Teraz jest Pt, 25-05-2018, 09:02

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 11-07-2017, 20:07 
Stały bywalec

Wejście AUDNZD zakończone SL.

Po 17.00 otworzyłem pozycję long na GBPAUD.
setup na H4
SR + fibo 50
Pozycja zamknięta SL
2017.07.11.GA_H4.PNG
[/img]
2017.07.11.GA_zoom15.PNG
[/img]

Chwilę potem zagranie kontrtrendowe (CT) short na EUR USD. CT dla interwału od M1 do D1. Dla wyższych interwałów tj. W1 i MN wejście zgodne z trendem, ale na górce konsoli.
Na W1 opór oraz 3LT. LT bardzo silne, zbieżne z linią LT poprowadzoną na wykresie miesięcznym po dołkach z marca 2009 i lipca 2012.
Wejście trigger H4 na górce fali z 29 czerwca 2017 bez czekania na świecę odwrócenia. Już w w chwili pisania postu przebite.
SL równy ok 100 pips - ok. 50 pips ponad poziomem RN = 1.50000
UPATRUJE TEGO MIEJSCA OD DŁUŻSZEGO CZASU. Niemniej jednak zapewne jak zwykle się pospieszyłem. EU pewnie dojdzie do 1.5000.
EURUSD
wykres miesieczny
2017.07.11.EU_MN.PNG
[/img]
wykres tygodniowy
2017.07.11.EU_W1.PNG
[/img]
Powiekszenie - wejście na H4
2017.07.11.EU_zoom%20H4.PNG
[/img]

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Cz, 13-07-2017, 09:55 
Stały bywalec

EU short - longterm, pozostawiłem na noc, ale dzisiaj po 9 nie wytrzymałem i wyrzuciłem z niewielkim zyskiem.

Wszedłem w EURAUD long
Konfuencja 3LT+SR+61.8 fibo. Ale ruch spadkowy jest silny...
EA_2017.07.13.PNG

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Cz, 13-07-2017, 18:26 
Stały bywalec

dzisiaj same złe decyzje, nerwówka, brak konsekwencji. Od samego rana.
Mogłem przetrzymać EU na long lub chociaż do pierwszego SR na H1. Zamiast tego zamknąłem je i otworzyłem EA na S. Niby setup nie był taki zły, nawet silny. Ale opór przecięty z kretesem. Przestawiałem SL, aż do dużej straty. W sumie nawet kurs w ciągu dnia wrócił tak że miałem szanse zamknąć z małą stratą. Nie zrobiłem tego . Gapiłem sie na wykres. W koncu zamknałem ze znaczna stratą... I otworzylem pozycję w przeciwnym kierunku.
Idealny przykład jak nie nalezy postepować i jak emocje panuja nade mna zamiast ja nad nimi.
2017.07.13.EA.PNG

PostNapisane: Pt, 14-07-2017, 10:04 
Stały bywalec

Wczorajsze EA long zakonczone SL.
Wieczorem jeszcze mialem jedno małe wejście na EU - znowu SL (ale było b. ciasne).

Dzisiaj
EU short
- zagranie na 3LT. Juz zamknięte z niewielkim zyskiem ok 10 pips. Miało byc na dłużej ale wystraszyłem się jednej świeczki na M1.
2017.07.14.EU.PNG

AU short
Jak na zagranie pod opór na W1 to dałem za mały SL (kilkanaście pipsów), żeby nie ryzykować zbyt dużej straty kapitału. Oczywiście mogłem wejść mniejszą pozycją i dać szerszy SL.
2017.07.14_AU.PNG

PostNapisane: Pt, 14-07-2017, 12:00 
Stały bywalec

AU zamknąłęm z ręki o godz. 11.56. Bez strat i zysków. Rynek jest uśpiony, myślę że czas działa tu na korzyść trendu. Świeca na H4 zielona.

PostNapisane: N, 16-07-2017, 06:58 
Stały bywalec

Dalej 14-tego lipca było tylko gorzej. Mówiąc krótko masakra. I to pod względem finansowym i emocjonalnym - jak to zwykle idzie w parze. Nawet nie wiem co pisać. Totalny brak konsekwencji. Gapienie się na wykresy (spadające depo) godzinami bez przerwy. Psycha siada do granic wytrzymałości. Chyba wszystkie spisane, niegłupie reguły złamane. Jak już złamię jedną, to potem kolejną aż a końcu nie patrzę na reguły. Nie nadaję się do forex. Nie pierwszy raz tak myślę. Zrywałem z tym już parę razy. I znowu wracam z regułami. Z początku idzie dobrze po przerwie, a potem...
Wstawiam poniżej dwa wykresy, zagranie kontrtrendowe w trakcie danych, ze złamaniem zasad MM (i to grubo), ze załamaniem zasad RR (z początku bez SL, potem przesuwany...). na takie zagrania liczą grubi kosząc takich jak ja.
I niby wiem o tym, ale... Co jest ze mną nie tak?

Pomocy!

short na GU i AU
07.14.AU_2.PNG

07.14.GU_2.PNG

Trzeba podjąć jakieś kroki. Spiszę plan działania. Na razie musi być przerwa, i tak za chwilę jadę na wakacje. Potem przez minimum 2 miesiące tylko gra na demo. Wyrobienie nawyków technicznych, żeby na realu potem działać bardziej automatycznie i żeby sprawdzić strategię bez strat.
Szczegóły opiszę w nowym dzienniku za jakiś czas.

Ten dziennik zamykam.

PostNapisane: N, 16-07-2017, 16:38 
Stały bywalec

Pochwały: 3
Do niskich TF, żeby mieć przewagę, trzeba być konkretnie przygotowanym statystycznie, nie ma znaczenia jaką grasz techniką, ale jestem pewien że strategie oparte o średnie mają przewagę nad sposobem używania PA, który wszyscy stosują, samo PA nie nadaje się zupełnie do zarabiania.
Dlatego lepiej wrzuć sobie dwie średnie i graj na minimum H4, zaglądaj na ekran tylko co 4 godziny, na D1 jest jeszcze lepszy zysk czasu, bo wystarczy raz dziennie.
Dzięki temu utrwalą Ci się lepsze setupy i schematy wejścia, bo na niskich TF i gapieniu się ciągłe na wykres, wszystko wełbie się miesza.

PostNapisane: N, 16-07-2017, 21:54 
Stały bywalec

Dzieki Buho za odpowiedz. Sam patrze na Twoj dziennik ale nie znam strategii wiec sie nie odzywam. Madrze piszesz, naiwnie myslalem ze jestes mniej doswiadczony. Jestem przekonany do PA bez stosowania srednich. niemniej jednak wezme Twoje o srednich pod uwage i rozwaze.
"bo na niskich TF i gapieniu się ciągłe na wykres, wszystko wełbie się miesza" swiete slowa nic dodac nic ujac. tylko jak pieniadze sa w grze jak nie zajrzec jak sprawy sie maja? smartfon przy sobie takie to wygodne zeby spojrzec na wynik zajetej pozycji. niby takie proste a wlasnie to udogodnienie to kolejny kamien pod nogi maluczkiego.
SA jest fajne ale .. m.in dziala z opoznieniem w stosunku do PA
W tej całej zabawie tylko psychologia ma znaczenie. Jestes w tym silny to zarabiasz, jestes slaby wiec tracisz. Ja jestem slaby wiec trace...
Jestem slaby i trace..
taki jestem. Od dawna.
Ale wiem ze to mozna zmienic.
Siebie mozna zmienic. To najtrudniejsze.
Ale jak siebie zmienie to zaczne zarabiac. To jest walka z samym soba tak jak pisal Fx Kris.
A najtrudniej jest pracowac nad soba.
PK

PostNapisane: Pn, 17-07-2017, 18:34 
Gaduła

Pochwały: 3
krzem78 napisał(a):
Dzieki Buho za odpowiedz. Sam patrze na Twoj dziennik ale nie znam strategii wiec sie nie odzywam. Madrze piszesz, naiwnie myslalem ze jestes mniej doswiadczony. Jestem przekonany do PA bez stosowania srednich. niemniej jednak wezme Twoje o srednich pod uwage i rozwaze.
"bo na niskich TF i gapieniu się ciągłe na wykres, wszystko wełbie się miesza" swiete slowa nic dodac nic ujac. tylko jak pieniadze sa w grze jak nie zajrzec jak sprawy sie maja? smartfon przy sobie takie to wygodne zeby spojrzec na wynik zajetej pozycji. niby takie proste a wlasnie to udogodnienie to kolejny kamien pod nogi maluczkiego.
SA jest fajne ale .. m.in dziala z opoznieniem w stosunku do PA
W tej całej zabawie tylko psychologia ma znaczenie. Jestes w tym silny to zarabiasz, jestes slaby wiec tracisz. Ja jestem slaby wiec trace...
Jestem slaby i trace..
taki jestem. Od dawna.
Ale wiem ze to mozna zmienic.
Siebie mozna zmienic. To najtrudniejsze.
Ale jak siebie zmienie to zaczne zarabiac. To jest walka z samym soba tak jak pisal Fx Kris.
A najtrudniej jest pracowac nad soba.
PK

I tu dochodzisz do sedna ....

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]