Teraz jest N, 22-07-2018, 18:00

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 9-05-2013, 10:22 
Stały bywalec

Może nie jestem autorytetem na forum w końcu sam też się tego uczę co ty, ale jak dla mnie ja bym zmodyfikował parę rzeczy.

Na twoim miejscu nie wchodził bym w tranzycje minimum 30 a najlepiej 1h przed danymi i po nich. Z tego względu, że rynek potrafi się różnie zachować. Nie raz widziałem jak cena idzie do góry dużo wcześniej przed ogłoszeniem danym bo publika oczekiwała dobrych wieści. Bywało też, że cena tuż przed danym urosła o ładne 20-30 a nawet i więcej pipsów, tylko po to, aby po ogłoszeniu systematycznie, ale wolno spadać do poziomu z którego był start w górę. Dlatego lepiej zaczekać, może i stracisz okazje, ale za to wejdziesz w momencie, który jest bezpieczniejszy.

Jak dla mnie szukanie aby z dobrym trendem na D1 aby wyszukać setup na H1 i potem zejść na m15 jest lekko chybiona. Staraj się tak wybierać TF aby nie był większy niż 4x setup. Także jak ustalasz na D1 czy tam są swingi w konkretnym kierunku, to na twoim miejscu przeglądałbym h4. D1 W1 i Mn to są TF dla graczy, którzy inwestują długo falowo, gdzie pozycje trzyma się tydzień, dwa a nawet i miesiąc jak trzeba. Nie mowie, żebyś się nie posiłkował tamtymi TF, ale one ci wskażą zasięg, gdzie poleci cena i gdzie mogą być punkty zwrotne, ale ruchy po 500-3000 pips chyba wiele ci nie dadzą jak setup wyznaczasz na H1, gdzie średni ruch to 30-60 pipsów. W pozycje wchodź na m15 setup wyznaczaj na h1, ale trend i swingi badaj na h4, ewentualnie na D1 badaj gdzie może dany wzrost/spadek dojść, lub zawrócić.

PostNapisane: Cz, 9-05-2013, 11:05 
Stały bywalec

@Czesiek Dzięki za rady.
Jeżeli chodzi o dane to przyznam że plan jest pewnym kompromisem. I tak, są sytuacje jak na przykład pierwszy czwartek miesiąca kiedy na pewno nie wchodziłbym 10 minut przed danymi i poważeni zastanawiałbym się nawet na 30 minut. Natomiast często jest też tak, że w ciągu 10 minut wszystko jest jasne, ale fakt 10 minut przed może być trochę mało. Na pewno pomyśle o tym.

Co do kalibracji gry między TF to chyba największy problem i wątpliwości jakie mam. Będę miał pewnie kilka pytań związanych z tym, jednak muszę to najpierw przetrawić. Chodzi mi głównie o sytuacje w której gdy pojawi się jakby pełen sygnał na M15 (tak jak ja go rozumie) to na TP zostaje już bardzo mało miejsca i momentalnie spada RR. Drugim moim problemem TF jest, być może irracjonalny, pewien wewnętrzny opór przed TF H4, wynikający z tego że świece na h4 wyglądają rożnie, zależnie od czasu rozpoczęcia świecy. Wyjściem byłoby może jasne stwierdzeni że gram wg czasu GMT, jednak coś mi na żołądku dalej siedzi ;)

PostNapisane: Wt, 14-05-2013, 10:16 
Stały bywalec

Moje wczorajsze wejście 1 zakończone na +10 drugie na be. Mam przy okazji pytanie (które mnie właśnie w takich sytuacjach nurtuje) i może mógłby mi ktoś na nie odpowiedzieć: które wejście było bardziej poprawne 1 czy 2? Pierwsze, wejście było wg M15, ale tutaj powstaje pytanie które TP jest prawidłowe (rys. M15), w drugim wejściu RR wg fajnie bo wejście wg H4 jednak czy ono nie je było spóźnione?
2013-05-14 USD CADH4.jpg

2013-05-14 USD CAD H1.jpg

2013-05-14 USD CAD M15.jpg

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pt, 17-05-2013, 12:35 
Stały bywalec

Wczorajsze wejście niestety znowu SL, reszta na obrazkach.
2013-05-17 GBP CHF D1.jpg

2013-05-17 GBP CHF H4.jpg

2013-05-17 GBP CHF M15.jpg

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pt, 17-05-2013, 13:48 
Stały bywalec

Czapi zagrałeś bardzo fatalnie :( wybrałeś sobie najgorszy moment na inwestycję na tej parze. Ja również ją obserwuje od dłuższego czasu. Zainwestowałeś w miejscu gdzie cena utknęła między D1 SR i D1 LT, mało tego to jest miejsca zapadania decyzji i tak naprawdę nie wiadomo czy sprzedajemy czy kupujemy. Zresztą popatrz na wykres D1 masz tam pierwszego ładnego pinbara, który został zanegowany potem pokazał się drugi i kto wie czy nie pokarze się trzeci? W tym wypadku należy czekać na wybycie, ale wybycie poważniejsze. Popatrz teraz na wykres i policz ile masz fałszywych, do puki nie zobaczysz ostrej jazdy w górę bądź w dół to nawet nie wchodź.

PostNapisane: N, 19-05-2013, 23:24 
Pasjonat

Pochwały: 46
Dziwnie zagrywasz brak RR i chyba nie trzymasz się planu który zapisałeś jeśli chodzi o sygnały na M15

Sugeruje również zmodyfikować TP :) wtedy może będziesz miał realne RR i nie będziesz wchodził w tak ciasne swingi, a co za tym idzie zaliczał SL.

TP.gif

PostNapisane: Wt, 21-05-2013, 12:56 
Stały bywalec

@czesiek w sumie nie spojrzałem na to w ten sposób, pewnie brak doświadczenia
@Fx-Kris no właśnie moja bolączka polega na tym że jak widzę jakiś sygnał na h1, to gdy zejdę na TF m15 by wejść to okazuje się ze RR się sypie, i dlatego moje wejścia są mniej więcej na zasadzie że SL na podstawie m15 na TP na podstawie H1 (tak w skrócie) i to chyba jednak nie jest dobrze ;]. Plan skoryguje.

PostNapisane: Pt, 24-05-2013, 18:17 
Pasjonat

Pochwały: 46
Czapi13 napisał(a):
@czesiek w sumie nie spojrzałem na to w ten sposób, pewnie brak doświadczenia
@Fx-Kris no właśnie moja bolączka polega na tym że jak widzę jakiś sygnał na h1, to gdy zejdę na TF m15 by wejść to okazuje się ze RR się sypie, i dlatego moje wejścia są mniej więcej na zasadzie że SL na podstawie m15 na TP na podstawie H1 (tak w skrócie) i to chyba jednak nie jest dobrze ;]. Plan skoryguje.

Czapi13 - TP na podstawie H1, ale tylko do ostaniego high/low swingu - dla pozycji long / short bo dalej jest jedna wielka niewiadoma. Wejście na podstawie M15 ale musisz zmieścić się z RR w H1 dlatego dobrze jak sygnały wejścia na M15 są stosunkowo małe. Ważne żeby nie wchodzić spóźnionym bo wtedy drastycznie spada RR.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]