Teraz jest Cz, 21-06-2018, 23:55

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 2-12-2013, 11:34 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Witam!
Po dłuższej przerwie postanowiłem wrócić na forum i do pisania dziennika. Po pewnych przemyśleniach doszedłem do wniosku, że na waluty się nie nadaję i pozostanę przy tym co najbardziej mi się podoba i co mi wychodzi, czyli indeksy. Z czasem chcę włączyć również metale i surowce, jednakże z zastrzeżeniem (warunkiem koniecznym do inwestycji w dany papier), że swap będzie zerowy, w obie strony.

Podstawowe założenia systemu:
- TF wiodący to D1
- gra tylko zgodnie z trendem
- tylko na instrumentach gdzie swap jest zerowy
- wejścia na SR
- piramidowanie

Obecnie gram na następujących instrumentach:
- DAX
- S&P
- Wig20
- Hang Seng
- Nikkei
- Złoto

Docelowo chciałbym jeszcze wprowadzić Bunda, Miedź, Ropę, Stoxx50 oraz Nasdaq.

W dzienniku będę umieszczał swoje wejścia zaraz lub w niedalekim czasie po zajęciu pozycji lub będą to tylko screeny z zamkniętych pozycji. Będzie to zależeć ode mnie i od wolnego czasu ;)

Na dobry początek pokażę co mam teraz otwarte:

sp.png

nikkei.png

hs.png

gold.png

dax.png

Zapraszam do komentarzy :)

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Pn, 2-12-2013, 11:44 
Moderator

Pochwały: 22
kuba napisał(a):
- gra tylko zgodnie z trendem

To jest to co lubisz. Na fx nie jest to takie proste grać z trendem. Druga sprawa to , że w niejednym testach wychodziło, że strategie grające z trendem lepiej się sprawdzają na rynkach akcji jak na walutach.

PostNapisane: Pn, 2-12-2013, 16:54 
Stały bywalec

Kolejny Nikkei się otworzył, natomiast nieprezentowany tutaj (zapomniałem wrzucić) Wig20 złapał SLa. Jak przeanalizują tą transakcję, to wrzucę.

-- Dodano: Pn, 2-12-2013, 17:11 --

Na W20 również pojawiło się zlecenie oczekujące BUY, ponieważ cena doszła do LT i wydaje się, że jest w ciekawym miejscu, z którego może nastąpić odbicie. Wykresy dodam prawdopodobnie jutro, bo dziś chyba już nie zdążę.

PostNapisane: N, 22-12-2013, 23:48 
Stały bywalec

Witam!
Niestety mają strasznie dużo na głowie ostatnio i nie udało mi się pisać nic w dzienniku. Pora to teraz nadrobić. Ogólnie rzecz biorąc nie jest ciekawie. Pokazane powyżej trejdy zakończyły się SLami. Wszystkie. Oto one:

sp1.png

nikkei.png

hk1.png

gold.png

fw20.png

dax1.png

W tamtym tygodniu doszły jeszcze kolejne SLe:

spd1.png

dax.png

Po tym tragicznym tygodniu postanowiłem coś zmienić w systemie. Zacząłem patrzeć tylko na świeczki dzienne, a SL został ustawiony w trochę inny sposób niż dotychczas. Dodałem również Bunda do obserwacji.

sp.png

nikkei.png

nikkei indeks.png

jp.png

gold.png

gold2.png

fw20.png

dax.png

bund.png

Podsumowując pierwszy tydzień po założeniu dziennika był fatalny, później już było trochę lepiej (po kosmetycznej zmianie w zasadach). Sytuacja nie wygląda źle, chociaż muszę być czujny i sprawdzać wykresy indeksów (vide Nikkei). Jedynie niezadowolony jestem z złota, które jak widać, ewidentnie mi nie siedzi i kilka SLi na nim poleciało. Jeśli dalej będzie nieciekawie, to albo zrezygnuję z handlu na nim na jakiś czas lub zmienię procent ryzyka na złocie o połowę.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że w przyszłości nie będzie tak dużych przestojów w prowadzeniu dziennika ;)

-- Dodano: N, 22-12-2013, 23:54 --

Obecnie mam jeszcze otwarte pozycje na SP, DAX, Nikkei i Ropie:

4.png

3.png

2.png

1.png

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Wt, 24-12-2013, 13:40 
Moderator

Pochwały: 22
Sporo wejść niesystemowych Kuba. Trzeba wziąć się w garść :)

PostNapisane: Pt, 3-01-2014, 00:52 
Stały bywalec

Niestety moja kolejna przygoda zakończyła się nie po mojej myśli. Żaden z trejdów nie osiągnął TP. Najgorzej sytuacja wyglądała na złocie, które przez szybki wzrost w ciągu minuty straciło aż 1,6RR (zamiast 1). Dodatkowo ropa zatrzymała się tam gdzie podejrzewałem, jednakże na szczęście byłem gotowy na taką sytuacje i udało mi się zabezpieczyć zlecenie w odpowiednim momencie. Oto moje transakcje:

sp.png

oil.png

nikkei.png

gld.png

dax.png

Wyniki transakcji:
S&P +2,83RR
Ropa +0,17RR
Nikkei +1,88RR
Złoto -1,6RR
Dax +6,96RR

PostNapisane: Pt, 3-01-2014, 18:55 
Stały bywalec

Obecnie siedzę w SP, złocie i W20. W20 wygląda najgorzej, ale może da radę ;)

w20.png

sp.png

gld.png

PostNapisane: Pt, 3-01-2014, 20:29 
Stały bywalec

Aby ten dziennik nie był tylko dziennikiem dla mnie postanowiłem wyjaśnić dwie rzeczy. Pierwsza z nich będzie dotyczyć powodów wejścia w S&P mimo trendu wzrostowego, a druga wyjaśnieniem co znaczył 'brak odejścia' na złocie.

sp.png

Jak widać na screenie powyżej cena pomimo chwilowego przebicia górnego ograniczenia (kanału? nie wiem jak to się nazywa ;) ) powróciła pod niego. Dla mnie jest to jasny sygnał sprzedażowy (niemożliwość sforsowania oporu). W klasycznej definicji trendu zagranie jest kontrendowe, natomiast wg mojej definicji prezentowane zagranie jest zgodne z trendem (ale niższego rzędu, czyli tak naprawdę korektą). Z tego powodu zagranie jest jak najbardziej zgodne z systemem, ponieważ nadal poruszamy się zgodnie z panującym trendem, jednakże jest to trend niższego rzędu (krótkoterminowy). Aby zrozumieć miejsce postawienia TP trzeba raz jeszcze zająć się pojęciem trendu. Każdy przyzna racje, że jesteśmy w trendzie wzrostowym (długoterminowym). A jak wiadomo trend wzrostowy charakteryzuje się tym, że opory przebija, a na wsparciach się zatrzymuje. Gdzie więc znajduje się mój TP? Oczywiście, że na pierwszym wsparciu. Rzecz jasna mógłbym go ustawić niżej, np. przy LT. Pytanie tylko po co? Ustawiam TP na pierwszej przeszkodzie, która nie musi być pokonana.

gold.png

Odejściem nazywam sytuacje w której po teście wsparcia/oporu kolejne świeczki przebijają maksimum/minimum świeczki testującej. W takim wypadku kolejny atak na wsparcie/opór powinien być skuteczny i je pokonać. W przeciwnym wypadku (przedstawiony na obrazku brak odejścia) wskazuje na sytuację, w której prawdopodobieństwo przebicia wsparcia/oporu jest zdecydowanie niższe i granie spełnienie takiej sytuacji może się skończyć (jak w moim przypadku) SLem.
Opisana przeze mnie sytuacje została zaobserwowana przeze mnie na wykresach niejednokrotnie. Jest natomiast tylko moją własną obserwacją z nimi nie konsultowaną, jednakże występującą na wszystkich TFach testowanych przeze mnie (D1, W1, MN). Przykładowo na MN na złocie można było zaobserwować taką sytuacje 3-krotnie w ostatnich 3 latach:

gold2.png

PostNapisane: Pt, 3-01-2014, 21:40 
Stały bywalec

Witam tyle screenow a i tak nie wiem co to za system i na czym polega

PostNapisane: Pt, 3-01-2014, 21:54 
Stały bywalec

Wszystko jest opisane w 1 poście: odbicia od SR i LT, zgodnie z trendem. Co tu więcej pisać? Jak się gra na SR Kris opisał tutaj: viewtopic.php?f=11&t=252

-- Dodano: Pt, 3-01-2014, 20:56 --

Jeśli chcesz, to wybierz któryś trade, to Ci wyjaśnię dokładnie o co chodzi.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]