Teraz jest Pn, 21-05-2018, 05:06

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 31-07-2017, 23:38 
Stały bywalec

Pochwały: 3
Podsumowanie miesiąca i brakujące zamknięcia:
AJ druga połowa BE
EJ druga połowa +1 USD
kolejny long EJ: straty -7 i -2 USD
dzisiejszy EA, połowa zamknięta na +5 USD

postanowiłem ulepszać strategie w kierunku szybkiego zabezpieczenia pozycji, aby nie przeciągać transakcji, bo przez takie akcje ładny zjazd miałem na koncie.
Do tego dodany został kolejny warunek przed otwarciem pozycji w celu zwiększenia skuteczności.

poljot, ja myślę trochę inaczej, ale to i tak jest bez znaczenia, ponieważ:
Forex jest w 100% dla nas losowy, a najbardziej doskonałe wejście ma 50% powodzenia, także jedynym wyjściem aby zarobić, jest odpowiednie prowadzenia pozycji, zabezpieczanie zysku i niwelowanie strat,
jeśli się okaże, że w najlepszym wypadku wyjdziemy na zero, to faktycznie nie ma to sensu, ponieważ jesteśmy stratni na czasie, no chyba, że to tylko w ramach hobby,
jak masz jakąś inną teorię, albo spostrzeżenie/przemyślenie to chętnie poczytam :)

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 1-08-2017, 23:02 
Stały bywalec

Przy tej strategii 3 do 1 to minimum żeby jakieś grosze zarobić a puki co R:R masz 1:1. Też trudną parę sobie wybrałeś. Eur/jpy jest w konsoli. puki jej nie wybije to bym tej pary nie ruszał. Spróbuj Audusd Konsola wybita teraz powinien być retes i ostro na buy. UsdSek i Usdpln też powinny mieć dynamikę. Myślę, że do tej strategii powinieneś wyszukiwać pary w których zostały powybijane konsole na dużych tajfremach i jest szansa na duża dynamikę ceny. W konsoli uzyskanie zysku 3 do 1 jest trudne jak tak dalej pójdzie to wyzerujesz rachunek. Też powinieneś sobie w prowadzić coś takiego co daje Tobie możliwość piramidownia pozycji. np. zamykasz 90 % pozycji a 10 zostawiasz na kontynuację ruchu. Masz ciasne sl wiec rzadko to będzie wychodzić. Ale może się okazać, że dzięki temu masz zyski. Właściwie Piramidowanie bardzo poprawia skuteczność. Ja np. rozstawiam piramidę o wielkość konsoli. mierzę szerokość konsoli i kolejne zlecenie nie może być wcześniej niż wielkość konsoli. W ten sposób jak jest konsola to mi nie łapie zleceń a po jej wybiciu albo zarabiam z kilku pozycji albo tracę jedna lub dwie. W tedy skuteczność powinna Tobie podskoczyć do 50-60%. Też radził bym Tobie pobawić się bez sztywnego sl np. zamykasz pozycję w tedy kiedy wybije cena z konsoli w przeciwna stronę niż myślałeś ale dopiero po 3 świecach a jak wrócić do konsoli to znowu czekasz aż wybije w Twoim kierunku. Ja dzięki temu zrozumiałem że w tygodniu są 1, 2 dni które dadzą zarobić a reszta czasu to czekanie a cena wafluje raz na minus ras na pus .

PostNapisane: Cz, 3-08-2017, 13:01 
Stały bywalec

nekio, dobrze piszesz ale:
strategia nie jest gotowa, największe straty mam przez zagrania na odwrócenie trendu, ponieważ właśnie tylko takie zagrania miałem grać, teraz widzę, że to nie daje zupełnie zarobić,
z SL nie mogę zrezygnować, już kiedyś sprawdzałem gre bez SL, takie rozwiązanie nie jest bez sensu, jak na wejście można poświęcić całe konto,
Obecnie robię tylko statystykę do strategii, aby wykonać jak najwięcej zagrań, od następnego miesiąca już będę grał bardziej gotową wersją, do tej pory wyciągnąłem już bardzo dużo wniosków,
piramida jak najbardziej wchodzi w grę, i napewno będzie :)

PostNapisane: Cz, 3-08-2017, 17:58 
Stały bywalec

Jak grasz na odwrócenie trendu to zamykasz za szybko pozycje bo R:R musi być dużo większy. Musisz dać szanse cenie wrócić niech przetestuje poziom i wybije kolejny dołek. w tedy dopiero można zabezpieczyć pozycję na be. Tylko tak można uzyskiwać duże R:R Na odwrócenie trendu wchodzi się po to aby złapać duży ruch a nie dwie świeczki. W dodatku nie można przesuwać szybko sl i musi być większa przestrzeń na oddech. Przy odwróceni trendu są często duże wahnięcia i szybkie odejście ceny w przeciwnym kierunku. i powinieneś wyszukiwać momentów akumulacji i dystrybucji potwierdzonych fałszywym wybiciem w tedy dopiero zajmuj pozycję. Za bardzo się skupiasz na perfekcyjnym wejściu. Podejmowanie decyzji na podstawie dwóch świeczek. zawsze rozwali konto. Zawsze musi być najpierw poziom a później sygnał. Sposób który pokazujesz to tylko sygnał wejście. a brakuje dodatkowych potwierdzeń. np. cienie na niższym interwale czasowym

PostNapisane: So, 5-08-2017, 12:59 
Stały bywalec

nekio, takie są plany, widocznie brakuje mi doświadczenia, albo czegoś innego, albo po prostu jeszcze za mało prawdziwych pozycji rozegrałem, bo symulowanie daje inne doświadczenie, niż rozgrywanie realnych trejdów w prawdziwym czasie.

Będę teraz wklejał transakcje z tygodnia na koniec tygodnia, dzięki temu widać będzie gdzie cena dalej poszła, a nie od razu po zamknięciu:
EA: SL drugiej pozycji, przesunięty za szybko, w sumie +5 USD
GC: OK, w sumie też +5 USD
AJ: za wcześnie zamknięta, miałem jeszcze sporo miejsca do moich strategicznych poziomów, strata -3 USD
EJ: OK, strata -11 USD
UC: ok, pierwsza połowa -3 USD,

Wynika, że w 40% pozycji popełniłem błąd i spowodował on strate i brak zysku,
piszę to dlatego, że strategia jest prawie kompletna i widzę jak coś jest nie tak.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: So, 5-08-2017, 17:14 
Stały bywalec

Według mnie za bardzo się przywiązujesz do świeczek. Używasz wskaźnika, ale go nie wykorzystujesz. Moim zdaniem powinieneś sl stawiać nad lub pod chmura a wychodzić z pozycji w momencie przebijania dynamiczna świeczką średnich w przeciwnym kierunku niż pozycja GBPCad lub EurAud przedostatnia świeczka . Nie powinieneś zajmować pozycji jak świeczki są za bardzo oddalone od chmury EURJpy druga pozycjia. Powinieneś zagrywać na odbicie od chmury (kontynuacja trendu wąski sl ) lub na przenikniecie chmury(
zmianę kierunku ruch sl szersze i więcej cierpliwości to jest proces a nie chwila wiec i przesuwanie sl musi być po woli). Czyli to co zrobiłeś na AUD/jpy. EUR/jpy bym odpuścił ponieważ średnie i świeczki są za blisko chmury ( przenikają się ,nie ma dynamiki ). Na GBp/Cad bym zajmował pozycje wcześniej za raz po dynamicznej świecy która przebiła chmurę. Na USD/CAD sl pod chmura sprawił by że jesteś jeszcze w trendzie sl dopiero teraz bym przesunął po tym jak po reteście średnia zostanie dynamicznie przecięta przez świeczkę i wybije nowy lokalny szczyt . W ten sposób na AUDJpy był byś jeszcze w pozycji. . Masz tendencje że za szybko chcesz zabezpieczyć pozycję. Przez to bardzo często Ciebie czyści mimo tego że kierunek dobry. Jak jesteś za długo w trendzie to panikujesz zamiast dać cenie iść. Musisz pamiętać, żę zmiana kierunku trwa i jedna korekta go nie zmieni.

PostNapisane: N, 6-08-2017, 08:42 
Stały bywalec

nekio, ja wiem, że to wszystko jest logiczne, błędy popełniłem być może dlatego, że wprowadziłem zmiany w strategii które mi nie utkwiły w pamięci,
w praktyce to wszystko jest bardzo trudne do zrealizowania, musimy ciągle iść na kompromis z rynkiem, kwestia osiągnięcia równowagi, każda strategia daje te same wyniki, to wszystko jest bardzo złożoną strukturą, której nie da się oszukać ani podejść sposobem.
Bardzo mało osób pokazuje w 100% wyniki ze swojej gry, większość to ściema, jak coś idzie nie tak, to się wycofują albo nie pokazują wszystkiego.
Przed ichimoku grałem strategią PA podobną do tej co pokazał Fx-Kris, wykonałem kilka zleceń i nie miałem żadnego stratnego, można pomyśleć że święty gral, ale tak nie jest, czas który na to poświęciłem, być może nie jest tego warty, nie wiem do końca jak się do tego odnieść, ale czułem, że przyjdzie czas, że wtopie, pozatym ichimoku wygląda znacznie lepiej na historii.

Interesuje się rynkiem od 2011 roku, czyli ponad 6 lat, nie grałem w 100% tego czasu, bo miałem kilkuletnią przerwę,
wcześniej już zrobiłem wpis, że na FX nie da się zarobić handlując walutą, nie jestem w stanie udowodnić, że jest inaczej, choć bardzo bym chciał,
wykonałem tysiące transakcji różnymi sposobami, do tego automaty wskaźniki symulatory,
myślę, że jest jakiś kompromis, opracowuję strategię, pod warunki, które narzuciłem z góry,
jeśli ktoś ma spore doświadczenie na FX i chce pomóc w wyszukaniu najlepszego kompromisu, to zapraszam do współpracy.

PostNapisane: N, 6-08-2017, 10:26 
Stały bywalec

Ja Ciebie rozumiem bo też przez to przechodziłem. Oczy mi otworzył https://consiliuminvest.com/pl/traders/ ... arfx/ideas zdałem sobie sprawę że rynek jest po wolny nawet jak ma silne wybicie jedną świeca to i tak jest retest tego wybicia który może trwać w czasie. To co sprawiło że zacząłem zarabiać to moment wtórym śledząc Pawła Swjacara uzmysłowiłem sobie że za szybko wychodzę z zyskownych transakcji. nie daje się im rozwinąć Paweł Szwajcar trzymał pozycje po parę paręnaście dni a ja w tym momencie zerowałem po mały swój rachunek. Mimo tego że kierunek obstawiłem dobrze. Jak chcesz zarobić to na h4 trzeba trzymać pozycję parę paręnaście dni. Tak na prawdę używając sama chmurę też jesteś w stanie zarobić. np. wchodzi na odwrócenie trendu po przeniknięciu chmury i wychodzisz jak chmura zostaje przeniknięta w druga stronę. Zrób sobie takie doświadczenie. Przestań patrzyć na świeczki. Tylko rozwiń sobie siatkę zleceń na buy stop i sell stop. odległość po miedzy kolejnymi zleceniami to szerokość konsoli na h4. Buy Stop rozwijasz nad ceną sell stop pod ceną. zrób to bez sl zamykasz pozycję w momencie kiedy masz spiramidowe 3 pozycję Lub jeśli twój wypadkowy zysk to 10% konta na plus puki tego nie osiągniesz to cały czas czekasz nic nie robisz. Jak cena złapie 2 pozycję na buy i zacznie iść przeciwnie nic nie robisz czekasz aż wiejcie parę pozycji na sellStop. Jak zamykasz pozycje to resetujesz wszystkie zlecenia i rozstawiasz siatkę od początku. I czekasz, czekasz. Forex to inwestycja a jak każda inwestycja wymaga czasu. Jak cena idzie w Twoim kierunku to się z niej nie wychodzi tylko czeka.

PostNapisane: N, 6-08-2017, 15:28 
Stały bywalec

nekio, to co piszesz jest interesujące,
faktycznie nie testowałem takiego podejścia,
rozumiem, że chodzi o ustawienie siatki zleceń w odległości od siebie na szerokość konsoli,
to ma w sumie sens, choć myśląc logicznie precyzyjne jedno wejście powinno dać prędzej zarobić z mniejszym ryzykiem, ale jednak tak się nie dzieje,

Zrodził mi się właśnie pewien pomysł w głowie,
to wyeliminuje problem wyglądu świec i uprości wiele spraw,
od jutra będe to testował.
Oczywiście nie rezygnuje ze swojej głównej strategii, będę testował obie naraz.
Ma to sens i będzie działać,
Nawet jak by się otworzyły pozycje w obie strony, to stratą będzie szerokość konsoli, a i tak musi w końcu pójść w którąś stronę.

PostNapisane: N, 6-08-2017, 19:52 
Stały bywalec

W tym podejściu chodzi o to, aby sobie uzmysłowić że:
1 nie precyzja zarabia a ruch ceny.
2. ruch na którym da się zarobić jest rzadko i trzeba na niego poczekać i w miedzy czasie nie stracić kapitału.
3. Taki ruch ceny zawsze występuje i jest dynamiczny , ale nieraz na niego trzeba poczekać i paręnaście dni. (po prostu frajerzy na niego musza oddać gotówkę)
4. bycie na lekkiej stracie to nic strasznego bo jeden dzień wynagrodzi czekanie.
5. Retest jest czymś normalnym i dając możliwość cenie na retest zarabia się więcej.
6. Tak naprawdę to sztywny sl jest często przyczyną wykrwawiania się rachunku. (ile razy zdążyło się Tobie że cena wywaliła Ciebie na sl i poszła w Twoja stronę )
Umiesz wchodzić w pozycję i obrać właściwy kierunek, ale się boisz trzymać zyskowną pozycję. to podejście mam nadziej, że zmieni Twoje podejście.
Na h4 jeśli obrałeś właściwy kierunek to 3 dni jest minimum w jakim powinieneś trzymać pozycję. W tym podejściu nie musisz obierać kierunku cena sama zrobi to za Ciebie. Cena sama Ci pokarze gdzie był właściwy kierunek a gdzie tylko retest. Ja już jestem na etapie gdzie obieram sam kierunek w jedna stronę mam większe zyski, ale i obsuniecie kapitału i uczę się nie bać wypłacać zysków. Jeszcze ważna sprawa każdy pozycja musi być otwarta z taką samą ilością lotów. Dopiero można podwoić ilość lotów jak konto zrobi razy 10 i maxymalnie na 3 nie skorelowanych ze sobą rynkach. Nie musi być tylko Fx może być złoto czy olej lub dax.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]