Teraz jest Pn, 25-06-2018, 03:59

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 12-01-2014, 14:18 
Stały bywalec

Pochwały: 3
Wielokrotnie gadałem z Tomkiem na komunikatorze głosowym, znam jego podejście do kresek, widziałem kiedyś statement i jak na razie bez większych obsunięć.
Czas pokarzę, jeśli mu nie wyjdzie w dłuższym terminie to zmieni strategie i tyle, sam kiedyś miałem takie podejście i je porzuciłem, najwyżej będzie miał dosyć kosztowną lekcje.
Dopóki będzie zarabiać to raczej tych kresek nie porzuci :D
Ja takiej strategii nie trawie, wole stałe układy, mam pewne warunki spełnione to wchodzę.
Jedna dobra rada - nie sugeruj się innymi, myśl niezależnie :D
Obrazek
Wiele dróg prowadzi do Rzymu, tak samo w tradingu wiele dróg prowadzi do zyskowności.

PostNapisane: N, 12-01-2014, 16:00 
Administrator

Pochwały: 2
fx-emery92 napisał(a):
Jedna dobra rada - nie sugeruj się innymi, myśl niezależnie

Jest paradoks w tej radzie - musiałby ją także zignorować :mrgreen:

pa_donkey napisał(a):
Tak naprawdę za każdym razem rynek pokazuje coś innego dlatego myślę iż mój sposób będzie zarabiać w dłuższym terminie a nie tylko do zmiany cyklu...

Dobieranie elementów jak wygodnie nie jest moim zdaniem dobrym pomysłem, bo daje dużą dowolność. Dobry system ma Fx-Kris - jeden podstawowy warunek to S/R a następne dodają mocy do sygnału. Nie ma S/R - nie ma wejścia i nieważne co by tam było (a przynajmniej ja to tak rozumiem).

PostNapisane: Wt, 14-01-2014, 11:24 
Stały bywalec

Dzien dobry. Dzisiaj dostaniemy ciekawe newsy ekonomiczne w godzinach 10:30, 14:30.

Na eur/jpy złapałem ruch 3 do 1. Było 6 do 1 do 61,8 fibo ;( . Mam nową zasadę ,którą muszę wprowadzić i niestety to jest walka sama ze sobą... chyba najtrudniejsza sprawa korygować swoje własne zachowania :? oczekuje na dalszy rozwój sytuacji na parkach GBP/JPY,GBP/AUD.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 14-01-2014, 12:08 
Stały bywalec

Zysk mieć i jeszcze marudzić, tak nie można ;)
Nie można złapać wszystkich pipsów. Gdy mi do głowy przychodzi myśl, że zamknąłem za wcześnie, mówię sobie "grałbym lepiej gdybym był prorokiem".

PostNapisane: Wt, 14-01-2014, 12:18 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Częściej zdarzają się ruchu na 1:3 RR niż 1:6. Spójrz na dziennik Mińka - czasem uda mu się wziąć tylko 10-20% ruchu, ale zazwyczaj bierze prawie cały swing. Nie ma co być chciwym. Zawsze zdarzą się jakieś anomalie i potężny ruch, ale nie ma co się nimi przejmować. Chyba, że wyznaczyłeś źle TP, ale nie dlatego, że cena poszła wyżej niż myślałeś, tylko np. w powietrzu między dwoma oporami, wtedy można narzekać i poprawić się następnym razem ;)

PostNapisane: Wt, 14-01-2014, 13:13 
Stały bywalec

Pochwały: 5
To i dorzucę 3 grosze od siebie :)

Tak jak pisał Kuba, czasem uda mi się złapać cały swing ale też często wychodzę przed TP czy SL. Nie można być chciwym, potem patrzysz na wykres i sobie powtarzasz "szkoda że nie trzymałem dłużej". Tylko jeśli nie pójdzie po Twojej myśli to sobie mówisz "czego wcześniej nie zamykałem, miałem już tak duży profit". Wszystko musi być zgodne z Twoimi zasadami, trzeba je powtarzać jak mantrę przed wejście w każdy trade. Pamiętaj, każdy trade może być zyskowny albo stratny. Od Ciebie zależy (oraz od Twojego systemu) gdzie zamkniesz pozycję.
Możesz zerknąć na jedną z moich ostatnich pozycji http://fx-forum.pl/viewtopic.php?f=12&t=393&start=150#p8852, dokładnie chodzi o eur/jpy. To że zamknąłem w takim a nie innym miejscu jest uwarunkowane założeniami mojego systemu. Nie interesuje mnie co się działo później (był jeszcze spory zjazd), ponieważ mnie już w nim nie było, ja wykonałem swoją robotę i wszystko.
Zdarza się też, że mam już +10% a za chwilę zamyka mi na SL. Takie uroki tej pracy, jeden inwestuje bardziej agresywnie, drugi zamyka za wcześnie. Nie ma osoby, która łapie dołki i górki, bo jest to fizycznie niemożliwe. To trochę tak jak z KAIZEN w Japonii, czyli ciągłe udoskonalanie, nigdy nie ma sytuacji, żeby nie można było czegoś ulepszyć, coś udoskonalić.
Ja stosuję tylko zlecenie oczekujące. Po ich ustawieniu od razu wyłączam MT4 i patrzę co się dzieje za 30 min (jak świeczka na M30 się zamknie) żeby mnie nie korciło zamykać wcześniej, później, mieć pretensje do samego siebie. Trzeba wyłączyć emocje, choć wiem, że nie jest to proste...

Podpisuję się również pod ostatnim postem as28. Nie można mieć wszystkich pipsów, pamiętaj, że małymi krokami chodzą wielcy wygrani, a dużymi krokami stąpają wielcy przegrani. To tak jak z chodzeniem. Typowym chodem można przejść kilkanaście albo kilkadziesiąt kilometrów bez upadku. Robiąc 1 metrowe kroki szybciej się przewrócisz i jest zdecydowanie trudniej.

To co piszemy, piszemy z własnego doświadczenia, bo niestety nie ma prostej drogi do sukcesu. Tak jak w życiu, jest ona kręta i wyboista, a jeszcze dodatkowo ktoś sypie nam piasek w oczy, żebyśmy mniej widzieli :)

Pamiętaj, nie można się poddawać, z każdej nauczki trzeba wyciągać wnioski :)

PostNapisane: Wt, 14-01-2014, 14:04 
Stały bywalec

ale ja tam miałem na początku TP 6 do 1 tylko wyrysowałem formację świecową spadkową (klin w górę ) , postraszyli iż niby reagują i postanowiłem zamknąć na zysku 3 do 1 bo mogli zejśc do SD i drugi raz odbijać w górę...

ps. kaizen... wiem co to ;) pracowalem kiedys u japonczyków hehe :twisted: ładnie płacą za raporty typu kaizen...

PostNapisane: Śr, 15-01-2014, 12:21 
Stały bywalec

Edziu i szybki scalp.

BE +2

wytrzaskane, gdybym przypatrzył się wcześniej to by polecieli ze mna nawet z moim BE ale wole zabezpieczyć szybko pozycję i zgłowy. Tutaj spóźnione wejscie o 2 pipsy i efekt buum ;)

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Śr, 15-01-2014, 16:53 
Stały bywalec

dzisiaj dopadło mnie (na szczęście ochłonąłem i bardzo szybko uciąłem te pozycje ponieważ nie wynikły z mojego stylu)
najlepsze było to ,ze jednak po raz kolejny z serii okazało się ,ze poszli na wyznaczony moj target ... Muszę nauczyć się nie majstrować karta stół etc itd... ;(

sl 10 tp 20 zamknięte na minimalnej stracie ... sl był nad szczytem widocznym na rysunku tp walneli nawet wiecej 26 oczek a chcialem tylko 20 jednak nie podobało mi się coś w tym ... :/ Nie wiem w sumie czy dobrze zrobiłem czy źle. Bo nie zaufałem swojej analizie w tym wypadku :/ Później zrobiłem jeszcze jedno wejście na AUD USD ale było totalnie bez sensu i stwierdziłem ,ze ucinam i odchodzę od wykresu bo coś złego się dzieje ze mną . Te straty w sumie wyniosły 0,5 RR. Wydaje mi się ,ze było to spowodowane bardzo długim wyczekiwaniem na dobrą transakcję od 7 rano ... Drugi raz takie coś mi się zdarzyło ale później poczytałem dziennik i myślę że opisał to dobrze @ poljot

-- Dodano: Śr, 15-01-2014, 17:14 --

Druga sprawa, zauważyłem iż przynajmiej raz w tygodniu skarżę się na samego siebie ,że wyznaczyłem duże TP i doszli tam bez problemu a ja ucinam ten zysk. Jaką zasadę wprowadzić do swojego tradingu by uniknąć tego typu akcji :/ ? Może moje linie przestrzegają mnie tylko do czasu zawarcia transakcji bo dłuzej na wykresie sobie leżą i nabierają mocy urzędowej ale takie w czasie wejścia świeżutkie robią specjalnie zamieszanie wśród traderów (zakładam ,ze na każda moja linie przypada jakaś tam ilość traderów dlatego tak reaguje na nią cena). Rysuje je bardzo dokładnie jeśli można by zaryzykować nawet stwierdzenie precyzyjnie.

PostNapisane: Śr, 15-01-2014, 18:52 
Stały bywalec

jak ja mam się nie denerwować.
Wyrysowane wyczekane i uciekło bo musiałem zająć się czymś innym ;( zamykam terminal wyłączam komputer i jade do kina wyluzować ... Jutro na spokojnie trzeba ciężką prace odwalić i nie dopuścić by sytuacje tego typu się powtarzały :(

z sl 10 30 tp spokojniutko by uderzyło .... w kółeczko miejsce wejścia po markecie :( jeśli bym zdążył ....
W sumie uciekło mi dzis okazji na 9 RR... ładnie co nie :/ grrrrrrrrr

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]