Teraz jest Pn, 18-06-2018, 17:43

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 29-10-2016, 19:15 
Gaduła

Pochwały: 3
mkubuxk napisał(a):
Minęły 2 miesiące. Jakis update konta Nekio może ?

Ładny wynik !

PostNapisane: Cz, 8-12-2016, 11:20 
Moderator

Pochwały: 22
Kolejny Update.

Tym razem źle fundamentalnie rozpoznałem złoto. Zaklasyfikowałem złoto do metali po wyborze trumpa, a korelacyjnie poszło idealnie z tnote a więc odwrotnie do metali typu miedź, etc. Kiepski call i tu mamy brak zysku mimo trafnych calli na EURCHF, USDCHF , USDJPY. Złoto ma większą wagę na platformie. Czekam w tej chwili na korelacyjny pullback do tnote po podwyżce stóp.

Ogólnie impuls trumpowy to typowy inflationary trade , a więc wycofujemy się z obligacji i mamy złamany wielo wieloletni trend na obligacjach. Obligacje jednakże to nie jest jakaś egzotyczn waluta, żeby tam wszystko się działo od razu więc w momencie gdy wszystkie karty będą na stole po podwyżce stóp i ostatnie ręce w grze zainwestują na wzrost stóp powinien nastąpić pullback na tnote a więc i na złocie ( czyli cena obligacji na chwilę w górę i cena złota na chwilę w górę ). Dlatego nie ustawiam SL dla złota narazie a czekam na rozwój sytuacji i wychodzić będę na pullbacku. Takie błędy widać po czasie zawsze oczywiście. Złoto dodatkowo było mocno crowded w longi czego nie doceniłem ( co też widać po fakcie )

Na większym koncie powoli do przodu bez większych błędów.

-- Dodano: Cz, 8 grudnia 2016, 11:44 --

Z moich podstawowych calli na najbliższy czas to:

EURCHF nie zejdzie poniżej 1.06

UK100 nie zejdzie poniżej 6400

AUDUSD nie zrobi nowego lower low z weekly a to daje duże pole do popisu dla strategii bez sl z niskim ryzykiem ale wiecznym odnawianiem profitu na pozytywnym swapie.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Cz, 8-12-2016, 19:32 
Gaduła

Dalej widzę że jest super wynik. Ja ładnie wykupiłem ropę . Na wyborach nie spekulowałem, bo byłem przekonany co do Trumpa, ale nie wiedziałem jak rynki zareagują.

PostNapisane: Pt, 9-12-2016, 01:06 
Stały bywalec

AU faktycznie prosi się o longa, ale jasnej sytuacji jeszcze nie ma, bo się klinuje,
mkubuxk, przewidujesz to na podstawie AT czy AF?

PostNapisane: So, 10-12-2016, 15:07 
Moderator

Trend od początku tego roku na AUDUSD jest skorelowany w jakimś stopniu z odbiciem na surowcach i cyklem obniżek stóp procentowych w australii. Dopóki nic tu się nie zmienia to wszystko powinno być po staremu. Nie zakładam wielkiego longa na AU - raczej brać krótkie longi w konsolidacji bo nie wygląda jak narazie by AUD robiło nową falę spadków.

Z rynków akcji bardzo dobrze się zapowiadających widzę również WIG20. Dużo się trąbiło o odbiciu na początku roku i nie zrealizowało się ono ale w tej chwili mamy parę kluczowych spółek typu PZU i wyjaśniecie sprawy repolonizacji banków i składu zarządków oraz spółki typu KGHM które poszły za reflation trade trumpowym.

Dodatkowo złotówka się przeceniła i na indeksie WIG20 USD zrobiliśmy 50% korekty a to jest mega dużo jak na gospodarkę która wcale się nie zawaliła.

WIG20 to jest analogiczna sytuacja to FTSE100 brytyjskiego kiedy to GBP osłabiło się z dnia na dzień o 20% - wtedy indeks wyrażony w dolarze zrobił się mega tani i nagle zamiast spadków na rynkach akcji zrobiliśmy dołek roczny i mega wzrost potem. To samo mamy na wigu. W cenie dolare polskie akcje są tak tanie że zagranicznym funduszom opłaca się je kupować tylko i wyłącznie dlatego, że są tanie.

PostNapisane: Wt, 3-01-2017, 14:34 
Moderator

Trading Call na ten rok:

W tym roku uproszczę trochę swoją strategię.

W poprzednim wpisie pisałem o WIG20 i powodach do jego wzrostów i nadal wszystkie elementy pozostają aktualne.

Sam fakt , że giełda zamknęła się wreszcie pozytywnie przy wszystkich elementach negatywnych ( elementy psychologiczne, plus spadek inwestycji ze środków unijnych ) sprawia według mnie, ze ten walor w tym roku ponownie zamknie się na plusie.

Strategia więc będzie polegała na sukcesywnym podkupywaniu WIG20 ( CFD ) kapitałem 13tys zł. Kapitał będzie lewarowany, ale nie więcej jak 1:3.

Podsumowując czemu WIG miałby rosnąć:

- dodatnie PKB
- brak negatywnej reakcji na poczynania spółek państwowych a nawet PZU pozytywnie odbiło w końcówce roku podczas skupywania aktywów zagranicznych banków
- trump trade i wzrosty na polskich spółkach surowcowych
- rekordowy poziom polskiego eksportu
- możliwe,że inwestycje ze środków unijnych zaczną w tym roku rosnąc biorąc przykład z Czech
- brak negatywnej reakcji giełdy na poczynania PIS i brak negatywnej reakcji na poczynania dotyczące resztki środków ulokowanych na OFE

Techniczny impuls na zasadzie pozytywnego zamknięcia roku, pozytywne otwarcie roku teraz, wykupione wskaźniki techniczne na wysokich sygnałach charakteryzujące tylko rynki w hossie ( wykupione W1 to cecha persystentności na indeksach giełdowych )

Ryzyko:

- flash crash na rynkach amerykańskich lub europejskich lub peryferyjnych ( typu EURCHF florr jak było, typu brexit, typu panika trumpa )
- bankructwo dużego banku - czyli również flash crash
- wzrost bezrobocia w Stanach lub Europie, negatywne GDP, negatywne PMI ,etc
- zanik presji inflacyjnej która się pojawiła i która stworzyła ostatnio pozytywne okienko do wzrostów
- dywergencje z interwałów weekly ale te najprędzej pojawią się za 10-20 tygodni a wcześniej powinno wypychać cenę w ich kierunku czyli wzrostowym

Według mnie mimo wszystko warto ryzykowac i sam przeznaczę na tę inwestycję kwotę rzędu 13tys zł. 5tys ulokowane w Mbanku a 8 w PZU ulokowane było w Bossa, ale już wyjęte.

W tym roku zarządzać też będę kwotą 100tys. Eur w IB, i może wrzuce w późniejszym okresie jakieś podsumowanie. Tu strategia lewar 1:1 lub mniej cel >10% r/r

Niestety konto od 100USD do miliona wysypało mi się pod koniec roku na złocie. Nie dało rady wyjść z transakcji jak chciałem i poziom konta spadł do 510USD. ( z 960USD ) co pokazuje jak ryzykowne są strategie wysokolewarowane. Nie mniej jednak udało się zrobić z tych 100USD 500usd.

Rok na koncie IB finalnie skończył się na 44460 a więc 11.5% r/r.

Nie będę też prowadził tego dziennika dłużej, bo uważam forum za przestarzały sposób komunikacji i wyjątkowo nieprzejrzysty. Chciałbym w tym roku uruchomić jakiś mini portal, gdzie wrzucałbym wszystko w przejrzystej formie sygnowany nazwiskiem bo się niczego nie wstydzę, a i tu jest ogromny bałagan.

Uważam, że mogę pisać nie gorsze artykuły od:

business insider, zerohedge, marctomarket czy z polskich chociażby independenttrader

Nadal wierzę, że szanse przeżycia na rynkach finansowych w wystarczająco długim terminie zbiegają do 0, ale dlaczego miałbym nie spróbować przeżyć jak najdłużej ? I nadal uważam ze zdrowy pesymizm to najlepsze podejście do inwestowania na rynkach. Najważniejsza zasada to zasada pisania bez ściemy.

Zawodowo postawiłem na model: 2 dni w tygodniu rynki finansowe po 8h i 3 dni inny biznes w celu dywersyfikacji i tak się czuję najlepiej.

Pozdrawiam i zycze sukcesów w tym roku !

PS: co do WIG20 a może Wy dostrzegacie coś czego nie dostrzegam ja ?

PS: męczy mnie również czyszczenie ciągle syfu który pojawia się na forum w postaci coraz to bardziej zakamuflowanych użytkowników firm od pozycjonowania w internecie czy też reklam fx. Liczba banów rośnie bardzo szybko i już nawet nie daje szansy na drugi post bo szkoda mojego czasu. Mini portal znacznie prostszy w utrzymaniu przeze mnie.

PostNapisane: Cz, 5-01-2017, 14:58 
Gaduła

mkubuxk napisał(a):
Trading Call na ten rok:

W

W poprzednim wpisie pisałem o WIG20 i powodach do jego wzrostów i nadal wszystkie elementy pozostają aktualne.

Sam fakt , że giełda zamknęła się wreszcie pozytywnie przy wszystkich elementach negatywnych ( elementy psychologiczne, plus spadek inwestycji ze środków unijnych ) sprawia według mnie, ze ten walor w tym roku ponownie zamknie się na plusie.

Strategia więc będzie polegała na sukcesywnym podkupywaniu WIG20 ( CFD ) kapitałem 13tys zł. Kapitał będzie lewarowany, ale nie więcej jak 1:3.

Podsumowując czemu WIG miałby rosnąć:

- dodatnie PKB
- brak negatywnej reakcji na poczynania spółek państwowych a nawet PZU pozytywnie odbiło w końcówce roku podczas skupywania aktywów zagranicznych banków
- trump trade i wzrosty na polskich spółkach surowcowych
- rekordowy poziom polskiego eksportu
- możliwe,że inwestycje ze środków unijnych zaczną w tym roku rosnąc biorąc przykład z Czech
- brak negatywnej reakcji giełdy na poczynania PIS i brak negatywnej reakcji na poczynania dotyczące resztki środków ulokowanych na OFE

Techniczny impuls na zasadzie pozytywnego zamknięcia roku, pozytywne otwarcie roku teraz, wykupione wskaźniki techniczne na wysokich sygnałach charakteryzujące tylko rynki w hossie ( wykupione W1 to cecha persystentności na indeksach giełdowych )

Ryzyko:

- flash crash na rynkach amerykańskich lub europejskich lub peryferyjnych ( typu EURCHF florr jak było, typu brexit, typu panika trumpa )
- bankructwo dużego banku - czyli również flash crash
- wzrost bezrobocia w Stanach lub Europie, negatywne GDP, negatywne PMI ,etc
- zanik presji inflacyjnej która się pojawiła i która stworzyła ostatnio pozytywne okienko do wzrostów
- dywergencje z interwałów weekly ale te najprędzej pojawią się za 10-20 tygodni a wcześniej powinno wypychać cenę w ich kierunku czyli wzrostowym

Według mnie mimo wszystko warto ryzykowac i sam przeznaczę na tę inwestycję kwotę rzędu 13tys zł. 5tys ulokowane w Mbanku a 8 w PZU ulokowane było w Bossa, ale już wyjęte.

W tym roku zarządzać też będę kwotą 100tys. Eur w IB, i może wrzuce w późniejszym okresie jakieś podsumowanie. Tu strategia lewar 1:1 lub mniej cel >10% r/r

PS: co do WIG20 a może Wy dostrzegacie coś czego nie dostrzegam ja ?

PS: męczy mnie również czyszczenie ciągle syfu który pojawia się na forum w postaci coraz to bardziej zakamuflowanych użytkowników firm od pozycjonowania w internecie czy też reklam fx. Liczba banów rośnie bardzo szybko i już nawet nie daje szansy na drugi post bo szkoda mojego czasu. Mini portal znacznie prostszy w utrzymaniu przeze mnie.

Moje proste subiektywne spojrzenie na WIG 20

Poziom graniczny 2096,6 tutaj wszystko się rozegra .

2017-01-05_13-55_Wykres WIG20 .png

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Śr, 11-01-2017, 04:34 
Stały bywalec

Siema :)
mkubuxk, to w takim razie czekamy na Twoja stronę.
Powodzenia !

PostNapisane: Cz, 23-02-2017, 10:51 
Moderator

A wig rośnie i rośnie

PostNapisane: Cz, 1-06-2017, 10:14 
Moderator

Mały update:

Wig cały czas sukcesywnie kupowałem, ale nie robił za dużych pullbacków więc myślę, że poniżej lewara 1:1. Dał zarobić 2200pln.

W międzyczasie wypłaciłem konto 100USD do miliona na poziomie 600USD ( a więc spadek 300USD i od 4 miesięcy stało w miejscu - tak więc FOREX jak ruletka jest dla mnie nadal przez większość czasu ) - myślę, że śmiało w tym było 600USD prowizji dla brokera - może więc gdyby nie te prowizje to coś by z tego było. Pokazuje jak bardzo bez sensu jest zawieranie wielu zleceń bo koszta prędzej czy później niszczą performance chyba, że byłyby niższe o 10 razy. Żeby taki handel się opłacał zamiast spread+prowizja = 1pkt powinno to być w granicach 0.1pkt.

Konto 100tys. ( dokładnie start 94.600 w tym roku ) Eur zwiększyło swoją wartość 3,4tys. Eur a więc performance poniżej rynku na którym inwestuje, ale z mniejsza korelacją jak w zeszłym roku - a to duży plus w przypadku recesji - choć najważniejsza jest i tak korelacja w spadkach do rynku bazowego a nie korelacja we wzrostach ( w zeszłym roku większa korelacja występowała w moim portfelu do rynku bazowego, ale za to byłem lepszy niż "rynek" ). Mimo zwiększenia depozytu nie zwiększyłem ryzyka - bardzo płaskie korekty na rynkach akcji i właściwie tylko wybory we Francji były czytelne dla mnie - cała reszta to szum. Prawda jest taka, że dopóki gospodarka jest mocno rozpędzona i nie ma ryzyka recesji to rynki nie zrobią niczego wielkiego - pojawi się choć jedna poważna rysa i 20% szybkich spadków jak nic - nie dostrzegę rysy to i żaden model nie pomoże , dlatego nie lewaruje. Ryzyko według Goldmana to już 30% - to nadal dużo mniej jak w 2008 roku. Moje dwa modele prawdopodobieństw wystąpienia recesji również nie dają sygnału. Tak więc nadal strategia to kupuj WIG i kupuj rynki akcji. Tym bardziej , że owy Goldman nadal ma WIG w rekomendacjach kupuj i nie blefował na początku roku. Wzrosty u nas na rynkach powiązały się z wyjściem z deflacji w lekką kontrolowaną inflację i ryzyka takie jak ZUS, czy PIS nie zrealizowały się.

Co do portalu swojego - nie udało mi się tego pomysłu dobrze komercyjnie przemyśleć jak i koncepcyjnie więc uznałem, że go nie będę robić w najbliższym czasie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]