Teraz jest Wt, 21-08-2018, 13:31

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 12-08-2017, 16:32 
Stały bywalec

Pochwały: 3
Koniec tygodnia:
UC, druga połowa zamknięta na +5 USD
GA, SL -7 USD,
GC, SL -13 USD
AJ, w sumie +23 USD

do tych par z GBP coś czułem, że będzie lipa, GC dobrze się zapowiadało, jedyny problem do sygnał w chmurze i na poziomie konsolidacji, więcej takich wejść nie robie,
GA, wejście z małym SL, troche nieciekawe miejsce, ale warunki na otwarcie spełnione,

nekio, co do piramidowania, odpaliłem shorty na GU (na innym koncie), i zamknąłem po 3 pozycji, mam mieszane odczucia co do tego, ryzyko wydaje się z byt duże, jak by zmienność była większa to ok, długi impuls i po sprawie, rynek potrafi zawrócić w najmniej oczekiwanym momencie.

strategia już jest w pełni kompletna, teraz czas na MM.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pt, 18-08-2017, 10:50 
Stały bywalec

Koniec testu i gry strategią, czas podsumować:
GU, -2 USD
AJ -6 USD
UC -9 USD,

Grałem nią prawie 3 miesiące, w sumie rozegrane 42 trejdy, mocno została udoskonalona od pierwszej wersji i nie jest to już w chodzenie w ciemno.
Niemam pojęcia, czy się da zarabiać za pomocą ichimoku, ten kto zarabia to pewnie wie, napewno na skalpie da się tym wskaźnikiem trochę szarpnąć z rynku.
Dowiedziałem się i uzyskałem tą strategią to co chciałem i jestem zadowolony,
Niby prawie 80 dolców w plecy, ale warto było, choć można było to samo zrobić na demo :D

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pt, 18-08-2017, 18:46 
Moderator

Pochwały: 22
Odpowiedź masz: nie da się nią zarabiać, ale na pewno walory estetyczne posiada jak i potrafi podnieść ciśnienie w oczekiwaniu na wynik :)

Prawda na rynkach jest bardzo brutalna - żadna strategia nie zarabia od tak sobie puszczona - gdzieś tam edge istnieje, pojawia się i znika, ale z pewnością nie istnieje on w tego typu metodach.

PostNapisane: So, 19-08-2017, 12:02 
Stały bywalec

wejscia.jpg

Dlaczego wyszedłeś z pozycji zaznaczonych na czerwono. Przecież nie było żadnych przesłanek na odwrócenie trendu. Swingi były cały czas w Twoją stronę Dla mnie logiczne wyście jest tylko to co zaznaczyłem na niebiesko. Piszesz, że masz system. Ty nie masz systemu tylko sposób wchodzenia w pozycje. Ale brakuje w nim sposobu prowadzenia pozycji tak aby uzyskać R:R co na mniej 1:4. Bez piramidowa max skuteczność to 38%. Przy 10 próbach powinieneś mieć co najmniej 3 wejścia z których uzyskasz co najmniej R:r 1:4. Jeśli Ci się nie udaje to musisz zmienić coś w prowadzeniu pozycji. Z tych wejść co pokazałeś to można było i piramidowa i zrobić R:R większe. Sposób wejść FXkrisa też nie jest zły, ale on zarabia nie dlatego, że wchodzi tylko że prowadzi pozycję. Ja to dopiero dostrzegłem jak sam zacząłem zarabiać. To widać u niego w tle. ale patrząc wprost tego nie zobaczysz. Traiding to nie matematyka tylko inwestycja. Trzymamy jak słingi idą w naszym kierunku uciekamy jak swingi idą w przeciw nam. Puki tego nie zrozumiesz to nie zarobisz.
satment.jpg
To jest z mojego konta. Do trejdu 700 traktowałem forex jak matematykę nie potrafiłem zaufać swojemu doświadczaniu i ciągle dopłacałem. To co zmieniło moje podeście do inwestycji to się z Toba tym podzieliłem, ale to po prostu zlałeś. Trading nie jest dla każdego. Trzeba być Cierpliwy, ale cierpliwym nie w traceniu, ale w trzymaniu pozycji zyskownych.

PostNapisane: So, 19-08-2017, 21:48 
Stały bywalec

nekio napisał(a):
wejscia.jpg

Trzeba być Cierpliwy, ale cierpliwym nie w traceniu, ale w trzymaniu pozycji zyskownych.

Po części się z Tobą zgadzam, ale wydaje mi się, że trzeba tu znaleźć złoty środek.
Swego czasu miałem taki okres, że trzymałem bardzo długo pozycje, bo nie miałem problemu z trzymaniem pozycji w grze...a właściwie to miałem problem z przetrzymywaniem pozycji. Potrafiłem oddać kilkuset pipsowy zysk.
Moim zdaniem waluty nie są idealne do długich ruchów (chociaż to względna sprawa) i trzeba wiedzieć kiedy dobrze wyjść. Temat szeroki jak Amazonka przy ujściu :)
Grasz na H4? I wychodzisz jak sekwencja swingów się załamie? Biorąc pod uwagę fakt, że wspominałeś o piramidowaniu to wydaje mi się że oddajesz sporo zysku pozwalając przy załadowanych kilku pozycjach na cofnięcie do załamania struktury swingowej. Nie jest to dla Ciebie problemem?
Jeśli się sprawdza to ok bo to najważniejsze.

-- Dodano: So, 19-08-2017, 21:10 --

mkubuxk napisał(a):
Odpowiedź masz: nie da się nią zarabiać, ale na pewno walory estetyczne posiada jak i potrafi podnieść ciśnienie w oczekiwaniu na wynik :)

Prawda na rynkach jest bardzo brutalna - żadna strategia nie zarabia od tak sobie puszczona - gdzieś tam edge istnieje, pojawia się i znika, ale z pewnością nie istnieje on w tego typu metodach.

Sporo wiedzy i doświadczenia jest w Twoich komentarzach i opisach rynku...tylko mało pozytywów jeśli chodzi o możliwość zarabiania :)
Nie jest może tak, że tym słynnym "edge" nie jest po prostu doświadczenie i obycie z rynkami?
Jakie metody masz tutaj na myśli?

Wydaje mi się, że ten "edge" właśnie buduje doświadczenie i potem sama metoda ma już mniejsze znaczenie, ale mogę oczywiście się mylić.
Byli traderzy (np. Fx-Kris) czy dzienniki (np. Mińka - z tego co pamiętam grał SD) które pokazywały, że można uzyskiwać pozytywne rezultaty...chociaż moim zdaniem te pozytywne wyniki wynikały właśnie z ich doświadczenia i dodatkowo przyjętego zestawu dobrych zasad.

PostNapisane: N, 20-08-2017, 06:48 
Stały bywalec

W chodzę w podobnych momentach jak Buho, ale kierunek obieram z W1. Staram się wyłapywać momenty akumulacji i dystrybucji. np. tak jak to ma miejsce na eur/jpy na D1 i TP do poprzedniej konsoli. Bez piramidowania też gram kont trendowo na mniejszych interwałach czasowych, ale też w momentach akumulacji i dystrybucji.
eurjpy.jpg

Eurjpy rynek jest już mocno wybrany, i może być szybki ruch do tp, ale jak będzie korekta to jeszcze dobiorę

PostNapisane: N, 20-08-2017, 20:09 
Stały bywalec

Powiem wprost co się stało,
sprawę ichimoku zawalił mi zbyt szybki rozwój strategii, miało bym głównym elementem strategii, a okazał się przeszkadzający na wykresie,
w tej chwili bez ichimoku jestem w stanie zagrać w najlepszych miejscach jakie by pokazał, bez brania kiepskich miejsc, dlatego wylatuje.
ichimoku pokazywał trend i ładnie prowadził cenę, ale nekio dobrze zaznaczyłeś, nie wykorzystałem tego, faktycznie pierwsze założenia były takie, że miało być dłuższe trzymanie pozycji aż przynajmniej niebieską linię przebije, a nawet chmure.

co do EURJPY, bardzo fajne wejście na ciekawym poziomie, też bym je brał, poziom TP, czekam tam mniej więcej na longa.

Miałem tego nie robić, bo zacząłem już grę na na wyższych TF z wejściami minimum D1, ale od poniedziałku pomęczę jeszcze H4, ale tym razem już bez ichimoku, zostało 23 dolce, pierwsze założenie jest takie aby przetrwać i szybko brać zysk, bo to za mała kwota do prowadzenia pozycji :D

nekio, nie myśl, że olałem to co pisałeś, bo wcale tak nie jest, dało mi to do przemyślenia pewnych rzeczy i zauważenie nowych możliwości, które już niedługo wykorzystam, powiem krótko: będzie grubo :D

PostNapisane: N, 20-08-2017, 21:55 
Stały bywalec

Jak chcesz sobie zając podobnie pozycje to popatrz na EUR/usd D1. Szykuje się na nim Sell.
eurusd.jpg

PostNapisane: Pn, 21-08-2017, 20:04 
Stały bywalec

nekio, też obserwuje, może jutro będzie okazja.

PostNapisane: Wt, 22-08-2017, 20:43 
Stały bywalec

Zastanowiło mnie to, że mi gratulowałeś wejścia na eru/jpy. Tak jak było by to coś wyjątkowego. A tak nie jest, po prostu mój sposób prowadzenia pozycji na to pozwala. Każdy mój udany trajd tak wygląda a mam skuteczność 85% wiec prawie każdy trajd tak wygląda. Dlatego ja jestem w sposób powtarzalny zarabiać. Mam otwartych kilkanaście trejdów i każdy tak samo wygląda. Jak się dłużej trzyma pozycje zyskowne, to się wytwarza, tak jakby kula śnieżna, zyski Ci dają wejść w kolejne trejdy. Ja nie zmieniam wielkości pozycji tylko wchodzę w nowe transakcje. A poprzednie jak niema przeciwskazań to ciągle trzymam
Jak tylko mi się wygenerują jakieś zyski to otwieram kolejne zlecenia. W ten sposób z małej kasy można zrobić w dość szybkim tempie duża kasę. Oczywiście nieraz się zdarzy, jakiś feralna szpila co wywali konto, ale jest rzadko i dlatego co parę miesięcy trzeba wypłacać kasę. Na innym rachunku ostatnio mnie srebro wycięło a miałem w miesiąc czasu 600% konta zrobione, Dlatego też warto mieć kilka kont i nie dublować zleceń.
USD/MXM W1 Sell podobnie wygląda?
usdmxm w1.jpg

eru/jpy Ciągle otwarte

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]