Teraz jest Pn, 20-08-2018, 20:06

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 13-09-2016, 08:48 
Administrator

Pochwały: 2
nekio napisał(a):
Ciężko testować coś co się właśnie dzieje.

Czyli mówiąc konkretnie: nie masz się czym pochwalić bo dopiero testujesz metodę i na efekty trzeba poczekać. Po co zatem chcesz kogoś szkolić skoro sam nie jesteś przekonany?

nekio napisał(a):
Ale nie mam zamiaru nikogo na siłę przekonywać.

Jakbyś nie miał zamiaru to nie produkowałbyś tyle postów w tym temacie. Zamiast gadki-szmatki napisz konkretnie o co Ci chodzi.

PostNapisane: Wt, 13-09-2016, 15:57 
Stały bywalec

Nie ma zamiaru nikogo szkolić, chce pokazać na realnym wykresie jak zarabiać pieniądze. Zamiast krytykować to wyślij mi swojego emaila to się umówimy i na realnym wykresie pokaże krok po kroku swój sposób na zarabianie pieniędzy i w tedy jeśli będzie to do Du... to możesz zaczać pisać krytykę. Na razie krytykujesz coś oczym nie masz zielonego pojęcia.

PostNapisane: Wt, 13-09-2016, 16:51 
Administrator

nekio napisał(a):
Nie ma zamiaru nikogo szkolić, chce pokazać na realnym wykresie jak zarabiać pieniądze. Zamiast krytykować to wyślij mi swojego emaila to się umówimy i na realnym wykresie pokaże krok po kroku swój sposób na zarabianie pieniędzy i w tedy jeśli będzie to do Du... to możesz zaczać pisać krytykę. Na razie krytykujesz coś oczym nie masz zielonego pojęcia.

Ja już swój sposób mam, może nie jest idealny ale mi wystarczy i na tym poprzestanę. Mamy XXI w. po co robić indywidualny pokaz skoro możesz nagrać film? Nagraj go, załóż dziennik itp. jeśli kogoś zainteresuje to sobie zobaczy. Mnie nie interesuje co masz do pokazania.

PostNapisane: Wt, 13-09-2016, 21:49 
Stały bywalec

Pochwały: 3
Niema co się panowie szarpać i udowadniać,
nekio, grasz z trendem dlatego zarabiasz, proste :)

PostNapisane: Śr, 14-09-2016, 21:05 
Pasjonat

Pochwały: 46
Nekio gra na wybicie boxa pytanie ile razy zrobią fake :) fakt jest taki, że jak już wybiją to jest momentum bo wywala wszystkich co mają stopy w konsoli między innymi tych co graja od bandy do bandy i martyngały.

Co do zarabiania to może i jest to nudne bo klepie się te same schematy, ale moim zdaniem najtrudniejsze jest przetrwać okresy kiedy rynek się zmienia i wpada w różnego rodzaju marazm lub tez inną tendencję co widać na wielu crosach. Wtedy, nie działają żadne schematy.

Poljot pozdrowionka :)

PostNapisane: Cz, 15-09-2016, 20:25 
Stały bywalec

Fx-Kris- Masz racje jedną pozycję otwieram na wybicie boxa, ale drugą jeszcze wewnątrz boxa na 3 falę. Ale ważniejsze jest nie kiedy się zajmuje pozycje, ale kiedy się z niej wychodzi.na zysku lub stracie. Kiedy na niższym interwale zaczyna tworzyć się akumulacja lub dystrybucja przeciwna do mojego ruchu wychodzę z rynku i dzięki temu nawet jak jest fakal to coś mi się uda z rynku zabrać. Fakal na dużym interwale to jest po prostu 1 świeczka, ale na 1 minutwce widać jak rynek zakręca, a jeśli nie zakreca to przyjmuję to jako retest poziomu i trzymam dalej. W tym tygodniu trudne są warunki, ale też da rade wyciagnać coś z rynku mimo konsolacji.

PostNapisane: Cz, 15-09-2016, 22:23 
Pasjonat

Pochwały: 46
Nekio zerknij na taki układ jak na m1 wybija boxa potem wraca do wybicia, minimum nastepna swieca, a wtedy czekasz na wybicie swiecy ktora wybila boxa lub dolka po pierwszym pullbacku, lub jak jest duze momentum to na swiecy, łatwiej odfiltrowac wtedy fake i sl mniejszy, bardzo czesto wracaja do wybicia zeby wrocic do boxa tylko jak wybrali wszystko w boxie i sl pekly to juz ciezko im dostac sie do srodka i wtedy juz leca. Dlatego fake jedt szpilą i to szybka bo tylko wygladaja, a wybicie juz wyglada inaczej. Natomiast jak bierzesz wybicie na retescie to nie wozi Cie po konsoli jak np wybije Ci zlecenie na pierwszym fake. Tak na szybko opisałem.

PostNapisane: Pt, 16-09-2016, 20:13 
Stały bywalec

Dziękuje FX-Kris za poradę Bardziej rozpisze jak zajmuję pozycję:
Staram się zajmować pozycje po teście poziomu który ma być przebity na 3 fale, ale nie ma idealnego sposobu zajmowania pozycji. Poza tym nieraz jest box w boxie i nieraz większy box jest dla mnie TP- Nieraz to znaczy jak nie był jeszcze testowane SD boxa większego. Czyli tak jak piszesz, że nie wybrali jeszcze zleceń.
mniej więcej tak to wygląda na m5 musze mieć układ a nie pojedynczą świece.
zajmowianie pozycji.gif

Za grania wczoraj na H1 nie udało się zając drugiej pozycji bo nie było wybić
Gbpjpy 2016 09 15.gif

Zagranie z w wczoraj na m5 To co jest narysowane czarna kreską na wykresie to musze widzieć aby ustawić zlecenie oczekujące. Czerwoną kreską narysowałem czego się spodziewałem. W dalszej części pokazałem że to się odbyło dzisiaj niestety beze mnie Jak odchodzę od komputera to TP ustawiam sztywny ale jak siedzę przy kompie to tp ustawiam dopiero w momencie układu jak na schemacie i przesuwam sl na wypadek gdyby okazało się że to nie korekta tylko 1 fala fazy wzrostowej lub akumulacja. Na schematach ciężko mi to jasno wytłumaczyć dlatego wole na żywym rynku Mam nadzieje, że to jasno rozpisałem.
2.gif

Na tym wykresie też są pozycje które zamknąłem przed wybiciem. Zamknąłem je dlatego bo na wykresie m1 zobaczyłem zygzak
zygzak.gif

Zygzak jest o tyle dla mnie ważny że jak go widzę po zajęciu pozycji to od razu zmykam zlecenie nie ważne czy na stracie czy z 10 piks zysku a planowałem 200piks.

W spekulacji jest ważne R:R skuteczność i zarządzanie kapitałem to można usłyszeć na każdym webinarze, ale nie wiem czemu nikt nie mówi że R:R to moment wejścia a skuteczność to moment wyjścia. W prawdzie rozpisałem się jak zajmuje pozycję, ale mement wyjścia jest również bardzo ważny. Jak miałem tylko sztywny TP to byłem w grupie osób kręcących się koło zera dopiero jak TP uzależniłem od zygzak i wychodzę wcześniej z pozycji lub trzymam dalej niż Tp ustawiłem to zacząłem zarabiać i moja skuteczność poprawiła się prawie o 15%.

-- Dodano: Pt, 16-09-2016, 20:40 --

Jak pisałem powyższą wiadomość to wykonał mi się zlecenie. Dokładnie jak widzę taki zygzak to przesuwam Sl. Jak to wybicie będzie fake to i tak będę zarobiony, a jak będzie dalej szło to będę się jeszcze bardziej cieszył.
eurgbp.gif

a jak wybije mi SL to będę szukał sella z tp najmniej do momentu wybicia. (cały czas to samo)

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 27-09-2016, 21:27 
Administrator

Fx-Kris napisał(a):
Poljot pozdrowionka :)

Uszanowanko :)

PostNapisane: Pt, 28-10-2016, 08:45 
Moderator

Pochwały: 22
Minęły 2 miesiące. Jakis update konta Nekio może ?

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]