Teraz jest Cz, 22-02-2018, 12:37

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 9-07-2017, 22:29 
Stały bywalec

Pochwały: 3
Zjazd na GBP trochę psuje mi plany, ostatni tydzień ogólnie przegapiony, pozycje zabezpieczone na maksymalnie 30 USD straty, nie będę robił większych SL bo to niepotrzebne ryzyko,
nie redukowałem tylko dlatego, bo korekta to naturalna sprawa,
DAX wygląda jak by się szykował na sell, ale chmura go jeszcze trzyma na wsparciu pod longi :)

PostNapisane: Wt, 11-07-2017, 11:14 
Stały bywalec

Wczorajszy short na AU, początkowy SL nad chmurą, ale potem szybko zmniejszony, ponieważ takiego wejścia wogle nie powinno być, może pomyliłem TF D1 z H1, nie pamiętam, SL 5 USD

strategia mi się bardzo ładnie klaruje, myślę, że od następnego roku jak nic się nie zmieni, to wejde grubiej i konkretniej :)

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Śr, 12-07-2017, 01:18 
Stały bywalec

No i stało się, UC na SL -11 USD
GA też SL -10 USD
GN zostało,
GAN trochę przetrzymałem,

będą zmiany przy zarządzaniu pozycją

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pt, 14-07-2017, 17:15 
Stały bywalec

Ten tydzień dość mocno mnie załatwił,
UJ SL 12 USD
GN SL 18 USD,

PostNapisane: Cz, 20-07-2017, 23:12 
Stały bywalec

Kolejne zagrania zamknięte:
EJ, SL -11 USD
NJ, SL w sumie -9 USD
Dało się zmniejszyć stratę, ale kolejny raz, nie skorzystałem z tej dogodności,

statystyka wygląda coraz gorzej, ale to jeszcze nie koniec, modyfikuje zasady, ze wszystkiego są wyciągane wnioski, a idealną formacje już znam, ale bardzo rzadko ona występuje.

PostNapisane: Wt, 25-07-2017, 10:46 
Stały bywalec

Wczorajsze GU zamknięte na -1 USD, koniec z przetrzymywaniem pozycji.

PostNapisane: Wt, 25-07-2017, 23:29 
Stały bywalec

Pozycja AJ i EJ dzisiaj otwarte i zredukowane:
AJ +4 USD
EJ +5 USD
reszta zabezpieczona

PostNapisane: Pt, 28-07-2017, 20:36 
Administrator

Pochwały: 2
Średnie (Ichimoku) to tylko matematyka, podobnie z wskaźnikami, pivot pointami. Moim zdaniem na tym się nie da zarobić, bo rynek to tylko emocje. Twoim celem jest zabrać komuś pieniądze a zatem musisz wiedzieć, kiedy popełnia błędy. Średnie pieniędzy Ci nie dadzą według mnie.

PostNapisane: So, 29-07-2017, 01:25 
Stały bywalec

poljot, każda dobra metoda, ma taką samą skuteczność, ale inną łatwość używania,
nie udowodnisz, że jest inaczej,
mała zmiana w strategii, może naprawdę mocno zmienić wynik.

W tej chwili mam dopracowaną strategie na skalp ichimoku, jednak nie mogę jej używać, bo to tego trzeba czasu, którego nie mam.
Na H4 i wyżej mam inne podejście, prawie już dopracowane, ale jeszcze nie mam realnych wyników.
Obecnie ichimoku to najlepszy wskaźnik jaki znam, ale każdy i tak używa go po swojemu, kwestia ile potrafisz z tego co pokazuje skorzystać :)

PostNapisane: Pn, 31-07-2017, 20:45 
Administrator

Pochwały: 2
Myślę, że tylko logiczne metody mają sens. Ruch ceny zależy tylko od jednego: decyzji człowieka. A według mnie ludzkich decyzji nie da się opisać żadnym modelem matematycznym a tym bardziej prostym wzorem średniej kroczącej. Jeden kupuje, bo dzisiaj ma zły dzień i chce odreagować, drugi sprzedaje bo udało mu się dobić dobry kontrakt zagraniczny, trzeci kupił, bo mu taksówkarz doradził.

Natomiast wszyscy popełniamy te same błędy i jak będziesz wiedział, gdzie i kiedy te błędy są popełniane to wtedy wygrasz. Bo Twój zysk to zawsze czyjaś strata i błąd.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]