Teraz jest Pn, 25-06-2018, 03:57

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 5-12-2013, 10:48 
Stały bywalec

Ja bym powiedział, że na GBPUSD jest wzrostowy i czekałbym na PB w okolice 1.6260. w przypadku CHFJPY mamy ciasną konsole, i do puki cena się z niej nie wybije nic bym nie stawiał.

PostNapisane: Cz, 5-12-2013, 15:30 
Stały bywalec

pa_donkey napisał(a):
Jaki masz trend na obrazku ? hehe ktoś mi to pytanie też kiedyś zadał ;)

Trend wzrostowy. Tylko że formacja spodka jest formacją odrucenia trendu. Formacja spodkowa nazywana jest czasem formacją zaokrąglonego szczytu / zaokrąglonego dna. A w zależności od interwału czasowego kształtuje się od paru godzin do paru miesięcy. Sam zobacz za pera dni w która stronę to pójdzie. Pozaznaczałem prawdopodobne zasięgi. Na tej formacji bawię się również w skal ping. W tych przypadkach tylko na sell. Zlecenia oczekujące zaznaczam na mniejszym interwale czasowym tam gdzie najczęściej cena zawracała i sprzedaje w miejscu równym dołkowi ceny poprzedniej najniższej. Nie umieszczam wejść skalpingowych ale na tych dwóch pokazanych formacjach zarobiłem około 100pipsów od wczoraj.

-- Dodano: Cz, 5-12-2013, 16:00 --

Czesiek napisał(a):
Ja bym powiedział, że na GBPUSD jest wzrostowy i czekałbym na PB w okolice 1.6260. w przypadku CHFJPY mamy ciasną konsole, i do puki cena się z niej nie wybije nic bym nie stawiał.

Dlaczego byś nic nie robił? Na takim czymś można sobie fajnie skalpować oczywiście tylko z opcją sell w tych przypadkach. Ponieważ przy tej formacji nie wiadomo kiedy pierdyknie w duł. Jak prześledzisz historie czeto jest tylko troszkę więcej niż pół spodka. Metodę która pokazuje FX_Kris jest metoda wejścia w Formację V . Można nią również wchodzić przy tej formacji ale na mniejszym interwale czasowym. Aczkolwiek jak zidentyfikujemy tą formacje gramy tylko na sell.

PostNapisane: Cz, 9-01-2014, 11:02 
Stały bywalec

Wejście przeciwko trendowi z H1 na podwójny szczyt. Jak potwierdzi się odwrócenie trendu na h4 to zasięg 100pips do zrealizowania.
EURCHF 9.01.2013 sell podwójny szczyt.GIF

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Cz, 9-01-2014, 11:54 
Stały bywalec

Dzielisz ryzyko ?

PostNapisane: Cz, 9-01-2014, 12:04 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Nekio. Po co ci tyle tych średnich? Wystarczy jedna. Góra dwie.

PostNapisane: Cz, 9-01-2014, 15:09 
Stały bywalec

Storek napisał(a):
Nekio. Po co ci tyle tych średnich? Wystarczy jedna. Góra dwie.

Jestem początkujący. Dzięki średnim zacząłem zauważać ruch rynku i etapy w jaki się znajduje. Są one częścią mojej strategi. Setupu szukam kiedy jest silniejsze wybicie ceny nad lub po średnią niebieską i musi być duża odległość od średniej czarna do niebieskiej nie wchodzę kiedy niebieska jest w czarnej no chyba że jest rozkręcanie rynku w tedy nie chodzę na więcej niż parę pipów ale w tych momentach łatwo stracić. Żółta mi pokazuje czy mamy kontynuacje czy stagnację lub odwrót i kiedy sprzedać. Czarna linia często jest wsparciem lub oporem. Sprawdza się co 3-5 dołków. Nieraz się lepiej spisuje niż fibo.

PostNapisane: Cz, 9-01-2014, 16:21 
Stały bywalec

tyler_durden napisał(a):
Dzielisz ryzyko ?

Tak z symulacji strategi wynika mi że najlepszy efekt mam z 2 % ryzykiem. A Przypuszczałem że może spadać cena niżej dlatego dodałem kilka bonusów. Albo zarobie albo wyrzuci mnie na stopie z 2 % stratą.

-- Dodano: Cz, 9-01-2014, 16:47 --

Wejście ze zlecenia oczekującego EURUSD po opublikowaniu danych. Zdecydował się sell ponieważ na innych Walutach z EUR były spadki na początku zlecenie było poniżej trendu bocznego po opublikowaniu ECB Interest Rate Decision Trend poszedł przeciwko mnie około 15 pipsów. przesunąłem zlecenie oczekujące parę pipów poniżej trendu bocznego który powstał na M1 po wybiciu. Po ogłoszenie ECB Monetary policy statement and press conference Trend poszedł po mojej myśli. Najpierw wyciągnąłem 23 pips. Później po korekcie znowu otworzyłem zlecenie i wyciągnąłem 20 pips. Realnie mogłem wyciągnąć 68 pips. Gdybym nie spękał na korekcie. Mimo dwóch ładnych wejść Jestem tylko pare pips do przodu próbowałem na dax na odwrócenie trendu z większym ryzykiem dwa razy mnie wyrzucił na SL a ruch w który chciałem wejść przespałem. Nauczka konsekwentnie na 2 parach nie więcej albo zainwestować w dodatkowe monitory. I na future chyba będę musiał założyć inne konto.
EURUSD 9.01.2013 wejście po publikacji danych.GIF

-- Dodano: Cz, 9-01-2014, 17:21 --

W końcu Dax oddał trochę co zabrał. Spontaniczne wejście z reki z M1.
DAX 9.01.2014 wejście z ręki.GIF

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Musisz się zalogować.

PostNapisane: Cz, 9-01-2014, 18:04 
Stały bywalec

Odbicie od oporu późna pora EURGBP
EURGBP 9.01.2013 odbicie od oporu.GIF

PostNapisane: Pt, 10-01-2014, 11:52 
Stały bywalec

spóźnione wejście ale i tak do przodu 43pips.
GBPJPY 10.01.2014 podwójny szczyt + dane.GIF

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]