepiej i mniej będzie stresowało dodatkowo to zawsze jakiś + na depo.

PostNapisane: Wt, 1-01-2013, 19:11 
Stały bywalec

Witam po dłuższej przerwie.
Zgodnie z wpisami przedmówców:
a) wejście sell było już trochę zbyt nisko (bartf77) bo cena zawróciła w górę za około 45 pipsów.
b) grając 0,01 lota zabrakło mi możliwości zamknięcia części pozycji (Fx-Kris). Np grając chociażby 0,02 lota
połowę mógłbym zanknąć przy 50% TP a drugą połowę przestawiając na BE.
Taką taktyką mógłbym być na plusie około 40pipsów a tak byłem 15.
Te 15 uratowałem reagując na niekorzystnego swinga w górę - na H4 a jeszcze wyraźniej
na H1 w miejsce planowanego LH pojawił się HH (tak to przynajmniej zinterpretowałem).
Grając bez możliwości zamknięcia części pozycji zyskałem niepotrzebnego "stresa" by wywalczyć
jakąkolwiek zdobycz na tej transakcji.

2012-12-13 usd cad d1 sell.png

2012-12-13 usd cad h4 sell.png

2012-12-13 usd cad h1 sell.png

Pozdrawiam
Robert

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Cz, 17-01-2013, 01:19 
Stały bywalec

Witam,
kilka dni temu próbowałem zagrać buy na EURJPY.

EURJPY BUY D1.jpg

Trend D1 UP, break-up , pullback pinbar na h4 na poziomie S/R.
Wejście z ręki na poziomie około 50% korekty pinbara (pinbar miał
około 95 pipsów i około 45 pips miał SL).

EURJPY BUY H4.jpg

Setup w najlepszym momencie miał około +30 pips. Zakończył się SL.
Ustawione miałem TP1 na jakieś +150pips a TP2 jakies 450pips (tak to
widziałem na W1).
EURJPY BUY W1.png

Okazało się to zbyt optymistyczne.
Proszę o radę jak należało taki trade rozgrywać o ile w ogóle go
brać.....

Pozdrawiam.
Robert

-- Dodano: Thu, 17-01-2013, 01:42 --

Witam,
dzisiejszy - w trakcie.
R:R trochę mały niecałe 1:2
Breakout, pulback na D1,

USDJPY BUY D1.png

odwrócenie pinbar z h4 na S/R.

USDJPY BUY H4.png

S/R jest z W1 i pochodzi ostatnio z lipca 2010 (proszę o opinie czy taki S/R ma sens).

Obecnie transakcja na + 27 pips (SL ma wielkość 58pips)
Proszę o komentarze.

Robert

PostNapisane: Cz, 17-01-2013, 15:54 
Stały bywalec

USDJPY zakończony sukcesem 47 + 93 pips

Robert

PostNapisane: Cz, 17-01-2013, 16:42 
Stały bywalec

Pochwały: 1
TP w mojej ocenie zbyt niskie, celowałbym szczyty jako TP1, TP2 ruchomy w zależności jak mocno cena odjedzie.
Grasz na H4, nie bałbym się potrzymać trochę dłużej pozycję. ;-)
Ładnie wyłapałeś to wejście na USDJPN, reszta (czyli ile da się wycisnąć z transakcji) to już zależy od prowadzenia pozycji.

PostNapisane: Cz, 17-01-2013, 18:53 
Stały bywalec

Gram od niedawna tą techniką i ciąglę się uczę (choć pewnie na FX ten proces nie ma końca ;)
Dzięki za uwagi, następnym razem postaram się szerzej spojrzeć na sprawę. Trochę mnie ograniczała wielkość pozycji bo mogłem ją podzielić tylko
na 2 częśći. Może trzecią część puściłbym bardziej swobdnie. Tak naprawdę to po ostatnich nieudanych trade potrzebowałem zobaczyć zielone
pozycje w historii rachunku ;)

Pozdrawiam
Robert

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]