Teraz jest Cz, 21-06-2018, 23:29

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 5-11-2013, 11:53 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Nie wiem czy przypadkiem nie rozjedżamy się z konkretną myślą.

Mi chodzi o to, że np. na D1 masz wsparcie i z tego poziomu zagrywasz powiedzmy z h4 jakiś poziom w górę. Natomiast patrząc na H1 masz opór i na mniejszych szybszych tf szukasz momentu do zagrania w dół. Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca to czemu z tego nie skozystać i nie szarpnąć 4-5 RR w jedną i tyle samo w drugą?

PostNapisane: Wt, 5-11-2013, 14:48 
Stały bywalec

Arturro napisał(a):
Nie wiem czy przypadkiem nie rozjedżamy się z konkretną myślą.

Mi chodzi o to, że np. na D1 masz wsparcie i z tego poziomu zagrywasz powiedzmy z h4 jakiś poziom w górę. Natomiast patrząc na H1 masz opór i na mniejszych szybszych tf szukasz momentu do zagrania w dół. Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca to czemu z tego nie skozystać i nie szarpnąć 4-5 RR w jedną i tyle samo w drugą?

Wsparcia i opory z wyższych poziomów jak najbardziej (tylko rozsądnie bo na TF 2x niższym to już spora strefa i trzeba brać to pod uwagę), natomiast zagrywając np. z D1 to wszystko co niżej to szum i nawet nie zaglądam bo jak sam właśnie napisałeś licho nie śpi i podpowiada - szybki ruch w tą czy tamtą stronę i szybki zarobek. W teorii ładnie to brzmi ale zwykle kończy się stratami (szybkimi), i schodzeniem coraz niżej w tf. Dla mnie droga do piekła i ta część handlu która wymaga ogromnej determinacji by nie schodzić niżej i nie liczyć na szybki i łatwy pieniądz którego na tym rynku nie ma. Moja opinia, sprawdzona w praktyce.

PostNapisane: Śr, 6-11-2013, 21:16 
Stały bywalec

trochę się dalej STOPUJE :)
i spisuje dokładnie strategię, ale pojawił się ważny temat.

jak Wy łączycie ze sobą różne TF.
FxKris łączy dwa, ktoś inny patrzy na więcej lub wiąże je ze sobą inaczej?

i druga sprawa:
bardzo proszę zobaczcie ten krótki (trzy minuty jak vifon ;)) film o S/R
to forma nauki i proszę o opinię co dobrze a co do poprawy

PostNapisane: Śr, 6-11-2013, 21:59 
Stały bywalec

mietek2013 napisał(a):
jak Wy łączycie ze sobą różne TF.
FxKris łączy dwa, ktoś inny patrzy na więcej lub wiąże je ze sobą inaczej?

Grając na D1 sprawdzam napewno W1(jest to dla mnie główny tf jeśli chodzi o S/R) i kukam na MN. Zagrywam natomiast z D1, niżej nie schodzę chyba tylko po sygnale na D1 by sprecyzować najlepsze miejsce wejścia.

Cytuj:
i druga sprawa:
bardzo proszę zobaczcie ten krótki (trzy minuty jak vifon ;)) film o S/R
to forma nauki i proszę o opinię co dobrze a co do poprawy

patrząc to generalnie dobrze + to co pisałem powyżej, grając na D1 pomijałbym wykreślanie sr na H4. Za dużo poziomów to też nie dobrze, grałbym jedynie na kluczowe i dobrze widoczne (w sensie widoczne na pierwszy rzut oka).

tyle ode mnie nie roztrząsając zbytnio.

PostNapisane: Cz, 7-11-2013, 11:37 
Stały bywalec

Znalazłem swoją przewagę nad rynkiem w bardzo prostej postaci. Wybieram SD na wysokim TFie D1, W1. Schodzę niżej, szukam nowego trendu i tam inwestuje na lokalnych SD i SR.

PostNapisane: Pt, 8-11-2013, 01:55 
Pasjonat

Pochwały: 46
Witaj Mietek

Już parę razy cytowano moje wypowiedzi :) więc pozwolę sobie zabrać głos i dodać coś od siebie osobiście.

Odnośnie fibo to zerknij tu: viewtopic.php?p=198#p198
Odnośnie poprawnego obliczania wielkości pozycji tu : viewtopic.php?p=25#p25
Pamiętaj że kluczowym wyznacznikiem wielkości pozycji jest wielkość SL.

Odnośnie SR to każdy TF jest ważny ponieważ SR z wyższego TF jest silniejszy od SR z niższego. Wiec jak jesteś na H1 lub H4 i trafisz na SR z W1 lub MN to może być ciężko. Dlatego należy to wszystko elegancko sobie porysować.
Co do całokształtu działania widać, że masz sporo samozaparcia i energii do tego co robisz i to dobrze. Natomiast jeśli mogę doradzić trzeba do tego dodać trochę cierpliwości i rozpocząć od początku przygodę z PA, a po opanowaniu podstaw ładnie się to odpłaci.

Odpuścić jak na razie :
1) dywergencje
2) fale eljota ( do tego trzeba ładnie trzaskać swingi )
3) SD ( jeszcze za wcześnie )
4) pivoty

Na czym warto skoncentrować swoje działanie na samym początku:
1) Trend
2) LT
2) SR
3) Formacje świecowe
4) RR i MM
5) fibo

Proste, a zarazem tak skomplikowane, bo sami sobie to niepotrzebnie komplikujemy.

Zacznij od wyznaczania swingów, ale nie za pomocą zigzaka tylko sam ręcznie oznaczaj HH HL LL LH itd zobaczysz jak po pewnym czasie wszystko widać jak na dłoni. Pamiętając ze pierwszym niepokojącym sygnałem dla trendu wzrostowego jest przebicie ostatniego HL a dla trendu spadkowego LH. Na początek można wspomóc się tym zigzakiem : viewtopic.php?p=2514#p2514 pamietając oczywiście ze jest to tylko wskaźnik i czasami potrafi coś zgubić i ominąć dlatego warto nauczyć się robić to samemu, a w przyszłości ta nauka zaprocentuje.

Jak to już będziesz miał to na tej podstawie masz już trend. Na każdym Tf może być inny dlatego pamiętaj żeby pilnować trendu z TF wiodącego jaki sobie wyznaczysz.

Jak masz trend to i poprowadzisz LT, które warto prowadzić dość precyzyjnie.

Co do SR to podstawą jest kupowanie w trendzie wzrostowym na wsparciu i sprzedawanie w spadkowym na oporze. Inne zagrania będą kontrednowe i na początku przygody z Fx raczej nie są zbyt wskazane. Najważniejszy jest pullback i breakout, czyli kształtujący się swing.

Formacje świecowe to polecam koncentrować się na podstawowych dwóch najważniejszych czyli pinbar i engulfing i wyszukiwać tych najsilnieszych.

Na koniec MM i RR odnalezienie odpowiedniej przestrzeni do zagrania czyli wyznaczenie TP jest bardzo ważne ponieważ daje nam RR. Jeśli chodzi o MM to należy poprawnie przeliczać % ryzyka na wielkość pozycji, potem to już działa w głowie mechanicznie. Nie graj stałą wielkością lota bo tak się nauczysz i tak Ci zostanie.

Odnośnie fibo to powoli i spokojnie opieranie się na fibo nic nie daje trzeba mieć potwierdzenia, a bez punktów 1,2,3,4 samo fibo nic nie pomoże. Po opanowaniu 1,2,3,4 warto dodać fibo.

To są takie podstawy. Które warto na początku dobrze opanować, potem dodasz sobie te 4 punkty o których pisałem żeby na razie odpuścić. Pamiętając że jeśli na początku nauczysz się poprawnie podstaw to będziesz spokojnie rozwijał się dalej, natomiast jeśli zabierzesz się za wszystko na raz to będą same błędy właśnie w niedoszlifowanych podstawach i będą pokutowały przez całą drogę na FX. Takie stare nawyki z błędami potem strasznie trudno zmienić.

Podstawą w PA jest trend i SR są to niby proste rzeczy, ale masę ludzi właśnie na tym popełnia największe błędy. Bo przecież te proste rzeczy wydają nam się bardzo banalne, a tak nie jest. W mnogości Tfów można łatwo zabłądzić i zgłupieć gubiąc trend i SR.
Pamiętaj JAK ZGUBISZ TREND zgubisz siebie. Więc pilnuj go bo on jest Twoim przyjacielem.

To tyle albo aż tyle :) jakby były pytania to śmiało z chęcią pomogę.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: Śr, 13-11-2013, 23:04 
Stały bywalec

Dzięki za ocenę filmika z S/R i nowe uwagi.

Kwestia szczytów i dołków jest mega prostą ideą na którą też zwróciłem uwgę, ale wielkie dzięki Fx-Kris, bo teraz wiem że to good kierunek :)
proszę spójrzcie też na poniższy rysunek:
HHLL.png

idealne, według znalezionych przeze mnie informacji do zagrania jest opcja nr 2 - wyraźny trend, takie zagranie na "3LT"
natomiast co zrobić ze strefą nr 1. są dwa wyższe dołki. ja spoglądając na wykres zauważyłem że zagranie w takim miejscu, ma sens jeśli jest zgodne z trendem wyższego TF. Czy ktoś z Was prowadził takie obserwację?
BTW Chętnie poczytam, pooglądam wszystko o swingach -> ma ktoś, coś ciekawego -> będę wdzięczny :D

Mini Wnioski

Kilka transakcji już przeprowadziłem, strata na 6,5%.
Jednak 3 stratne (na -2,5%)zagrania na AUDUSD, to zagrania testowe - jakoś nie myślałem wtedy o myfxboksie, a chyba tego usunąć nie da.
czyli faktyczna strata -4%
Nie będę Was tu zanudzał rozpisem każdej transakcji, full opis jest na myfxboksie, i może jest tam coś wartościowego dla kogoś lub dla mnie i ktoś zanim napisze to spojrzy na dziennik :) => z góry THX
a ode mnie. aż 5 (czyli ponad połowa zagrań była) transakcje otwarłem w ogóle nie zwracając uwagi na wyższy TF!
nie patrzyłem na czy cena jest w trendzie czy w korekcie, czy w ogóle gdzieś jest.
szkoda, że dopiero teraz znalazłem czas na tak dokładne przejrzenie transakcji - MASAKRA

ponadto od dziś na bieżąco wstawiam analizę na myfxbook, aby szybciej wyciągać wnioski.
posiedziałem też trochę nad samym systemem gry i oto co mi wyszło.
z głównych założeń to PROSTOTA. pisałem w pierwszym poście, że docelowo chciałbym się bawić na niskich TF.
dla mnie zasada wygląda tak, że im prościej tym szybciej możemy podejmować decyzję.
  1. na chwilę obecną odstawie dywery (tak jak pisał Kris). trochę się na tym zastanowiłem i dywera powstaje w sumie jak kończy się momentum w trendzie, co można też zauważyć poprzez np. mniejsze odległości HL i HH (w UP). co więcej widać to szybciej niż na dywerze. poza tym do dywer można użyć różnych wskaźników i często bywa, że się nie pokrywają.
  2. M1 ustawiam S/R i HH, LL, HL, LH
  3. W1 ustawiam S/R i HH, LL, HL, LH + sprawdzam gdzie jest cena. trend lub korekta, jeśli w korekcie to sprawdzam w którym miejscu przy pomocy FIBO wew.- 3 poziomy 61.8, 50, 38.2. jest to dla mnie ogólna wskazówka.
  4. W1 w oparciu o swingi, leci LT
  5. D1 ustawiam S/R i HH, LL, HL, LH
  6. D1 w oparciu o swingi, leci LT
  7. na D1 będę szukał wejść głównie po korektach D1 zgodnie z miejscem ceny na W1
  8. i tak jak pisał Kris pinbary i engulfing (Twój obrazek Kris, ląduje nad biurkiem ;) )
  9. jeśli SL z D1 jest za duży w stosunku do TP i RR jest do bani, będę szukał SL na H4 -> czy to dobre rozwiązanie??

AKTUALNIE
up na EDKU - info w dzienniku :)

Jeszcze raz dzięki za wszystkie wskazówki te krótkie i te długie!!
taka "złota myśl" na koniec - prowadzenie dziennika jest cool! 8-) ;)

p.s. Kris w czym Ty takie ładne screeny robisz :) ?

-- Dodano: Śr, 13-11-2013, 22:36 --

EDIT:

yo yo
kruczek

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Cz, 14-11-2013, 13:06 
Pasjonat

Pochwały: 46
Kilka ciekawych programów do screenow : viewtopic.php?p=278#p278

Odnosnie swingów i trendu troche opisałem tu viewtopic.php?p=628#p628 nowy trend powstaje dopiero gdy mamy potwierdzony drugi swing (czyli takie 3LT). Kontynuacja nie musi mieć potwierdzenia.

PostNapisane: Cz, 14-11-2013, 15:42 
Stały bywalec

pozwoliłem sobie wykorzystać Twój rysuneczek Fx-Kris.
czy od zaznaczonych na czerwono szczytach i dołkach wyznaczasz nowy trend ? są to ostatnie szczyty i dołki w konsoli.
nowy trend.png

pozwolę sobie też powtórzyć pytanie :D
mietek2013 napisał(a):
9. jeśli SL z D1 jest za duży w stosunku do TP i RR jest do bani, będę szukał SL na H4 -> czy to dobre rozwiązanie??

yo yo
kruczek

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Cz, 14-11-2013, 16:48 
Stały bywalec

mietek2013 napisał(a):

Nie ma dobrych i pewnych rozwiązań są kompromisy - w tym przypadku poświęcasz część prawdopodobieństwa kosztem lepszego RR. Zagranie będzie bardziej ryzykowne, ale przy pomyślnym rezultacie bardziej zyskowne. Przycinanie SL na niższym TF musi być robione z głową, nie mając praktyki można "uwalić" wiele transakcji. Pytanie czy Ci się to opłaca? Ja bym sobie odpuścił i szukał wejść gdzie nie zmniejszając prawdopodobieństwa mam min 1:2 RR.
Sam przez takie i podobne kombinacje straciłem sporo $ i czasu.

p.s. jeśli już koniecznie chcesz kombinować to w drugą stronę - szukaj wejścia bliżej mocnego poziomu SL.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]