Teraz jest Pn, 25-06-2018, 04:05

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 19-11-2013, 21:11 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Właśnie o to chodzi. Od punktu A do B masz swing ceny zakończony pinbarem na SR. Pinbar jest pierwszym sygnałem, że cena zbliżyła się do poziomu od którego jest dynamicznie, mocno odrzucona. Analogiczna sytuacja w przypadku engulfa. Może zapowiadać spadek ceny (duża ilość zleceń szort bezpośrednio pod SR lub jego okolicach). Dlatego szukamy pinbarów usytuowanych bezpośrednio na SR.

PostNapisane: Wt, 19-11-2013, 22:26 
Pasjonat

Pochwały: 46
mietek2013 napisał(a):
myślę, że to co chcesz mi przekazać to fakt, że wskazane pinbary uformowały się po wzroście ceny z punktu A do B (przebicia i powroty), podczas gdy ja wybrałem pinbary w konsolidacji, zgadza się Fx-Kris?

Si si.

mietek2013 napisał(a):
Dzięki za prysznic, po to prowadzę ten dziennik aby się zdobyć pewne umiejętności i wpisy (wszystkich użytkowników forum), są przez mnie mile widziane.

Wpisy są ważne, ale teraz trzeba je wdrożyć w plan działania. Więc do dzieła :)

PostNapisane: N, 24-11-2013, 21:55 
Stały bywalec

Czy ten HIGH to już szczyt, czy ten LOW to już dołek??

z wynikiem... nie jest dobrze :)
ale... (tu jest dużo możliwości, od budowy Rzymu, do zaciskania dolnej części placów)

myfxbook, uzupełniony, transakcję przeanalizowane i urodziło się pytanie z początku postu.
najpierw screen poglądowy:
potwierdzenie szczytu 1.png

Pytanie
jak mieć "100%" (w sensie, że jak najwięcej) pewności, że utworzył się nam nowy szczyt (albo dołek)?

z tego co ja wymyśliłem/pogrzebałem:

1)czekać na kolejną świece, co da nam coś takiego:
potwierdzenie szczytu 2.png

2)obserwować niższy interwał, tak trochę pod lupą. np dla wskazanej sytuacji w screenie poglądowym H1.
potwierdzenie szczytu 3.png

wieżę, że i tym razem każda z osób zabierająca głos, zasłuży na piwo :)
z góry THX.

yo yo
kruczek

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: N, 24-11-2013, 22:15 
Pasjonat

Pochwały: 46
Zbyt wiele pytań na raz, powoli spokojnie. :)
Określ TF setup i TF trigger.
Nanoś LT pomoże w ocenie trendu i przebijania swingów. Jak dodasz SR będzie komplet.
Zwracaj również uwagę na powstające konsolidacje.
Np ostatni screen ta M-ka (formacja odwrócenia trendu) która utworzyła się na szczycie gdzie napisałeś, że zmienił się trend to nanieś wsparcie na HL zobacz jak ładnie przebite i potem pullback a na końcu engalf.

PostNapisane: Cz, 28-11-2013, 11:47 
Stały bywalec

Mam nadzieję, że nie nagnę regulamin, ale te problemy, które tu opisujesz są w pewnym e-booku pewnego Polskiego tradera, który opiera się na SR i metodologie wziąl od kolegi zza granicy. H.Woźniak opisał to wszystko, piszę, bo poco wyważać już otwarte drzwi?

PostNapisane: Cz, 12-12-2013, 20:14 
Stały bywalec

Co u mnie słychać... ;)

Mam przed sobą pewny "szklany mur" - dokładnie widzę co za nim jest, ale nie umiem tego zrobić na swojej stronie, a muru też przeskoczyć się nie da :?

przeszkoda jest natury psychologicznej i jest związana z tym, że nie ma "świętego grala" :)
tak, tak - taka oczywistość...

logicznie potrafię sobie pięknie rozrysować, że 30% skuteczność przy R/R 3:1 daje plus, a już dodatkowo jeden BE i mamy:
30%.png

to co sobie aktualnie spisuje jako system (według Waszych wskazówek), na papierze wygląda bardzo dobrze, na testach dalej ok, więc pewnie realnie było by więcej niż wcześniejsza statystyka "30%".
ale tu się psychika wtrąca... że system z taką proporcją to marnotrawstwo pieniędzy i w ogóle będzie prowadzić do klęski... a to powoduje brak zaufania.

jak Wy poradziliście się sobie z takim "murem"

yo yo!
kruczek

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Cz, 12-12-2013, 21:04 
Stały bywalec

Rozpisałeś wejścia najbardziej niekorzystnie jak sie da. Skąd założenie, że zyskowne pojawiają sie dopiero po 7 nieudanych? Jeśli zaczniesz od zyskownego wynik będzie zdecydowanie lepszy. Zauważ, że nie musisz sie sztywno trzymać RR3. Jeśli rynek daje więcej staraj sie to wziąć. Wiem, że to trudne ale to własnie jest kluczem do sukcesu. Zauważ. że na forum prezentowane są wejścia RR10 i wiecej. Widać jest to możliwe. A że zdarza sie rzadko? Nie szkodzi trzeba próbować.

PostNapisane: Pt, 13-12-2013, 01:13 
Stały bywalec

Pochwały: 3
Ja bym cofną wykres o 3-4 miesiące, przeliczył bym ile zarobił bym z np 50sygnałow, oprócz tego spisał bym godziny, żeby wiedzieć w jakim przedziale czasowym występują najlepsze setupy.
Po zrobieniu czegoś takiego Twoje zaufania do systemu było by dużo większe ( u mnie tak to zadziałało) a oprócz tego dowiesz się czy twój system jest zyskowny.
Potem rozegrał bym z 50 wejść na koncie real (mała kwotą) żeby udowodnić sobie że jestem w stanie zarabiać.
Możliwe że nie masz pełnego systemu, albo czegoś nie rozumiesz co równa się z tym że jesteś za słabo przygotowany. Wydaję mi się, że za słabo znasz swój system, musisz więcej czasu poświęcić na opanowanie lub dopracowanie go. Jeśli chcesz to opisz dokładne zasady tego systemu to ewentualnie coś pomożemy, bo może robisz jakieś proste błędy, a jeśli sam stworzyłeś ten system to tym bardziej.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]