Teraz jest Śr, 18-07-2018, 21:58

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Longterm
PostNapisane: Śr, 5-02-2014, 11:41 
Stały bywalec

Pochwały: 1
Statystyki stycznia 2014

Miesiąc zamykam na plus : 16,7% od kwoty początkowej.
Max DD : 1,98%
Ilość zleceń : 23

Strategia spełnia swoje najważniejsze założenia :
- pozwala zajmować się czymś innym w trakcie
- zmniejsza poziom emocji poprzez zabezpieczanie pozycji
- wypracowuje oczekiwaną stopę zwrotu

Zobaczymy jak pójdzie kolejny miesiąc.

PostNapisane: Śr, 5-02-2014, 16:29 
Stały bywalec

Jeśli można spytać jaki % depo ryzykujesz na jednej pozycji? Ryzyko stałe czy zmieniasz?

PostNapisane: Śr, 5-02-2014, 17:14 
Stały bywalec

Stało-zmienne :)

Juz wyjaśniam.

W testach wyszło bardzo pozytywnie takie założenie : w każdym nowym miesiącu oczekiwana stopa zwrotu 10% od kwoty rozpoczynającej dany miesiąc. Gdy nie mam jej wypracowanej to na każde zlecenie 2%. Natomiast, gdy osiągnę taki wynik to zmniejszam do 1% na każdą następną pozycję. W ten sposób ograniczam straty z zysku, który wypracowałem i chronię wypracowany kapitał, a jak się ugra więcej od oczekiwanego zwrotu to jest jeszcze lepiej.

PostNapisane: Cz, 6-02-2014, 11:02 
Stały bywalec

Odniosę się do tego co zostało powiedziane w innym wątku a mianowicie skuteczność poziomów SD. Nie będę przepisywał, ale głównie chodziło o zauważalnie zmniejszającą się skuteczność takich zagrań i skierowanie uwagi na konfluencję z innymi sygnałami.

Ja bym chciał jeszcze zwrócić uwagę na to, że w książce już starej, ale aktualnej „Jak zarobił 2mln na giełdzie” jest przedstawiony opis trzech grup graczy :
1. Poinformowany pieniądz – są to ludzie, którzy najwcześniej wyłapują informację i to oni są sprawką zatrzymania trendów. Tutaj, aby zmienić kierunek poruszającego się pociągu trzeba dysponować sporym kapitałem.
2. Mądry pieniądz – gracze, którzy nie dysponują możliwościami jak w poprzedniej grupie, ale wykorzystują fale który tamci tworzą i jadą do mety. Tylko trzeba te fale złapać. W książce jest właśnie opisana taka metoda na rynki akcyjne.
3. Głupi pieniądz – co tu dużo mówić. Gracze, których myśl przewodnia to : „O rośnie! Poczekam jeszcze trochę i się upewnię i potem wejdę jak będzie wysoko”.

Zmierzam do tego, że nie tylko konfluencja jest potrzebna, ale również Timing, aby wejść w odpowiednim momencie w dany ruch,aby nie było tak, że zamierzamy zająć długa pozycję wtedy, gdy dwie poprzednie grupy wycofują kapitał i przymierzają się w drugą stronę. . Przynajmniej takie jest moje osobiste zdanie.

PostNapisane: Cz, 27-02-2014, 17:38 
Stały bywalec

Zarobiłem 34% od początku tego roku. Na dzień dzisiejszy zostało mi około 5%.

Przykre, ale prawdziwe. Przejrzałem wyniki od początku dziennika. Wyciągnąłem wnioski – zmodyfikowałem moment wyjścia z pozycji, wprowadziłem zmiany do prowadzenia dziennika.

Niestety strategia działa dobrze... to mi zabrakło dyscypliny, konsekwencji i żyjąc w poczuciu przymusowego robienia pipsów, efekt widać na rachunku. Przeglądając dziennik wiele razy się zastanawiałem „dlaczego to otworzyłem w takim miejscu”?

Aby polepszyć swoją grę musiałem zmienić podejście do całego inwestowania...przebudować mentalność, którą chyba podłapałem od sprzedawców „inwestuj i bądź bogaty mając 100% w miesiąc”. Dodatkowo zrobiłem sobie plan ile „powinienem” ugrać, aby osiągnąć taką a taką stopę zwrotu... Rany... co za destruktywne myślenie.

Będzie ile będzie.

Wiem jedno, z samej giełdy nie chcę się utrzymywać.

Nie ma nic gorszego niż ciągłe myślenie a co jeśli nie starczy, co jeśli się coś stanie. Dlatego zgodnie z zasadami innego inwestora, zamierzam inwestycje giełdowe traktować jako dodatek a nie cel i przyszłościowe główne źródło utrzymania.

Ruszam dalej.

PostNapisane: Pt, 28-02-2014, 19:39 
Stały bywalec

Czytam i powiem jedno - jeszcze nie ten moment by myśleć o utrzymywaniu się z tego, jednak niczego nie wykluczaj. :-)
"Wielu ludzi, którym nie udało się w życiu nie zdaje sobie sprawy z tego, jak blisko sukcesu byli, kiedy się poddali." - nie żeby się Ciebie tyczyło, lecz warto pamiętać.

PostNapisane: N, 2-03-2014, 19:00 
Stały bywalec

Jeszcze walczę.

Dzięki za słowa otuchy bartf77 :)

PostNapisane: Wt, 8-07-2014, 11:56 
Stały bywalec

Właśnie doświadczam na własnej skórze braku chęci do zajmowania pozycji. A wszystko przez młodszego brata mojej narzeczonej. Wpada do nas w przyszłym tygodniu z jej rodzicami i żeby mu się nie nudziło postanowiłem go czymś zająć. Dokupiłem mianowicie pada :P abyśmy mogli pograć we dwóch. No a, że wypróbować trzeba, to próbujemy. Po godzinie boju z ustawieniami i grzebaniem rejestru w ustawieniach udało się… no i trzeba było przetestować. Skuteczne manewrowanie na polu podbramkowym przerwało mi miałczenie mojego kota, który domagał się jeść i wtedy na zegarze wybiła godzina 2:30 :/

Jestem tak niewyspany, że pomimo tego, ze widzę co się dzieje na rynku to ni bata nie mam najmniejszej ochoty ustawiać zleceń. Raz na zawsze muszę zapamiętać – jak chce się grać na następny dzień to się trzeba porządnie wyspać.

Co do samego konta powoli odbuduje się po małym DD. Stopniowo, pomału, ale do przodu.
W sumie na ten moment mam 3 strategię w tym jedną można zarówno przeznaczyć do Daytradingu jak i do średnioterminowej spekulacji. Longterm ( pomimo tego, że taka jest nazwa dziennika odpuszczam ) za dużo czasu zajmuje, za dużo SWAPu się nalicza. Jeśli chodzi o długo falowe inwestowanie zamierzam się przenieść z tym na giełdę. Myślałem o zbudowaniu portfela spółek dywidendowych.

Zobaczymy jak mi to wyjdzie ;)

Pozdrawiam i życzę nie przywarcia do asfaltu.
Arturro

PostNapisane: Śr, 20-08-2014, 08:53 
Stały bywalec

Ten zawód to nie jest łatwa pajda chleba do zgryzienia ale daje realną szanse na wolnośc finansową. Większości się to nie udaje ale "większości" nie udaje się też założyc zwykłego sklepu spożywczego czy stacji benzynowej - z tym drugim to trochę cięższy temat :)
Myślę, że z czasem to wszystko staje się coraz prostsze i przewidywalne a emocje przy inwestowaniu drastycznie się zmniejszają. To właśnie będzie moment zbierania plonów i zarabiania pieniędzy. Teraz trzeba skupic się na grze a pieniądze przyjdą same kiedy Ty będziesz na to gotowy.

PostNapisane: Cz, 2-10-2014, 16:02 
Stały bywalec

Dzięki za wsparcie :)

Co do całej nagonki na wolność finansową... tak sobie myślałem ostatnio, że to trochę przereklamowane. Oczywiście sama wizja, że pieniądze pracują dla mnie, a ja leże sobie pod parasolem na plaży, super :) Niestety wielu nie dodaje, że jeśli wolność opiera się na jednym rynku, np. ktoś gra na akcjach, forexie, kontraktach to budzi to pewien stres... bo w sumie ma tylko prowizję. Jak brak kapitału zapasowego i 2-3 miechy z rzędu wtopa, to nie dość, że trzeba coś w końcu zarobić to jeszcze odrobić straty na koncie. I tak naprawdę wszsytko zamienia się poprostu w pracę. Tylko, że na własny rachunek, bez szefa itd, ale to nadal jest praca. Szczególnie jak ktoś jest daytraderem.

Myślę, że dopiero parę źródeł takich dochodów da możliwość pomyślenia o wolności finansowej. NP. za zyski z giełdy można kupić parę obligacji, zaciągnać kredyt na zastaw i kupić nieruchomość. :P Wtedy mamy dwa źródła ( trzy jeśli są to obligacje kuponowe - chociaż muszę się przyznać, że niwiem jak banki przynają kredyty zabezpieczone papierami wartosciowymi. ).

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Godziny sesji | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]