Teraz jest Pn, 25-06-2018, 03:56

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 24-10-2013, 23:35 
Stały bywalec

Fx-Kris napisał(a):
Każdy z Nas chciałby :
• być super traderem

W zeszłym tygodniu byłem na rewelacyjnym szkoleniu połączonym z warsztatem z zakresu psychologi. ale nie tyle co psychologi inwestowania, co bardziej szeroko spojrzenia na problem. bardzo dużo się tam dowiedziałem i jednym z wielu owoców tamtego weekendu jest (oraz będzie) ten dziennik. tak w mega skrócie ... teraz wiem jak chce aby wyglądał mój traiding i co więcej dlaczego chcę by tak wyglądał. no ale zanim będzie wyglądał, trochę drogi przede mną.

więc go!

jak wskazuje temat już wiem w czym tkwi kruczek...
etap 2 w ewolucji tradera postanawiam zamknąć definitywnie za sobą i pójść dalej.
praca nad sobą i konsekwencją.
pewnie większość z Was kojarzy pojęcie podchodzenia do handlu jak do biznesu.
no to mój biznes plan wygląda następująco:

system: PA
najwięksi traderzy z tego korzystają to będę i ja, a dodatkowo wskaźników już się dość naszukałem.
w tej chwili traktuję też to pojęcie bardzo ogólnie. chcę się skupić na szerokiej gamie dostępnych narzędzi z PA: wsparcia i opory, formacje J.Rossa, linie trendu, japońskie świeczki oraz Eliot - który wymaga ode mnie największego nakładu nauki. z czasem doprowadzi to do wyselekcjonowania najefektywniejszych dla mnie setupów.

TF: "od ogółu do szczegółu"
zaczne na wysokich TF głównie D1 + W1 & H4. dlaczego piszę, że zaczynam bo moim celem (wymarzonym) była by droga Michał Zbróga [MrYogi] który w jednym z wywiadów informuje nas:
Michał Zbróg napisał(a):
Gram własną interpretacją systemu Price Action, ogólnie gra bez wskaźników, bazująca na wsparciach, oporach i linii trendu, TF M1, M5 i H1. // źródło

analiza: co i jak często
skupię się tu głownie na 10 tych najbardziej znanych par walut. mam zamiar poświęcać temu około 1h dziennie. wiadomo będą pary na które tylko się spojrzy i przejdzie dalej a na innych coś popracować. ten etap to u mnie mocno nastawienie na cykliczność działań.

MM: Low Risk
Mam w tej chwili konto demo (pierwszy real już za mną ;) ), i z Risk nie chcę przekraczać 2%, natomiast RR to minimum 2:1, aby cała zabawa sens miała.
Rozwinę "nie chcę przekraczać 2%" - sztywno ustawię wielkość zlecenie na określą wartość lota, nawet jeśli poziom SL pozwoli zwiększyć wolumen. chce za każdym razem grać tą samą pozycją, a zwiększą ją dopiero gdy cały kapitał urośnie. ok będzie to trwało może trocho wolniej, ale na dostosowanie wielkości pozycji do SL przyjdzie jeszcze czas.
ok, nowe demo z 10 000zł z sztywno ustawionym wolumenem na 0,1 lota.

do obserwacji MM i transakcji na pewno przyda się to: myfxbook
myślę też o wrzucaniu filmów z analizy, aby lepiej Wam było "ocenić" moją naukę -> co Wy na to?

Na koniec chce Was zapewnić, że jestem otwarty na wszelkie sugestie i jednocześnie za nie bardzo wdzięczny.
Myślę też, że będę aktywnie odświeżał ten jurnal, bo jestem głodny sukcesu (żeby było jasne wizję nowych aut, domów, wczasów, motorówek też mam już za sobą ;) )

yo, yo!

p.s. start od poniedziałku 8-)

PostNapisane: Pt, 25-10-2013, 09:49 
Stały bywalec

Już nie mogę doczekać wpisów :)

PostNapisane: Pt, 25-10-2013, 10:15 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Proponuje jeszcze wyznaczyć sobie CELE jakie zamierzasz osiągnąć. Proponuje na początek przez pierwsze miesiące NIE TRACIĆ w skali miesiąca.

PostNapisane: Pt, 25-10-2013, 10:28 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Witaj,
Dobry plan na start, będę się przyglądał i może coś też podpowiem bo widzę że podobny styl gry do mojego.
Widzę jedną nieścisłość, mianowicie MM: jeśli poziom ryzyka ma być zawsze ten sam to samo przez się nasuwa się iż nie każde zagranie będzie miało ten samą wartość SL w pipsach - jeśli chcesz zawsze ryzykować określoną sumę to moja rada jest taka - zawsze dobieraj wielkość pozycji np. (0.5 lota) do logicznego poziomu SL, nie odwrotnie - sztywna pozycja 0.1lota dla wszystkich setupów prowadzi do różnego poziomu ryzyka na transakcję.
Proponuję założyć sobie kwotę na każdą transakcję (np. 2% jak piszesz) czyli powiedzmy 500zł i przeliczać wielkość pozycji do tej kwoty w zależności od setupu. Przykład: EURUSD SL 100pipsów czyli 500zł/100pipsów/10 = twoja pozycja (ten wzór działa przy parach z USD: EURUSD, GBPUSD itd, ale nie przy USDCAD lub USDCHF - tam wynik należy jeszcze pomnożyć przez wartość tiku- można wziąć go z wskaźnika infobar)
czyli w powyższym przykładzie wielkość pozycji masz 0.5lota, dla 75pipsów : 500/75/10 = 0.666lota. Przy takim wyliczaniu pozycji strata zawsze wyniesie te 500zł nie więcej.

PostNapisane: Pt, 25-10-2013, 11:01 
Stały bywalec

Dlaczego poniedziałek... bo chce opisać strategię trochę bardziej dokładnie, ale na spokojnie -> się szlifuje, a nie szpanuje 8-)

obrazek poglądowy (zrobiony dziś)
schamet_sys.png

jak widać szukam, tego czegoś na "k" -> niech będzie konfucjusz też mądrze brzmi ;)
ponad rok temu byłem na szkoleniu technicznym i duży nacisk był tam położony na dywergencje (nie ma innej nazwy na to, przez ten cały forex szybciej będę jak prof. Miodek, niż jak Soros ;) ), w końcu czas zacząć z tego korzystać, bo to dodatkowy czynnik zwiększający nasze prawdopodobieństwo.

tak w skrócie, jeszcze większym niż w pierwszym poście:
hqt.png

==========================================================================================
w między czasie pojawiły się wpisy użytkowników, więc od razu z przyjemnością odpiszę

Dzięki za wszystkie wypowiedzi :)

Storek napisał(a):
Proponuje jeszcze wyznaczyć sobie CELE jakie zamierzasz osiągnąć. Proponuje na początek przez pierwsze miesiące NIE TRACIĆ w skali miesiąca.

ok, ja to kupuje!!
oficjalny cel na listopad -> "nie mniej niż zeroooo!!"

bartf77 napisał(a):
Witaj,
Dobry plan na start, będę się przyglądał i może coś też podpowiem bo widzę że podobny styl gry do mojego.

1) start na nowym poziomie, szkoda że nie miałem takiej świadomości jakiś czas temu - do wszystkiego trzeba dorosnąć.
2) bartf77 pisz śmiało, wszystko wezmę należycie pod uwagę i będę mega wdzięczny.

bartf77 napisał(a):
Widzę jedną nieścisłość, mianowicie MM...

Dzięki za pierwszą merytoryczny wpis i w 100% masz rację i do Twojego podejścia aby za każdym razem mieć tak dobraną pozycję aby risk wyszedł 2% będę zmierzał. ale teraz wolę się skupić na R:R, a to o czym piszesz będzie kolejnym krokiem.
w tej chwili grając pozycją 0,1 lota, faktycznie raz risk będzie 0,5%, 1% lub właśnie te 2%, byle 2% nie przekroczyć.
no chyba, że uda mi się to szybko w głowie wyćwiczyć już teraz, według wzoru który napisałeś. btw co to infobar?

yo yo!
kruczek

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pt, 25-10-2013, 11:07 
Moderator

Pochwały: 22
Powodzenia w prowadzeniu dziennika. PS: popraw link do myfxbooka bo nie działa.

PostNapisane: Pt, 25-10-2013, 11:13 
Stały bywalec

Pochwały: 3
Zawsze mnie zastanawia dlaczego ludzie rysują odwrotnie fibo, możesz mnie oświecić? z czego to wynika? :D

PostNapisane: Pt, 25-10-2013, 11:26 
Stały bywalec

fx-emery92 napisał(a):
Zawsze mnie zastanawia dlaczego ludzie rysują odwrotnie fibo, możesz mnie oświecić? z czego to wynika? :D

hmm, jak dla mnie jest ok.
trend UP więc 0 na dole a 100 na górze.
w DOWN było by odwrotnie.
fibo up.png

fibo down.png

nawet widać na tych prostych wykresach ze cena też tak to widzi ;)
a jak Ty to widzisz?

yo yo!
kruczek

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pt, 25-10-2013, 11:32 
Stały bywalec

Pochwały: 3
Mi się wydaje że jest odwrotnie, Kris kiedyś pokazywał jak rysować.
Mierzy się głębokość korekty, ja odczytuje pewne informacje z tego (np czy korekta 1:1 jest utrzymana) i Twoje podejście nie zgadza się z głównymi cechami trendu 61.8% Ostatniego swingu, 38.2 ostatniego ruchu i 1:1 korekty bo inaczej rysujesz więc nie wiadomo jak to czytać.
Jeśli Ci to w czymś pomaga to okej.

PostNapisane: Pt, 25-10-2013, 11:51 
Stały bywalec

fx-emery92
w sumie jak odwrócę te fibo, to też "może być".
ja to na logikę wziąłem - tam gdzie ruch się zaczyna to 0 tam gdzie kończy 100.
jeśli damy je na odwrót to 0 przykładamy do początku nowego ruchu.

Dopisuje sobie sprawę z kreśleniem fibo do sprawdzenia :)

Dzięki za merytorykę!

yo
kruczek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]