Teraz jest Pn, 20-08-2018, 02:43

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 12-10-2015, 13:09 
Pasjonat

Pochwały: 46
Wejście 3x w crosy z usd ciekawa strategia.

PostNapisane: Wt, 13-10-2015, 22:49 
Stały bywalec

Dostrzegam ironie w Twoim wpisie (i nie mam pretensji). Moze dlatego ze nie wierzysz ze moje wejscie wynika ze strategii o ktorej piszesz, co posrednio wynika z mojego postu. Masz racje.
Podsumowanie wejsc: 3 x SL.
Wnioski jakie powinienem wysnuć:
- nie uleganie emocjom
- pilnowanie MM
Efekt (mierny jesli chodzi o konsekwencje i emocje): ponowne wejscie w NZDUSD i AUDUSD. Wejscie w NZD w odpowiedzi na reakcje na kolejny pin ze swinga D1 (nie SR). Wejscie w AUD USD znowu bardziej emocjonalne. Wejscia 12.10.2015 (wykresy z 13.10) na razie na plus ale aud usd niezgodny z zasadami.
nzdusdd1.PNG

audusdd1.PNG

EURGBP
Wszedlem 13.10.2015. na S bo doszukałem sie LT na W1 i pinu na swingu d1. Wyszedlem za chwile z malym plusem bo uznalem wejscie za bledne. Liczac ze cena dojdzie do kolejnej liniii LT na W1 i dotknie RN = 0.7500.
eurgbpw1.PNG

eurgbpd1.PNG

eurgbpm15.PNG

Podsumowanie dnia: 2 otwarte pozycje S: NZDUSD a AUDUSD.
Emocje: radosc ze cena idzie zgodnie z zawarta transakcja. (czesciowo błędna - myslenie ze mam racje pomimo ze wszedlem czesciowo wbrew zasadom)
Zamierzone wyjscie TP: zgodne z RR, ale niejasno okreslone - BŁĄD. Moze pierwszy SR na D1 realizacja TP1.
Po reakcji ceny na 3LT na H4 NZDUSD brak reakcji.
AUDUSD przestawione na BE. NZD nadal na SL.
nzd usdh4 tp niezreal.PNG

Ogólnie obawy co do dziennika:
- wieksze zaangazowanie w prowadzenie dziennika jak cena idzie w obranym kierunku. Ograniczenie wykazywania pozycji ze strata i niezgodnych z zasadami (wstyd ? przed samym soba i czlonkami forum ?)
- poswiecanie zbyt duzej ilosci czasu na prowadzenie dziennika
- zasmiecanie forum zbyt duza iloscia wpisow / wykresow

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Cz, 15-10-2015, 21:32 
Pasjonat

Pochwały: 46
krzem78 podstawowa zasada nie dubluj corssów czyli jak masz pozycję z np z USD to już żadnej innej z USD nie otwierasz chyba że ta pierwszą masz na BE, bo potem są właśnie takie sytuacje że 3 na raz zaliczają SL.

PostNapisane: N, 18-10-2015, 22:58 
Stały bywalec

Dzięki Fx-Kris za radę. W opisie strategii PA nie widziałem wprost informacji o tym, albo mi gdzieś umknęła. Choć mogłem sam się domyślić, że dublowanie crossów na USD pomimo różnych par to właściwie piramidowanie. A o zasadach piramidowania pisałeś, a moje ruchy nie były z nimi zgodne.

PostNapisane: Wt, 10-11-2015, 21:11 
Stały bywalec

Ostatnio staram się inwestować zgodnie z trendami na H1, H4, D1. Ponieważ zgodnie z niżej opisaną, przyjętą przeze mnie definicją trendu, trudno o jego jednokierunkowość na wszystkich 3 TF-ach, dopuszczam niejasną sytuację na jednym z TF (np. wykres H1 lub H4 lub D1 z naprzemiennymi LH i HL). Przy czym unikam wchodzenia wewnątrz konsoli na wykresie H4.

Trend definiuję zgodnie z poniższymi obrazkami. Poza grą z trendem będę próbował wchodzić w rynek przy zmianie trendu - na rysunkach poziomy oznaczone poziomymi kreskami i opisane "Bias change&trigger".
bear.jpg

bull.jpg

Powyższe schematy pomniejszają uznaniowość subiektywną rozpoznania trendu, choć nie eliminują jej całkowicie. Uznaniowość minimalizuję pomagając sobie wskaźnikiem ZigZag z ustawionymi parametrami:
ExtDepth: 7
ExtDeviation: 3
ExtBackstep: 2
Wskaźnika nie traktuję jako wyroczni i jestem na etapie optymalizacji jego parametrów.

Dość pisania. Poniżej wykres.
Dla przypomnienia SR i LT oznaczone kolorami (zgodnie z kolorem opisującym TF w prawym górnym rogu):
- D1 - zielone
- H4 - żółte
- H1 - pomarańczowe
EJ H1.PNG

1 - wejście wczoraj zgodne z trendem H1, H4 i D1, po korekcie na H1 i na SR D1 - poprawne. Wejście na M15/M5 bez czekania na sygnał na trigger M15 czy choć M5- błąd.
2 - realizacja połowy profitu, druga połowa na BE - poprawne z racji R:R choć nie poparte analizą (np. bliskość poziomu SR)
3 - wejście dzisiaj (piramida) zgodne z trendem H1, H4, D1, po korekcie przed godziną 9.00 gdzie cena lubi zmierzać przeciwko trendowi, na SR H1 - poprawne; wejście bez czekania na sygnał M15 czy choć M5 - błąd
4 - realizacja ok. połowy profitu z wejścia nr 3 na SR z H1, blisko poziomu SR H1 - poprawne
5 - ustawione TP (całości) z wejścia nr 3 - na poziomie SR H4; wejście nr 1 nadal na BE. Brakło 1-2 pips do realizacji TP. W momencie pisania postu cena zawraca w górę.

Pozostała połowa pozycji z wejścia nr 1 i ok. połowa pozycji z wejścia nr 3 - obydwa na BE. Spadkowa LT na H1 narysowana przed chwilą.
Pojawia się trudne pytanie - kiedy w obecnej sytuacji zamknąć pozycję? Przestawić SL, a jeśli tak na jaki poziom? Zamknąć z ręki? Emocje są niedobrym doradcą... Wszak już nie stracę ale należy zachować zasadę aby "pozwolić zyskom rosnąć". Wejście w okolicach SR jest fajne, ale cena znowu może zawrócić do SR i zamknąć na BE bez zysku.
(notabene: wyżej opisane wejścia / wyjścia nie są jedynymi od wczoraj, ale dość wiernie opisują moje działania)

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 10-11-2015, 23:02 
Stały bywalec

wejście Sell nzdusd h1
ocena zgodności z zasadami:
- poprawnie: zgodnie z trendem H1 H4 D1
- neutralnie: po świecy odwrócenia(wykres m5) na SR/swing z H1
- błędnie: wejscie
po danych makro,
po godz. 21.00,
SL ustawione na SR z H1 (SR nie oznaczone na wykresie) żeby zachować minimum zasady R:R

Podsumowanie wejścia: bardziej pod wpływem emocji niż po analizie.

nzdusd.PNG

-- Dodano: Wt, 10-11-2015, 23:21 --

nzd usd zamknięte z ręki blisko BE

Posiadane pozycje (10.11 godz. 22.22):
- EJ: 2 pozycje opisane 2 wątki powyżej
- EU - nieopisane powyżej: wejście wczoraj 09/11/2015. sell. połowa zamknięta z niewielkim zyskiem przed nocą. pozostała połowa na BE

Przepraszam za powtórnie wklejane wykresy. Próbuję je kasować ale uparcie wstawiane są dwa.

PostNapisane: Śr, 11-11-2015, 23:13 
Stały bywalec

11.11.2015
Stan na dziś wieczór:
- EURJPY - 2 pozycje sell bez zmian. Przestawiłem SL dla pierwszej pozycji zgodnie z zasada piramidowania.
- GBPUSD sell otwarcie
EUR USD zamknięte SL ustawionym na BE.

Szczegóły wejścia GU:
- kurs doszedł do bazy na H4
- kurs doszedł do swingu na H4
- po dojściu kursu do powyższych punktów niewielka reakcja na M15
- zgodność z trendem H4 i D1, niezgodnie z nowoutworzonym trendem H1
Słabe wejście bardziej podyktowane emocjami i uznaniowością niż analizą. Podyktowane myśleniem, że korekta trendu spadkowego na 190 pipsów jest na tyle duża że dobiegła końca.
GU.PNG

GUm15.PNG

PostNapisane: Pn, 10-07-2017, 19:55 
Stały bywalec

W dalszym ciągu obowiązuje strategia "Intraday + longterm".
Jedynym wyjątkiem jest rezygnacja ze świecy odwrócenia. Generuje to duży SL, i w efekcie dla zachowania RR zbyt mało wejść.
Zamiast świecy odwrócenia filtr w postaci oceny siły korekty. Jeśli korekta jest silniejsza niż ruch główny (np na H1 fala 10 świec a powrót falą 5 świec), to pomimo trafienia w SR/LT/RN jest brak wejścia.

Dzisiaj jedno wejście USD CAD.
- silny trend spadkowy na H1, H4, D1
- SR na H1 (H4 również) + 50% fibo (konfluencja)

- close z ręki połowy pozycji na poziomie 1.2900 (niewidoczny na obrazie) - trochę pospieszony ruch, ale R:R było już na ok. 2,5 więc zamknąłem połowę pozycji a resztę dałem na BE).
- close TP 2 na poziomie bazy ze świec (słaby SR na m15 mógł skusić kupujących i chwilowo skusił);

07.10_USDCAD.PNG
[/img]

PostNapisane: Wt, 11-07-2017, 11:19 
Stały bywalec

Pochwały: 3
krzem78, a gdzie SL dla takiego zagrania jak pokazałeś ustawić?

PostNapisane: Wt, 11-07-2017, 14:54 
Stały bywalec

Dla wczorajszego zagrania SL ustawiłem kilkanaście pipsów nad SR. Kilka pipsów brakło a SL by zadziałał.

Dzisiejsze wejście short AUD NZD. Na razie otwarte.
Setup na D1. Trend spadkowy, zagranie na górną bandę konsoli - Fx-Kris nie popiera takiego zagrania.

Konfluencja SR + 38,2 fibo + słabe RN (niemal 1.055)
Nie jest to zbyt pewne wejście - nocny ruch na NZD był silny i może być kontynuowany. 3LT na Daily przebite.
TP nie ustawione - to błąd. Ustawiony alert na 1.05 - jak tam dojdzie to zamknę 50% pozycji, reszta na BE z TP2 na 1.04.
2017.07.10_AN.PNG

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]