Teraz jest Cz, 18-01-2018, 23:57

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 216 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 11-02-2014, 10:05 
Stały bywalec

Pochwały: 5
Hej Arturro.

To jest ta sama strategia, opiera się na takich samych zasadach, tylko TF jest inny no i oczywiście SL też jest inny :D

Nie mam za bardzo ostatnio czasu na forum i opisywanie i wrzucanie zdjęć z transakcji...

Tamten tydzień mimo dobrego początku zakończyłem na 0% (w piątek przed payrollsami były ruchy w obydwie strony od rana i mi powyrzucało pozycje)

Ten tydzień póki co dobrze się zaczął. Wczoraj +6%.

Mam nadzieję, że niedługo powrócę do wrzucania transakcji i większego udzielania się na forum, troszkę czasu muszę znaleźć :)

PostNapisane: Wt, 11-02-2014, 10:45 
Stały bywalec

Pochwały: 1
miniek987 napisał(a):
XXX

dzięki za miłe słowo :) mam nadzieję, że rok 2014 mnie nie zawiedzie :) póki co dobrze się zaczął i mam nadzieję, że lepiej się skończy :) a u Ciebie wszystko w porządku? Coś mało udzielasz się na forum :) jak Tobie idą analizy?

Storek

Jak już wcześniej pisałem, że moje SD, to jest moje SD :D a tak konkretniej to moje określenia stref SD nie są odzwierciedleniem tego co jest w książkach. Oczywiście podstawy są podobne, ale kontekst i sposób ich "widzenia" i wyboru jest mojego autorstwa. Wykres poniżej z zaznaczoną strefą. Po zamknięciu świeczki zaznaczonej strzałką czerwoną u góry ustawiłem zlecenie oczekujące

Obrazek

O takim poziomie mówiłem.

PostNapisane: Pt, 7-03-2014, 13:12 
Stały bywalec

Jak miniek wyniki? Dalej bez większych problemów?

PostNapisane: So, 8-03-2014, 18:51 
Stały bywalec

Wszystko w porządku Arturro :-)

Luty zakończył się na plusie +23% wiec źle nie jest :-)

Pierwszy tydzień marca nie zachwyca +4% ale najważniejsze że nie jest na minus :-) cały czas konsekwentnie i do celu :-)

PostNapisane: Wt, 18-03-2014, 16:13 
Stały bywalec

Witam :)

drugi tydzień marca zakończył się na minusie (-1,5%). Obsunięcie kapitału też było dość spore, bo doszło do -18% (jeszcze w moich dopuszczalnych granicach).

Jednak jeśli będą takie sytuacje jak dzisiaj to ten tydzień zakończy się na dużym plusie :D

Obrazek

Z tej transakcji +14%

Cały dzień kończę na +17% (oprócz transakcji z obrazka były jeszcze: 1 SL na gbp/usd, 1 SL na eur/usd, 1 TP eur/usd, 1 SL eur/jpy)

PostNapisane: Śr, 26-03-2014, 16:20 
Stały bywalec

Witam,

dzisiejsza transakcja :) +2,5%

Dziś słabe ruchy, więc już kończę i nie patrzę na wykresy :)

Obrazek

Podsumowanie: +2,5%

PostNapisane: Pt, 28-03-2014, 13:53 
Stały bywalec

Witam,

dzisiejszy dzień, tydzień i miesiąc już się dla mnie skończył :)

Małe podsumowanie:
Dzisiejszy dzień zakończony na +3%

Transakcja na zdjęciu poniżej to +7%. Ze strefy pomarańczowej był SL i jeszcze jedna pozycja, która była niezgodna z systemem się wkradła (mój oczywisty błąd) i stąd taki wynik. Od razu zaznaczę (bo nie widać strefy z której wchodziłem) że strefa, z której wchodziłem na EUR/JPY jest z 04.03 około godziny 11.00.

Podsumowanie miesiąca:
1 tydzień - +3% (rynek w konsoli, ciężko było o dobry RR)
2 tydzień - -1,5% (dużo wystrzałów związanych z Ukrainą, dużo SL)
3 tydzień - +27%
4 tydzień - +7%

Podsumowanie miesiąca: 3-1,5+27+7 = +35,5%

Pozdrawiam serdecznie i życzę spokojnego weekendu :)

Obrazek

PostNapisane: So, 29-03-2014, 13:18 
Stały bywalec

Powiem Ci jeszcze że ja bardzo duże patrze teraz jeszcze na dywergencje , nie biore każdej bazy jak leci tylko taką której prawdopodobieńśtwo jest 51% , ten 1 % to właśnie występujące dywergencje na money flow index - jest o moim zdaniem najlepszy wskaźnk do określania wyprzedania , wykupienia rynku, oczywiście należy widzieć o tym że na tym nie można opierać swojeo tradingu ale może nam to naprawde mega pomóc. Dzięki właśnie jemu przewidziałem shorty z 3920 i tam mocno byłem nastawiony na spadki. Nie chce Cie do niczego namawiac bo jezeli Twój system ja raczem mówie metody gry , robią robote to nie ma sensu. Dla mnie dywergencje traktuje jako bardziej potwierdzenie ale robi to straszną robote :) http://www.mql5.com/en/charts/1662760/e ... ets?bind=1 tutaj przedestawilem Ci dywergencje na m30 wzrostową która zwiastowała wzrosty. Powiem Ci że ja ogólnie to widze teraz L do poziomu 1.38 . A powiedz mi jak w ogole u CIebie ? jak z kontem ? mocno szalejesz loty grube? nie myslisz żeby podpiąć pod Myfxbooka? bo ja mam podpięte :)

PostNapisane: So, 29-03-2014, 14:26 
Stały bywalec

Miniek - jaką masz skuteczność procentową tym systemem na m30?

PostNapisane: So, 29-03-2014, 16:20 
Stały bywalec

HrOxy

Konto powoli się powiększa, choć tak jak wspominałem większość kasy wycofuję na ewentualne "wpadki" czy brak zarobku przez jakiś czas. Mam trochę takiego zabezpieczenia i pewności, że nawet jak przyjdzie zły moment to mam jeszcze kasę :)
Ja mocno nie szaleję :D, cały czas jest to MM 2% i tego się trzymam, nie zwiększam MM i nie zmniejszam, a loty... dla jednych grube dla drugiego pewnie grosze, zależy kto jakim kapitałem walczy :P Nie podpinam póki co konta pod Myfxbook ani pod FF, jakoś nie czuję potrzeby. Jeśli podepnę to na pewno powiadomię :D
Co do kierunku ceny, to nie wiem jak to będzie wyglądało w poniedziałek. Zobaczymy co będzie. Edek może i pójdzie do góry, ale kabel jest w takim miejscu, że może zacząć spadać (strefa sprzedaży na D1). Ja gram tylko z oczekujących, wchodzę rano, patrzę, ustawiam i tylko zerkam co 30 min czy 1h jak to potoczy się dalej, czasem usunę zlecenie, czasem dodam, jak coś nowego się pojawiło i tak leci powolutku :)

Poza tym jak tam grałeś na tej dywergencji to ok tylko dla mnie nie było tam strefy SD do wejścia żeby wejść zgodnie z systemem. Można było grać po pin barze i sl poniżej konta ale to inny system niż mój SD. Pewnie tam też był ważny s/r ale tak jak mówię to jest coś innego niż ja gram. Nie mówię że to jest złe tylko ze to inny system i musiałbym testy przeprowadzić jak to działa i dołożyć kolejne założenia żeby to jakoś funkcjonowało :-) tak jak Ci pisałem póki co nie planuje żadnej zmiany w systemie :-)

Arturro
Skuteczność za ten miesiąc jest słaba, były dwa pierwsze tygodnie gdzie było dużo SL i konto stało w miejscu. Potem raptem 1 dzień i jest spory plus na koniec miesiąc. Skuteczność w tym miesiącu to 39%

-- Dodano: So, 29-03-2014, 16:57 --

Arturro
Jeśli chodzi o skuteczność całkowitą tym systemem na m30 to jest w granicach 30-55%, ale za to RR nadrabia, bo minimalny RR to 1:3

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 216 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]