Teraz jest Pn, 21-05-2018, 13:04

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 8-08-2017, 10:17 
Moderator

Pochwały: 22
WIG20 cały czas outperformuje inne rynki więc wydaje się być bezpieczną inwestycją długoterminowo - podstawowe założenia nie uległy zmianie jak narazie.

Z kandydatów do dalekich wzrostów jest cały czas EURCHF ( osłabianie się CHF ). Powoli dociera do świadomości inwestorów, że ten duży spadek z 1.20 do 1.0 to nie był początek a koniec wieloletniej tendencji i cały hedging i presja na EURCHF dobiega końca - inflacja , różnica stóp procentowych dodatkowo napędza EURCHF do wzrostów. 1.16 to nie koniec ruchu, a początek czegoś większego i długiego osłabienia franka.

Należy pamiętać, że EURCHF to tylko pewien cross walutowy, a nas interesuje USDCHF i EURCHF i średnia z tych to osłabianie się CHF.

PostNapisane: Śr, 16-08-2017, 11:49 
Moderator

Od Czerwca nie udało mi się wypracować żadnego dodatkowego profitu na koncie EUR. Zmienności na poziomie 9% r/r Vix oznaczają praktycznie całkowitą losowość na rynkach i zero ruchu gdzie ktoś zyskuje lub traci. Brak jakiegokolwiek kryzysu na jakimkolwiek rynku też nie pomaga. Także wynik oscyluje w granicach 2-3% zysku od początku roku.

Sukcesywnie podkupuje WIG i tam powoli coś rośnie. Dorzuciłem wczoraj krótką pozycję na TNOTE - to co wydarzyło się na obligacjach pod koniec zeszłego roku miało charakter impulsu. Od początku roku czekam na opportunity na TNOTE i czasowo według mnie ten rynek jest już gotowy - robi pullback już 8 miesięcy i można się pokusić o długoterminową krótką pozycję z rozliczeniem na koniec roku. (ewentualnie szybciej jeżeli pójdzie po myśli ). Jeżeli SP500 zrobi korektę rzędu 5-8% to dołożę do TNOTE drugą pozycję bo korelacyjnie powinien pójść wtedy wzrostowo i dać jeszcze lepszą cenę. Inflacja też jest w jakiś sposób cykliczna i nawet jeżeli na rynkach nie pojawi się już inflacja nigdy to będzie miała swój lokalny szczyt który może być pomylony z impulsem inflacyjnym i automatycznie TNOTE zrobi swoją drugą nogę spadkową.

W przypadku WIGu operuje bez Stop Lossa. Nie przekraczam lewaru 1:1 - właściwie to nawet tego nie lewaru nie udało mi się osiągnąć w tym roku - WIG robi płytkie korekty które regularnie skupuje mniejszym lewarem. 63 pozycje długie i 2 krótkie - dopóki WIG jest w hossie to nie da się nie zarobić.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pt, 25-08-2017, 10:30 
Moderator

Wig wyprzedził inne rynki w tym breakoucie, najmocniejszy jest ze wszystkich które śledzę. Jako ciekawostka WIG może być w tej chwili handlowany poprzez Interactive Brokers, co dodatkowo te banieczkę napędzi jeszcze ( może nie banieczke dlatego że wig był karany przez ostatnie parę lat w stosunku do EM i w tej chwili odrabia straty tak naprawdę ), dlatego że tam popularne są filtry spółek, indeksów czy ogólnie strategie momentum są popularne wśród instytucjonalnych inwestorów - czyli nieważne dlaczego rośnie, też chcą mieć najmocniejsze spółki indeksy u siebie w portfelu.

Ogólnie zakładam , że hossa na WIGu potrwa jeszcze z rok czasu, dwa lata. W tej chwili znów mocno wykupieni jesteśmy, ja rozpocząłem redukcję, ale już interwał H4 będę śledzić ponownie do kupowania.

-- Dodano: Pt, 25 sierpnia 2017, 10:33 --

Z walut będę śledzić EURUSD do sprzedaży Longterm ale dopiero w okolicy 1.20 - poczekam na jeszcze jeden push.

Śledzę również USDCHF do kupna, ale niech spadnie jeszcze trochę.

TNOTE który sprzedałem jest skorelowany z wyceną dolara także korelacja jest pozytywna do EURUSD.

PostNapisane: N, 27-08-2017, 19:53 
Stały bywalec

Pochwały: 3
Na EU chyba wszyscy już czekają na to 1.2, takie to ewidentnie jasne :)

PostNapisane: Śr, 30-08-2017, 13:28 
Moderator

W tej chwili jestem out z Wigu20. Co wyżej to chwilowo nie moje.

Próbowałem sprzedać EURUSD mając już longa na USDCHF i ustawiłem Stop Loss dla EURUSD który został złapany. ( USDCHF zamnąłem z małym zyskiem ) i to co pozostaje otwarte to jest short TNOTE short Bund - Tnote właśnie przerolował się i naliczył negatywny swap - obligacje odpalą dopiero jak rynki pójdą w górę i EURUSD spadnie. Kupiłem blue chipy Europejskie malutkim lewarem zamiast Wig20 ( Europejskie blue chipy były skorelowane z EURUSD i spadek na EURUSD pomoże im w przyszłości ) i docelowo będę teraz budować pozycję na blue chipach bo mają lepszy układ jak WIG który jest w plusie r/r około 30-40%.

Wchodzimy teraz w trudniejszy moment bo kupuj po dowolnej cenie WIG może dać słabsze rezultaty a oprócz blue chipów europejskich i EURUSD ( ale tak naprawdę dopiero od 1.22-1.24 ) nie mam wielkiego przekonania do niczego - co może spowodować dłuższy zastój na koncie.

IB nie wrzucam bo nic tam nowego się nie wydarzyło. Dalej nie potrafię wypracować zysku w obecnych warunkach rynkowych.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 12-09-2017, 15:10 
Moderator

Mały Update.

Z faworytów nadal podoba mi się:

LONG USDCHF ( fajny swap ) i długoterminowo szukam słabości CHF.
LONG BUND ( ale nie teraz jeszcze - najpierw fala spadków na TNOTE I BUND ) - duży pozytywny swap ( ukryty )
WIG20 - dopiero jak nastąpi wyprzedaż min 5%, ewentualnie dłuższe przehandlowanie w miejscu
Szukałbym słabości spółek technologicznych w postaci Nasdaqa - wydaje mi się, że największe wzrosty ma już za sobą.
EURUSD short w okolicach 1.21 do 1.24

Na IB brak wyniku, nie trafiłem z zapadalnościami opcji.

PostNapisane: Pt, 22-09-2017, 13:45 
Moderator

Mały Update

Większość pozycji to krótkie pozycje na Nasdaq, długie pozycje na USDCHF zgodnie z planem.

W tej chwili USDCHF odjechał podczas FEDU i podwójnie Dolar się umocnił a CHF osłabił - zostawiam chwilowo CHF mimo że to dopiero początek tego ruchu który potrwa parę lat - dlatego nie ma co się spieszyć i poczekam na swing z wyższego interwału.

Szukam krótkiej pozycji cały czas na EURUSD ale nie chcę sprzedawać poniżej 1.22, a nie dostałem takiej ceny. Zacząłem się zastanawiać czy znajdę inny instrument który mógłbym zainwestować krótko razem z EUR, dawałby pozytywny Swap i znajdował się w wieloletnim albo przynajmniej paroletnim trendzie wzrostowym. I znalazłem jako kandydata w tej EURTRY - daje swap na poziomie 10zł dziennie za 0.1 lota - ma bardzo duże zmienności więc większej pozycji nie otworzę.

Co więcej EURTRY znajduje się w wieloletnim trendzie wzrostowym, ale UWAGA. USDTRY trend wzrostowy załamał się półtora roku temu a więc to oznacza że w tej chwili to już tylko EUR ciągnęło go w górę a nie TRY - jest to idealny kandydat na zrobienie w dłuższym terminie nawet 50% stope zwrotu na koncie. - sam roczny swap daje 3600zł a nie wygląda na to by TRY miał się dalej osłabiać, a umocnienie EUR też nie powinno sięgnąć wyżej jak 1.22-1.24 na EURUSD. Dlatego otworzyłem krótką na EURTRY i czekam. ( ryzyko to dla mnie około 3tys zł w terminie roku, ale stopa zwrotu znacznie wyżej ).

PostNapisane: So, 23-09-2017, 20:58 
Stały bywalec

EURTry jest trend wzrostowy, ale nie był testowany jeszcze poziom 3.48, Teraz odbywa się dystrybucja na w1. To może jeszcze potrwać ale czeka nas zjazd z bardzo dużym prawdopodobieństwem do poziomów co najmniej 3.48. Fajnie by było jak by jeszcze zrobili jedno podbicie do góry to zarąbistę będzie miejsce na sell. Choć na h4 też jest dystrybucja wiec pewnie czeka nas zjazd do poziomów co najmniej 4.12

PostNapisane: Cz, 28-09-2017, 12:38 
Moderator

Zacząłem delikatnie dorzucać do WIGu - ale uwaga - zakładam już słabość wigu do końca tego roku. Korelacja Wigu do wartości dolara jest bardzo duża i spadający EURUSD działa negatywnie na emerging markets , gdzie wig mimo wszystko jest uplasowany. Nie zakładam parytetu dla EURUSD więc słabość powinna być tymczasowa. Na pewno realizacje pozycji przynajmniej do Grudnia będę robić szybciej.

EURTRY powoli zbiera swap - 80zł zebrał już i jest aktualnie na -300zł ( poszedł swing przeciwko pozycji, ale swap jest mega duży i jakoś nie mam obaw ).

Podałeś inne poziomy całkowicie w tym 3.48 oddalony o 20% od aktualnej ceny , więc nie wiem czy o tym samym mówimy.

PostNapisane: Pn, 30-10-2017, 16:52 
Moderator

Na EURTRY jest oczywiście strata. Na dzień dzisiejszy 2tys. zł i 400zł swapu zebrane. Politycznie jest to nieprzewidywalna waluta i nie trafiłem z dystrybucją na niej. Plus jest taki, że mogę swobodnie ją trzymać i zbierać swap. Innych okazji chwilowo nie widzę.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 322 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]