Teraz jest Śr, 25-04-2018, 10:43

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 23-08-2017, 06:54 
Stały bywalec

Pochwały: 3
Nie wygląda podobnie, ale też jest spoko :)
Tak naprawdę, nie mam jeszcze dobrze przemyślanego i dopracowanego MM, ale wyjdzie :)

PostNapisane: Śr, 23-08-2017, 23:58 
Stały bywalec

Wychodzi bardzo szybko jak po 10 transakcjach jesteś na plus. To w porządku, jak nie to szukaj przyczyny. Jak po kolejnych 10 próbach jesteś na jeszcze większym plusie to porządku. Jak nie to znaczy, że poprzednie transakcje to fart, loteria. Szukaj przyczyny. Robienie 40 lub więcej prób jak pierwsze 10 nie wyjdzie nie ma sensu. Robienie więcej prób ma sens jak po dziesięciu próbach jesteś na plusie.

PostNapisane: N, 27-08-2017, 19:47 
Stały bywalec

W tym tygodniu dwie transakcje na koncie H4:
EC, SL -4 USD
GN zamknięte na +7 USD

narazie będę grał 0.01 lota, aby szybko nie utopić konta

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: So, 2-09-2017, 22:20 
Stały bywalec

UCAD -3 USD
UCHF +10 USD
EA +1 USD

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: N, 3-09-2017, 15:57 
Stały bywalec

Po co Tobie te średnie i tak ich nie wykorzystujesz. Sprzedajesz nad i pod średnimi. Tu masz dobrze wytłumaczone jak wykorzystywać średnie. https://www.youtube.com/watch?v=Y01q6iwme9k&t=1391 Musisz przestać skupiać się tylko na wejściach .

PostNapisane: Wt, 5-09-2017, 19:23 
Stały bywalec

Zerknij sobie na udstry na sell Tu i na swapie można zarobić.

PostNapisane: Wt, 5-09-2017, 21:09 
Stały bywalec

nekio, fajnie wygląda pod sella,
co do średnich to z nich nie korzystam akurat przy tej strategii, ale mam nałożone, bo od razu analizuje sobie pod nie wykres i zagrania których nie robie,
narazie strasznie mozolnie mi się gra, czuję sie jak bym grał na czuja hehe, wogle nie widzę znaczącej przewagi, chętnie bym zszedł na intraday i skalp, ale brak czasu.

PostNapisane: N, 10-09-2017, 12:52 
Stały bywalec

Ten tydzień nie był dobry, same straty:
EU -3 USD
EA -4 USD
NJ -4 USD
GC -11 USD

GC cena przeskoczyła SL i strata jest ponad dwa razy większa niż powinna.
Zostało około 12 USD i obecnie nie będę kontynuował gry na H4, przez jakiś czas,
pojawiły się nowe rozwiązania i będę je przez następny tydzień testował na tym koncie :)
Dokładniej to gra intraday/skalp, z najlepszymi momentami wejść, możliwości czasowe się pojawiły, trzeba to wykorzystać :)

PostNapisane: N, 17-09-2017, 17:05 
Stały bywalec

Mała aktualizacja:
konto 100 USD do testów w tym tygodniu wyzerowałem :D short na GU wbił ostatni gwóźdź do trumny.

Bardzo dużo się zmieniło i bardzo dużo trejdów wykonałem, mój sposób trejdowania zmienił się o 180 stopni, nastąpił olbrzymi progres,

Na koncie longterm mam odpalonego longa na GA i już prawie 600 pips zysku, ale tam w sumie same zyskowne transakcje mam, tylko jedna była stratna, bo ustawiłem SL.

dla skalpu i H4 stworzona zupełnie nowa strategia, nekio to dzięki Tobie, ruszyło mnie to do myślenia.

Teraz wypisze część wniosków z tych wszystkich testów:
- Najlepsze SR to zamknięcia ostatniej świecy rocznej i miesięcznej, może być też wcześniejszej z przed kilku lat/miesięcy, jeśli znajduje się w nietestowanej strefie SD, oraz poziomy high/low tych świec,
- klasyczne PA nie ma zupełnie sensu, ponieważ wszystko co zarobimy i tak oddamy prędzej czy później, wynika to z trzymania sie zasad i stosowania SL.
- SL najlepiej zastąpić lepszym zarządzaniem kasy na koncie i graniem na kilku kontach ( jak jedno się wtopi to gra na drugim, a jak spory zysk wypracowany np. potrojenie konta to również gra na drugim, bo nie da się w moment wypłacić pieniędzy, broker musi sprawdzić wszystkie transakcje przed wycofaniem środków).
- czekanie na jakąś formacje świecową na wyznaczonym poziomie to dla mnie aktualnie zupełny kosmos :D Nawet nie wiem jak mogłem w coś takiego wierzyć :D
- strefy SD działają,

W sumie na testowym koncie w ostatnim tygodniu miałem obsunięcie na poziomie 45%, bardzo wysoki lewar i zamknąłem stabilnie na koniec tygodnia zysk na ponad 35%, słabo ale nie dopilnowałem wszystkiego.

W tej chwili będę robił EA pod tą strategię, bo widzę że się da :)

PostNapisane: Pn, 18-09-2017, 19:21 
Stały bywalec

Dużo traidów zrobiłeś i dużo strategii przetestowałeś. Moim zdaniem najlepiej Ci szło na Ichimoku. Wystarczyło dłużej trzymać pozycję i sl nad chmurą i byś zaczął zarabiać. Musisz się zastanowić czy chcesz się bawić czy zacząć zarabiać pieniądze. Aby zacząć zarabiać wystarczy poznać i zrozumieć jedna strategię. Jak zrozumiesz ja to trzeba się jej trzymać. Strategia to nie tylko miejsce gdzie się w chodzi ale i również zrozumienie na czym strategia zarabia. Jeśli na 3 fali to szukamy miejsc gdzie może występować 3 fala i tylko tam wchodzimy. Musimy też poznać czym taka fala się charakteryzuje i jak się kończy i czy jest sens dalej trzymać pozycje. Jeśli zaś po akumulacji lub dystrybucji to kiedy ma to miejsce bo akumulacji czy dystrybucja to nie jest każda konsolidacji. Przy wielu obserwacjach w końcu się zaczyna zauważać kiedy dział a kiedy nie. Ważę jest to aby obserwować rynek w ten sam sposób dlatego trochę zmarnowałeś ten czas bo co chwile zmieniając strategię niczego się nie nauczysz. Wynika to stad iż każda strategia ma układ który się powtarza i trzeba się nauczyć go wychwytywać a na to potrzeba czasu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]