Teraz jest N, 24-06-2018, 11:12

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 4-01-2014, 18:36 
Pasjonat

Pochwały: 46
Ja ma pytanie, np na tych inside barach grasz CT co jest dość ryzykowne w zagraniu na wybicie. Poprawnie IB zagrywa sie z trendem. Nie zapominajmy że to nic innego jak konsola.
Kolejny przykład FPL20 o ile pierwszy buy jest po odbiciu i to w dodatku CT to kolejny już blisko oporu bardzo ryzykownie jest kupowanie na oporze. Ten ruch do góry to pullback głównej fali spadkowej.
Kuba piszesz, że odbicia od SR i LT zgodne z trendem a tu CT się wkrada.

PostNapisane: N, 5-01-2014, 22:54 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Kris, czasem zdarza się sytuacja gdy zagram CT, ale odbicie musi nastąpić od silnego wsparcia lub oporu (W1, MN). Takie sytuacje są dość rzadkie. Powodem zajmowania takich pozycji jest moja opinia, że dane wsparcie/opór wygląda na silne i szkoda byłoby z niego nie skorzystać aby coś zgarnąć z rynku. Jeśli będą one powodować straty, to z nich zrezygnuję ;)

W FPL20 sytuacja wygląda trochę inaczej - było rolowanie, więc opór jest usytuowany trochę wyżej (gdy się patrzy na indeks), tam gdzie mój TP.

PostNapisane: Śr, 8-01-2014, 17:01 
Stały bywalec

Nie za ciekawy tydzień póki co:

fw20.png

nikkei.png

sp(d1).png

sp(h4).png

Na FW20 powinienem uwzględnić opór, tym bardziej, że było to zagranie CT, więc jeśli nie dać przy nim TP, to chociaż spróbować przesunąć SLa dalej. Nikkei bez komentarza, zdarza się, nie mam sobie nic za złe. S&P trochę chciwość złapała. Szkoda, bo mógłby być chociaż niewielki zysk. S&P zamknąłem z ręki gdy spostrzegłem błąd.

Wyniki transakcji
FW20 -1RR
Nikkei -1RR
S&P -0.3RR

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Śr, 8-01-2014, 17:08 
Stały bywalec

Na CFD WIG20 coś na kształt RGRa. Nie uważasz?

PostNapisane: Śr, 8-01-2014, 17:20 
Moderator

Pochwały: 22
Czemu nie był tam TP ? Mam wrażenie że strasznie niedbale otwierasz te transakcje, a dopiero po fakcie skrupulatnie je analizujesz ( SL , TP ). A powinno być odwrotnie.

PostNapisane: Śr, 8-01-2014, 17:47 
Stały bywalec

Bo liczyłem na większy ruch. Myślałem, że będzie silniejsza korekta. Trochę to głupie. Nawet nie trochę ;/

PostNapisane: Cz, 9-01-2014, 01:14 
Stały bywalec

Pochwały: 3
Jaki broker oferuje instrumenty na których grasz?

PostNapisane: Cz, 9-01-2014, 23:34 
Stały bywalec

Storek, racja chyba można to wykorzystać ;)

fx-emery92, sporo jest takich brokerów. Ja używam bossy. Wiem, że na pewno Bre (mBank teraz) i XTB mają dostęp do tych instrumentów, a nawet wielu, wielu więcej. Bossa ma najmniej, ale mi wystarcza. I co najważniejsze jest to MM ze sporą renomą jako DM w Polsce. To mi w zupełności wystarcza :)

PostNapisane: Pt, 10-01-2014, 00:00 
Stały bywalec

Chyba ważne są też koszty i spready?
Bossa ma najlepsze na FW20 2pkt, no ale akurat na Polskiej giełdzie grając na futures można mieć znacznie mniej.
Japończyk w Bossa to 20pkt, w Admiral Markets 8,
Dow Jones w Bossa to 5 pkt, w Admiral 1 podczas sesji USA i 4 poza.
DAX w Bossa 2pkt, Admiral 1, Oanda 0,5-1pkt (za to wysokie koszty transferu na rachunek).
mForex dla CFD to żenada, Alior ma swoją specyficzną, troszkę niedopracowaną platformę, choć koszty są nie najgorsze.

Dla grających długoterminowo BOSSA jest najlepsza bo nie nalicza na CFD żadnych swapów.
Oczywiście w Admiral większych pieniędzy bym nie ładował ;) Admiral jest też dość powolny, raczej trzeba grać wystawionymi zleceniami, otwieranie na rynku z dużą zmiennością jest dość deprymujące, ale można się przyzwyczaić.
Wszystko zależy od strategii gry.

PostNapisane: Pt, 10-01-2014, 00:42 
Stały bywalec

Ważne są dla mnie stałe spready i brak swapów. Różnice na spredzie są znikome w longtermie, a za to mam pewność, że mnie Bossa nie wyrobi. Chyba, że na szybkim ruchu (vide złoto), ale nie ma idealnie ;) Oczywiście systematycznie szukam jakiegoś ciekawego broka pod moje wymagania, ale niestety nie znalazłem na razie nic co by było lepsze od Bossy. Rzecz jasna dla mnie i na indeksy, bo np. do walut wolę Bre ;)

A jak ktoś zna ciekawego broka dla CFD, to proszę śmiało pisać, a nuż znajdzie się coś co mnie zadowoli :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]