Teraz jest Śr, 25-04-2018, 16:19

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 31-01-2013, 22:49 
Stały bywalec

Witam, z uwagi na ostatnio częste błędne wejścia, ciasne stopy i jakiś taki ogólny chaos w podejmowaniu decyzji postanowiłem prowadzić dziennik na forum. Trading opieram tylko o PA. Jeszcze do końca nie potrafię rozpoznać i zastosować się do stref popytu i podaży. Liczę na Waszą pomoc i uwagi na temat prezentowanych przeze mnie wejść oraz na konstruktywną krytykę.
Dzisiaj wstawiam moje wejście z longiem na usdcad. Przepraszam za screeny. Trochę nieudolnie wyszły.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Cz, 31-01-2013, 23:57 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Jak na mój "gust" zbyt wcześnie wziąłeś tą L po spadku z takim momentum, czasem lepiej poczekać aż pociąg się zatrzyma. :-)
p.s. ciekawy TF H2 ;-) nie widziałem żeby ktoś z tego korzystał - no ale wszystko zależy od strategii (możesz coś więcej napisać o strategii: TF, zasady wejść, prowadzenie pozycji).

PostNapisane: Pt, 1-02-2013, 00:28 
Stały bywalec

Na swojej platformie mam takie odmiany TF, jeszcze jest H6 i H8 ;)
Co do strategii to staram się tak dobierać wejścia, żeby RR był powyżej 1:2,6 a najlepiej jak jest 1:3 choć wiem, że można więcej tylko nie potrafię utrzymać tak długo zyskownej pozycji bo zaraz korci zamykanie. Wejść szukam przy wybiciach z konsolidacji w kierunku trendu, przy silnych poziomach SR. Do tego jeszcze chcę dorzucić strategię opisaną przez Krisa odnośnie poziomów popytu i podaży jak również strategię breakout z LT

PostNapisane: Pt, 1-02-2013, 00:43 
Stały bywalec

Pochwały: 1
sokratgc napisał(a):
choć wiem, że można więcej tylko nie potrafię utrzymać tak długo zyskownej pozycji bo zaraz korci zamykanie.

To po wejściu w Twój target możesz:
1. zamknąć połowę pozycji, resztę zabezpieczyć na BE lub wyżej
2. zabezpieczyć całą pozycję na jakimś 1:1 1:1,5 RR i wyłączyć platformę
po osiągnięciu kolejnego targetu znowu wrócić wybrać jeden z tych dwóch punktów.

Ale najważniejsze! Musisz się zdecydować, że tak zrobisz przed zajęciem pozycji, bo wtedy nie będziesz miał wyrzutów sumienia, że wziąłeś przykładowo +1RR zamiast +3RR. Zobacz jak Kris gra, on dobrze pokazuje jak powinno się pozwalać zyskom rosnąć jednocześnie zarabiając w przypadku gdyby ruch nie był silny.

Pozdrawiam i życzę sukcesów ;)

PostNapisane: N, 3-02-2013, 18:56 
Stały bywalec

Po 20 pipsach zyku przestawiłem sl na BE i pozycja została zamknięta. Straty może nie ma, ale zysku też nie.
Postaram się wejść z longiem w strefie popytu o ile cena tam dojdzie:
usdcadH4.gif

Na edku i japońcach będę szukał wejść na longi.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pn, 11-02-2013, 17:35 
Stały bywalec

Miałem przymusową przerwę, ale już wracam.
Na razie wrzucam tylko screena bez wejścia bo czekam na potwierdzenie. Chcę wejść w strefie podaży. Czekam na zamknięcie H4.

PostNapisane: Pn, 11-02-2013, 17:44 
Pasjonat

Pochwały: 46
Z tym zasięgiem w dół to raczej ostrożnie bo to będzie CT
Zerknij tu masz wsparcia i LT narysowane viewtopic.php?p=3798#p3798

PostNapisane: Pn, 11-02-2013, 17:52 
Stały bywalec

Racja, zamknę połowę na TP a resztę zostawię w razie gdyby chcieli zjechać niżej. Jeżeli wejdę w pozycję.
Podejrzewam, że od razu AUDUSD skoczy w górę, jeśli short na usdcad wyjdzie.

PostNapisane: Pn, 11-02-2013, 21:16 
Stały bywalec

Ciągle poza pozycją.
USDCADh44.gif

USDCADh1.gif

PostNapisane: Wt, 12-02-2013, 07:10 
Stały bywalec

USDCAD przegapiony. Szukam wejścia na USDJPY.
Screen z H1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]