Teraz jest Cz, 18-01-2018, 05:47

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 216 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 6-06-2013, 21:48 
Stały bywalec

Pochwały: 5
Witam wszystkich. Po wielu za i przeciw postanowiłem założyć swój dziennik, który mam nadzieję, że będzie mi (i nie tylko mi) długo służył. Co do systemu jest to typowe SD. Korzystam jeszcze ze wskaźnika zigzag. W ten sposób gram już od jakiegoś czasu. Na początku bez wskaźnika zigzag, a potem go dodałem i nie żałuję.
Założenia systemu:
1. Wyznaczenie stref SD
2. Wejście tylko w konkretne strefy SD, w których RR jest minimum 1:3
3. MM = 2% kapitału
4. Wejście kilka pips poniżej strefy supply i kilka pips powyżej strefy demand.
5. Wyjście na strefie supply lub demand oraz na S/R.
6. Interwały do gry: M30, H4, D1. Nie zawsze gram na tych wszystkich interwałach. Mój system jest dostosowanych do tych i gram na nich niezależnie od siebie. Przeważnie jak mam czas to jest M30 + D1 lub samo H4. Docelowo ma być tylko H4, ponieważ czas między świecami mi w zupełności odpowiada, jak również nie siedzę cały dzień przed komputerem, tylko wchodzę na kilkanaście minut co 4h.
7. Obserwowane pary to przy D1 oraz H4 - 18 par.
Przy M30 3 pary - eur/usd, gbp/usd i eur/jpy.

Do tego posta podłączę kilka moich wejść z kilku ostatnich dni.

28.05.2013

RR 1:5

Obrazek

31.05.2013 i 3.06.2013

RR 1:3 - TP z dzisiaj po prawej (choć trochę dziś było niebezpieczne, bo dotknęła świeca knotem w strefę z której gram również S i spadła praktycznie do mojego SL, nie polecam takich zagrań i oby ich było jak najmniej, dopiero później to zobaczyłem na szerszym ekranie że tak się stało, mogło być SL i to w pełni zasłużone)
RR 1:9 - TP :)

Obrazek

6.06.2013
Dziś dostałem kilka razy po nosie ale się ocknąłem i jedną pozycją ocaliłem cały dzień, który byłby na -6% :)
Jednak przyszły dane i jestem na +10% :)

Ejek dziś mnie zdenerwował (-6%) na ejku. Ta pozycja z Sell limit też niestety poszła w SL, dlatego jest -6%.

Obrazek

Edek, dał dziś zarobić, wiedziałem też kiedy wyjść :D Zabrakło dokładnie 1,8 pipsa, żebym cieszył się jeszcze +2% no ale cóż, przy takich danych nie chciałem ryzykować jeszcze więcej i trzymać pozycji, dlatego zamknąłem ją na zamknięciu świecy M30:)

Obrazek

Co będzie dalej czas pokaże. W miarę możliwości będę prowadził dziennik i udostępniał swoje wejścia.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: Cz, 6-06-2013, 22:03 
Stały bywalec

Pochwały: 6
Gratulacje i zycze powodzenia :roll:

PostNapisane: Cz, 6-06-2013, 22:20 
Moderator

Pochwały: 22
EURJPY to zużyta strefa - był tam taki immediate retest. Uważaj na takie rzeczy.

PostNapisane: Cz, 6-06-2013, 22:28 
Pasjonat

Pochwały: 46
miniek987 napisał(a):
6. Interwały do gry: M30, H4, D1. Nie zawsze gram na tych wszystkich interwałach. Mój system jest dostosowanych do tych i gram na nich niezależnie od siebie. Przeważnie jak mam czas to jest M30 + D1 lub samo H4. Docelowo ma być tylko H4, ponieważ czas między świecami mi w zupełności odpowiada, jak również nie siedzę cały dzień przed komputerem, tylko wchodzę na kilkanaście minut co 4h.

Zapowiada się ciekawy dziennik.

Mam pytanie miniek987 a co z H1 czemu omijasz ten bardzo fajny TF, a schodzisz do M30.

PostNapisane: Cz, 6-06-2013, 22:36 
Stały bywalec

Fx-Kris, po prostu jak ustalałem TF to najlepiej mi przypadł do gustu M30, zrobiłem test na testerze wstecz na 3 miesiące dla tych 3 par i wyszło przy moich założeniach że jest w porządku (ponad 200 transakcji). Ogólnie moja strategia jest dla każdej strefy czasowej (nie sprawdzałem dla M1 i M5) bo jak sam dobrze wiesz, na każdym z TF pojawiają się strefy SD. Zoptymalizowałem ten TF i jakoś tak pozostało. To może też pozostałość po Kenie z FF (w większości przypadków gra na M30) na którym się wzorowałem. Tak jak pisałem ten TF jest do intraday, docelowo będę inwestował na H4, bo ten najlepiej mi odpowiada i pod względem czasu przy komputerze i ilości oraz jakości sygnałów. Od razu zaznaczę, że nie inwestuję na wszystkich parach z majorsów (gram na 18) i nie inwestuję na indeksach i towarach, ponieważ nie mam dla nich reguł wejść i SL, poza tym tam jest inna zmienność i charakterystyka.

Mkubuxk trzeba uważać, tak jak piszesz na takie strefy, bo mogą być zużyte i w tym wypadku tak też było, jednak na obronę mogę tylko powiedzieć, że to zagranie było zgodne z moimi założeniami.

PostNapisane: N, 9-06-2013, 18:54 
Stały bywalec

Małe podsumowanie tego tygodnia:

Poniedziałek - (+6%) - 1 transakcja - 1 TP
Wtorek - brak zagrań
Środa - (+2%) - 3 transakcje, 2 SL, 1 TP
Czwartek - (+10%) - 4 transakcje, 3 SL, 1 TP
Piątek - (+4,2%) - 1 transakcja zamknięta z ręki przed zamknięciem giełdy

W sumie: 6+2+10+4,2 = + 22,2%, 9 transakcji, 3 TP, 5 SL, 1 zamknięcie z ręki na plusie.

PostNapisane: N, 9-06-2013, 19:06 
Gaduła

Pochwały: 4
jeżeli obecny stan konta podzielisz przez stan jaki miałeś w miniony weekend to wyjdzie ci 1,222 ?

PostNapisane: N, 9-06-2013, 19:56 
Stały bywalec

Tak, zgadza się, bo co tydzień zaczynam od pewnej kwoty a część przelewam na swoje konto. Jeśli tydzień jest na minus, to nic nie wypłacam i zmniejszam wartość pozycji. Czasem jest tak, że wartość lota jest przez miesiąc taka sama, jak nie ma dużej straty i nie ma większego zysku. Moje obliczenia zawsze są od pewnej kwoty, dlatego nie piszę, że te 2 czy 6% jest od kwoty już zarobionej, tylko od podstawy tygodniowej/miesięcznej.

PostNapisane: N, 9-06-2013, 20:28 
Gaduła

Pochwały: 4
miniek987 napisał(a):
Moje obliczenia zawsze są od pewnej kwoty, dlatego nie piszę, że te 2 czy 6% jest od kwoty już zarobionej, tylko od podstawy tygodniowej/miesięcznej.

To trochę wyjaśnia :-)

PostNapisane: Pn, 10-06-2013, 10:41 
Stały bywalec

Witam w kolejnym tygodniu naszej pasji jaką są rynki finansowe i FX :)

10.06.2013
Eur/usd w nocy na otwarciu rynków, po zamknięciu luki wejście w S. TP. RR 1:3 (+6%)

Obrazek

Gbp/usd, w nocy na otwarciu rynków, po zamknięciu luki wejście w S. TP. RR 1:5 (+10%)

Obrazek

Eur/jpy, ładna strefa DBD z 6.06.2013 jednak w tym przypadku nie zadziałała. SL (-2 %)

Obrazek

Dziś już nic więcej nie inwestuję, wystarczy to co już mam. 6+10-2 = +14%

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 216 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]