Teraz jest Śr, 25-04-2018, 15:57

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 4-06-2013, 21:57 
Nowy użytkownik

Witam,
w swoim dzienniku mam zamiar zamieszczać swoje wejścia. Najbardziej zależy mi na tym abyście Wy, pewnie bardziej doświadczeni traderzy dali mi jakieś wskazówki na temat oceny sytuacji przeze mnie. Szukam generalnie swojej własnej strategii opartej na tym co przeczytałem tutaj i w innych różnych źródłach. Staram się połączyć grę na liniach trendu połączyć ją z S/D i czasem wesprzeć się breakoutami. Wynik jak na razie jest średni. Po wejściu cena idzie w moją stronę ale nie tak jakbym chciał. Dokładniej moja strategia wygląda tak:

1) znajduję trend (ewentualnie tunel) na wykresie H1 - najlepiej jeżeli są 2 - 3 punkty stykające się z trendem, szukam też stref S/D dla konfluencji oraz S/R
2) szukam trendów na dłuższych terminach żeby określić generalną sytuację
3) czekam aż cena wróci do poziomu linii trendu
4) czekam na sygnał w postaci pina ewentualnie engulfa
jak na razie chciałbym wam przedstawić do oceny 4 moje wejścia 1 dobre (przynajmniej takie które miało TP ;D), 2 ze stopem i 1 aktualne.

EURUSD było zagrane po strefie podaży + z tego co kojarzę linia trendu tam była ale niestety nie mam jej zaznaczonej.
USDJPY było zagrane przy dolnej linii trendu po odbiciu od niej
GBPJPY duży pin przy LT
NZDUSD to było zagranie po breakoucie oraz jak widać na LT wszedłem na niższy TF niż zwykle i znalazłem tego niby pina. Wydaje mi się, że źle tutaj oceniłem sytuację. Mogłem niżej TP, cena zatrzymałą się idealnie na poziomie poprzedniego krótkoterminowego wsparcia.
Przepraszam jeżeli coś niezrozumiale napisałem ale mam sesję i mi ciężko ;D mam nadzieję, że wszystko widać.

ps. te punkty mogą się trochę zmieniać. Staram się eksperymentować gdyż jak na razie jest to demo i szukanie własnego pomysłu na strategię.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 4-06-2013, 22:37 
Stały bywalec

Pochwały: 5
Co do EUR/USD, to mogę się wypowiedzieć bo gram na SD, strefa bardzo ładna na H1. Osobiście zagrywałem tą transakcję tylko z M30 (strefa praktycznie identyczna) i muszę przyznać że zadziałała prawidłowo. Cena po dojściu do strefy supply dotarła do strefy demand i wystrzeliła z powrotem w górę, ponieważ ogólnie jest trend wzrostowy dlatego z takimi zagraniami trzeba uważać i przy możliwych problemach z ruchem ceny w naszym kierunku należy zabezpieczać pozycję (zmniejszać lota, zamykać część pozycji, przesuwać SL) żeby nie zostać z niczym lub ze stratą. Nie mniej jednak SD działało i stosunek zysku do ryzyka był bardzo dobry.

PostNapisane: Śr, 5-06-2013, 11:21 
Moderator

Pochwały: 22
Wejście, Stop Loss , Take Profit należy rozumieć z rysunków jako zagrania , które się już zrealizowały ? Czy dopiero ustawione ?

PostNapisane: Śr, 5-06-2013, 15:21 
Pasjonat

Pochwały: 46
Moje kilka uwag (może będą cenne ):

Odpuść te tunele bo mylą Cie i grasz CT
Rysuj dokładnie LT po maksimach lub minimach świec prowadź linie precyzyjnie.
Nie zagrywaj na samych LT szukaj konfluecnji.
Podstawą do zagrywania powinien być SR nie samo LT.
SR + LT tak samo LT nie.

Zerknij tu viewtopic.php?p=3295#p3295 SR jak zaczniesz je nanosić to zobaczysz inny świat.

Kieruj się zasadą :

1) zbierasz pipsy między oporem, a wsparciem lub wsparciem i oporem czyli tam jest Twoja przestrzeń tu to opisałem viewtopic.php?p=25#p25
2) sprzedajemy na oporach, a kupujemy na wsparciu - oczywiście zgodnie z przeporwadzona analiza i trendem.

PostNapisane: Śr, 5-06-2013, 17:03 
Nowy użytkownik

wielkie dzięki, przemyślę to trochę i wrzucę następne trade'y mam nadzieje, że lepsze. Tak, zagrania były pozamykane oprócz GBPJPY ono było otwarte i przez zmęczenie wczoraj źle zaznaczyłem na nim stop lossa (na rysunku nie na platformie). Generalnie zamknąłem je z zyskiem (nie zostawiam zleceń na noc bo po prostu boje się jakiś zawirowań które prześpię). Także bilans jest taki, że 2 zagrania zamknięte na +, jedno uderzyło w TP drugie zamknąłem sam. I faktycznie po przeczytaniu tego co napisał Kris widzę, że zagrałem CT o ile dobrze rozumiem CT (countertrend?:D)

PostNapisane: Śr, 5-06-2013, 18:52 
Pasjonat

enso napisał(a):
I faktycznie po przeczytaniu tego co napisał Kris widzę, że zagrałem CT o ile dobrze rozumiem CT (countertrend?:D)

Tak, CT = countertrend.

Mówię Ci to te tunele Ci namieszały, bo one bałaganią na wykresie :) potem można doszukać się odbicia od tuneli, przecięć tuneli itd.

Czasem warto to narysować ale na chwile, generalnie koncentrować sie na LT bo to ona pokazuje kierunek gdzie leci cena. Oczywiście jak dodasz do tego SR to masz komplet, nic więcej nie trzeba :) To co mi pisałeś odnośnie wyznaczania TP to właśnie pisałem o wyznaczaniu odpowiednich SR czyli poziomów. Zerknij na ten link który podałem wyżej w pkt 1) tam jest też opis dlaczego warto ustawiać TP przed samym szczytem lub dołkiem.

Jeszcze mała sugestia jak wchodzisz po pinie w dobrym kierunku to SL ustaw kilka pips powyżej / niżej pina bo czasami są testowane na 100% i wtedy klapa.

2.jpg

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pt, 7-06-2013, 19:22 
Nowy użytkownik

Dzisiejsze wejście, wiem jest piątek w dodatku dość późno ale staram się po prostu grać to co widzę i jest sygnałem wg strategii, żeby wyrobić w sobie systematyczność jakąś, GPBCHF długoterminowy trend spadkowy + krótkoterminowy trend z uderzeniami, przy trzecim cena lekko przebija LT wyznaczoną przez mnie i tworzy się pin co wg mnie jest sygnałem wejścia, dla potwierdzenia - nie ma na zdjęciu zaznaczonego - jest tam strefa S/D z dużą czarną świecą momentum. Poziom TP jest wyznaczony powyżej wsparcia które może być problemem, mam zamiar wcześniej jeszcze coś pokombinować z przeniesieniem SL albo zamknięciem kawałka pozycji :-) Linia wsparcia jest zaznaczona trochę krzywo już ją poprawiłem ale nie miałem siły robić znowu screena, zmieniać wielkości etc :)

PostNapisane: Pt, 7-06-2013, 19:34 
Pasjonat

enso napisał(a):
Dzisiejsze wejście, wiem jest piątek w dodatku dość późno ale staram się po prostu grać to co widzę i jest sygnałem wg strategii,

Twoja strategia zakłada otwieranie pozycji na weekend z H1 w piątek o 19.
Wszedłeś w środku świecy po którym "pinie" wchodziłeś bo to drugie to już raczej nie pin.

PostNapisane: Pt, 7-06-2013, 19:47 
Nowy użytkownik

Fx-Kris napisał(a):
enso napisał(a):
Dzisiejsze wejście, wiem jest piątek w dodatku dość późno ale staram się po prostu grać to co widzę i jest sygnałem wg strategii,

Twoja strategia zakłada otwieranie pozycji na weekend z H1 w piątek o 19.
Wszedłeś w środku świecy po którym "pinie" wchodziłeś bo to drugie to już raczej nie pin.

kurcze muszę to jakoś bardziej ogarniać jednak - nie mam nawyku robienia fot od razu po wejściu bo nigdy tego nie robiłem... faktycznie to zdjęcie kiepsko mówi o tym zagraniu:( wejście było eksperymentalne bardziej po pinie z TF 5min - nie wiem czemu ale zdjęcia jak już robię to zawsze h1. Tak szczerze mówiąc to nie mam nic do piątków.

PostNapisane: Pt, 7-06-2013, 20:05 
Pasjonat

Dwa trudne dni do tradowania to poniedziałek i piątek.

Jeśli chcesz spokojnie przez weekend odpoczywać to albo zabezpieczasz pozycję ( sposób dowolny ) albo jej nie otwierasz bo luka w niedziele może Cie zaskoczyć mało pozytywnie. Polecam wpisać to sobie w trading plan.

Moim skromnym zdaniem nie ma najmniejszego sensu otwierać żadnej pozycji z takim SL tak późno w piątek, ale oczywiście wybór zasad zagrywania należy do Ciebie.

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]